bugün

x: üni. yi bitirdinde götün mü kalktı ?

y: yo ne alaka !

x: sataşayım dedim , ilkokul mezunuyumda.
doğruluğu % 100 kanıtlanmış olan tezdir. kendimden biliyorum harvard ekonomi mezunu oldum diye götüm havalarda geziyor. büyütecek bir şey yok. cambridge'de master yapıyorum mesela götümün yanından uçaklar geçiyor o derece.
ezik insan genellemesi. gene de yanlıştır.
düdüttürü: genç ezikler rahatsız...
nazar etme ne olur,
çalış senin de olur.
"ben bugüne bugün üniversite mezunuyum ah kih kuh kukuku, goltuk zallanıyör ahkihkukuam"
haklılardır. öss kazan. 4 sene oku, hocaların nazlarını çek, final, vize diye diye başında saç kalmasın. bir de memur olacaksa kpss ye girecek kazandıysa işe girecek kazanamadıysa bir daha girecek. haklılardır.
ilkokul mezunlarının, aşağılık kompleksi...
yanlış bir savdır. götü kalkık olmanın eğitimle alakası yoktur.
e o zaman doçentler profesörler falan tamamiyle g.tten ibaret olmalıydı.
şimdi soruyorum bu başlığı s.çtığına göre göt olan kimdir a efendi?
hayır adama sormazlar mı ne öğrendin, ne işe yarıyor o öğrendiklerin, kendine ne kattın ne ürettin diye? yok illa ben üniversite mezunuyum der durur.
(bkz: ya ne olacağıdı)
adam üniversite bitirmiş, tabi hava atacak lan.ayrıca şu embriyo terk ağzından da kurtulun.
üniversiteye gitmek istemiş ama gidememiş insanın yanlış genellemesidir.
senin cep telefonuna müzik yükleyip sokaklarda yüksek sesle dinleye dinleye gezdiğin zamanlarda ben sınava çalışıyordum kazandım, okudum ve bitirdim diyerek cevap verildiğinde iki tarafında biribirini incitmeden bitirebileceği bir tartışmanın başlangıç sözüdür. Bazı mağduriyetlerden ve şanssızlıklardan dolayı üniversite okuyamamış olanları tenzih ederek yazılmıştır.
saçma olan durumdur zaten çoğu kişi üni.mezunudur.
--spoiler--
üniversite mezunu olmayanlarınki de inik mi
--spoiler-- *
"adam dört sene okumuş iş miş bulamıyor, bırakın da bari götü kalksın" dedirten başlık.

edit: ben de üniversite mezunuyum.*
mezun olduktan götünün indirilmesine kadar yaşanan süreç
banamı okudun diyerek indirilecek göt biçimidir.
misal bu entryi oturamadan yazıyor olmam. la diplomayı aldığımdan beri görüm yere hasret kaldı be...
diplomalı işsizler kervanına katılınca söner. ciddiye alınacak bir durum değildir bu ülkede.
(bkz: ajdar anık)
lise mezunlarının imrenerek bakması durumunu aklıma getirdi bana birden.
üniversite mezunu olmayan birinin birilerine okudunda bi bok mu oldunuz sersenişi gibi durmaktadır.

ama üniversite diploması gereklidir , bu sahneyi ayda 3-4 kez yaşayan benim için yüzsüzlükte olsa kullanmam gerek diplomadır.

+iyi günler bu ürünü iade edecektik memnun kalmadık

- anlıyorum elektronik ürünlerde 4642 kanuna göre memnuniyetsizlikten iade bulunmamaktadır , menuniyetizlik iadesi sadece posta yoluyla yapılmış satışlar için geçerlidir.

+ hayır böle bişey yok tüketici olarak benim 30 gün iade hakkım vardır

- anlıyorum fakat bu ürün 2. el duruma geldi , bizler hiçbir ürünü müşterilerimize bu şekilde satmıyoruz , kanun nezdinde iade almayan firmalaarda iade edemiyoruz , 30 günlük iade süresi posta yoluyla yapıla satışlar için geçerlidir.

+ne demek almıyorsunuz (küçümseme bakışlarıyla birlikte)ben hukuk fakültesi mezunuyum bana anlatma

- hukuk fakültesi mezunu olabilirsiniz bende işletme mezunuyum ve pazarlama üzerine yüksek yaptım , pazarlama üzerine olan bütün kanunlar üzerine 1 yıl ders gördüm saygılar.

işte bu tip insanlara karşı diplomayı kullanmak büyük bir zevktir .
diplomalı işsizler kervanına girince sönmez, çünkü tahsil sadece para için yapılmaz.

kimse darılmasın ama okuyanla okumayan bir değildir.
misal ekonometri okuyan bir öğrenci.

okurken o mabad nasıl hareketlere muhattab oluyor bir bilinse, mezun olan adamın götünü kaldırmak için infial uyanır sevgili sözlük.

bu kadar hicap içindeki bir uzuv için sivil toplum örgütleri bilen harekete geçer, feveran olur her yer.
haklı kalkıklıktır, yıllarını verip o diplomayı alıyosa meyvesinide yiyecek, gerek götüyle gerek cüzdanıyla.