bugün

Gezin tozun eğlenin işidir. Bir şekilde geçilir dersler. Diploma filan bi halt etmiyor artık.
benim zekam üniversite kazanacak kadarmış okuyacak kadar değil zannımca...(bütlere kalan öğrenci temsili)
bu devirde möhim bişey değil. ellini sallasan üniversite okuyor.
üniversite okumak, bana üniversite okumanın pek gerekli olmadığını düşündürüyor.
ülkemizde biraz zamanla kumar oynamaya benzetilebilir. iş garantisi olan bi bölüme gidemiyosanız hiç gitmeyin derim. tabi seçim size kalmış
Okuyacağın üniversiteye, bölüme göre değişkenlik gösterebilir.
Kendini hayata ısındırdığın yaşamı öğrendiğin kendi başına birşeyleri yapmanın heyecanını yaşamaya başladığın yer.
Bir işe yaramayan boş iştir. 4 sene ömürden boşa gider.
Günümüzde çok da bir anlamı olmayan, ömrümüzden çalan boş bir eylemdir. Eğer üstün zekalı değilseniz, ilk amacınız para kazanmaksa kesinlikle okumayın. Bir erkek berberi, su ya da elektrik tesisatçısı, motor ustası çoğu üniversite mezunundan daha fazla aranan elamandır ve daha çok kazanıyorlar. Tabi üstün bir zekanız söz konusu ise işe yarayan bir bölüm okuyabilirsiniz, amenna. Para kazanmak öncelik değilse(günümüzde bunu söylemek çok zor) sevdiğiniz herhangi bir bölümde okuyun. ( Bu da zengin çocukları için geçerli sanırım.)
sıradan bir üniversitede sıradan bir bölümde okuyorsanız gerçekten de öyle abartılacak bir yanı yoktur. ama odtü, boğaziçi, itü, ytü gibi havalı bir okulda ve karizmatik bir bölümde okuyup üzerine de ingiltere, abd veya kanada gibi bir ülkede master and doktora yaparsanız muhteşem bir şeydir. bunun dışında anadolu'daki sıradan üniversitenin birinden mezunsanız kusura bakmayın ama aylık kazancınız ilkokul mezunu bir motor ustası kadar olmayacaktır.
bir numarası kalmamış eylemdir. felsefe öğrencisiyim ipini tutan gelmiş. okumayan, yazmayan, tartışmayı geçtim kendini ifade edemeyen bir kitleyle eğitim alıyorum efendim.
iş için gidilecek son yerdir çünkü ülkemizde iş okulda değil, işte öğrenilir. Üniversite iş için istenilen şartlardan sadece biridir. Doğru yerdeyseniz, doğru arkadaşlar edindiyseniz hayatınıza güzel ve eğlenceli bir dört yıl, başka şehirde okuyorsanız biraz tecrübe, aktifseniz kendinizi geliştireceğiniz güzel bir yoldur. En iyi yolu seçmek en iyi seçenekleri doğurur.
Türkiye gibi Afrika kabilesinden hallice bir ülkede boş eylemdir.

Ben hep derim

Liseyi bitirin gidin yazılın gençlik kollarına sonrada askere gidin

En sonrada eğer yapabilirseniz uzman onbaşı olarak askerde kalın
Maaşı falan iyi

Ha tipaniz yemiyorsa askerden geldikten sonra parti işlerine daha çok ağırlık verin kendinizi iyice ispatlayin
Belediye vs de muhakkak bir iş ayarlanır size..

Ha ne oldu 4 senende kurtuldu paranda kurtuldu..
Şuan gözümde o kadar boş duruyor ki...işsiz kalanları duydukça şu lanet olası yks den daha çok soğuyorum. Bu yıl da elendim rakiplerim rahat olsun.ewed
Boştur. Gelmeyin. Okuyacaksan da açıktan oku ömrünü heba etme boşa. Bu kadar aptal, cahil, tek amaçları sosyal medya olanlar nasıl böyle bir kurum altında toplanabilir? Şaşırtıyor.
Tip
Eczacılık
inşaat
Dış hekimliği
Sınıf öğretmenliği
Mühendislik
Gibi iş garantili bölüm tutturamadiktan sonra boş iştir..

Gidin yazılın akp gençlik kollarına yolunuza bakın.
üniversite okuyup yillarimi heba edeceğime , iş hayatına atılıp gerceklerke yüzleşirim.
liseden sonra yillarca daha okuyacaksın ve garson olmak icin mi ? ben liseden sonra zaten bunu yaptim. bu yuzden bunu okumak sacma.

işletme okuyanda üniversite okudum diyor
tarım okuyanda
tıp okuyanda.

hamside bir balık, balinada. tercih sizinn.
Okuyanın işsiz, okumayanın köşeyi dönmesidir...

Alakalı bölümlerde okuyanın işsiz, alakasız bölümlerde okuyanın önemli kademelere yerleştirildiği bir gerçektir.

Türkiye gerçeği 》 yozlaşma ve de torpil.
Sizden bir bok olmaz bosuna kasmayın.
Gitmeyi isterdim ama olmadı maalesef , en azından az çok insana bişey katardı diye düşünüyorum.
yurt genelinde artan üniversite sayısı ile gayet sıradan bir hale gelmiş durumda. ama en kötü üniversite bile liseden çıkmış toy çocuğa hayata dair çok şey kazandıracaktır.
üniversitenin ismi her şey değildir. okuduğun bölüm, ders aldığın hocalar, kendini geliştirme azmin okuduğun üniversitenin isminden çok çok daha önemlidir.
bu ülkede boş iş, bir kere üniversitelerimiz dünya çapında ilk 500de bile değil girene dahi gözüyle bakılan ODTÜ bile böcekler arasındaki tanrı sayılır, sınavlar ne kadar zeki olduğunu değil hafızanı ölçüyor, iktidar sayesinde iş bulmuş sözde profesörlere sordukları soruları sorsak kendileri bile çözemez, elbette kazanmak kendini geliştirmek bir başarı ama yine farklı ülkelerde şansını deneyerek, okuyarak bir şeyler yapmadığın ve malum partili akraban olmadığı sürece ne okursan oku işsizin, meslek lisesinde iş öğrenip dükkan açmak bile daha mantıklı en azından üni yaşlarında elinde işin olur.
Belli iki üç bölümde okumuyorsanız, akademik kariyer için yeterli değilseniz ya da güvenilir bir yerde dayınız yoksa gereksizdir. 4 senenizi kaybetmeyin. Mezun olunca da aynı işi yapacaksınız, 48 aylık maaşınız havaya gitmesin.
akdeniz üniversitesi gazetecilik mezunuyum 2.5 yıldır işsizim siz düşünün.