bugün

birçoğunun mevki merakı vardır.
adamla dalga geçerler. resmen acı çektirirler insana, herhalde amaçları hayata alıştırmak bizleri. dün kaldın diyenler bugün tek tek konuşup, gözüm üstünde deyip üstü kapalı tehditlerle hadi hayırlısı bir sene kaybetmedin dediler. çok büyük eğlence herhalde yaşattıkları bu aksiyon. umudunun içine edip, sonra hadi yine iyisin kerata demeleri. adamlar zevk alıyor bundan.

velhasıl kelam çok ilginçtirler bu adamlar. iyisi de var, kötüsü de var seçmece lan bunlar.
dünyada en çok egoya sahip meslek grubu bu insanlarınki sanırım.

yurtdışından kendisine hediye getiren öğrencisine 80-90 verir, diğer tarafta not vermek istemediği öğrencisini türlü bahanelerle sırf egosunu tatmin etmek için bırakır. sonra o bırakılan öğrenci bütünleme sınavına girer ve tekrar kalır. çünkü o hocanın etrafında dönüp ona yalakalık yapmamışsınızdır.*
bazıları sessiz, mıy mıy konuşur. adamı sinir eder.
90 yaşındaki insanlar normalde ölürler ama nedense üniversiteler bu insanlara ısrarla ders verdirtmeye devam etmektedir.
benim sadece tek dersten ve yine sadece 0.8 puanla kalmama neden olmuş orospu çocuğu bir şahsiyetin mesleğidir. 1 puan bile değil lan 0.8 puan mına koduğumun evladı seni!.
götünü kaldırıp da çalışmaya üşenip, sonrada hocasına saydıran densizlerin entry girdiği başlığa konu olan kişiler.
inanın asistanların sizi ego tatmin aracı olarak kullanma gibi bir niyeti yok. hocaların ise hiç mi hiç yok. sokağa, karıya kıza ayırdığın vakti biraz derslerine ayırda buralarda ağlama sonra. yok egosu bilmem ne meslekmiş, yok burnu kalkıkmış, ıvır zıvır...
megalomandırlar ve kızları hep kayırırlar.
egosu yüksek, elinde " seni yakarım" dedirten yetkileri olan, aslında bir çoğu asosyal ineklerdir.

- üniversite hayatları eşşek gibi ders çalışıp, hocalara yalakalık yaparak geçmiştir.
- sevgiliyi bırakın, oturup muhabbet ettiği kız bile yoktur çoğunun.
- yaşayamadıklarını, yapamadıklarını yapan öğrencilerini kıskandıkları için, evet kıskandıkları için çektirirler.

edit: bir de son 5-6 yılda cemaat kökenlileri türemiştir, onlar daha felaket. tiplerinde meymenet namına hiç bir şey olmayıp, üniversitedeki kız erkek ilişkilerine şahit olurlar asistanken, hep agresif biçimde sınavlarda gözetmenlik yaparlar ve hoca olduklarında dersi en kolay geçilen, daşşak geçilen hoca diye anılırlar.

hiç bir bok öğretmeyi beceremezler ve tek sığındıkları şey, fıkıh- islam üzerindeki bilgileridir.

torpil onların allahıdır.
çoğunlukla kompleksli insanlardır, arada istisnaları olsada öğrencisi olunmasa yüzüne bakılmayacak insan hüzmeleridir.
bazıları hakkında şu siteden bilgi alabileceğiniz hocalardır;
http://www.hocasozluk.com/

hiç yoktan iyidir,yararlıdır.
4,5 puan için okulun bir yıl uzamasına sebep olan versiyonları insanı kanser eden hocalardır.
genelde öğrencilik yıllarını tamamen unutmuş peygamber havalarında dolanan insanlardır. insanın götü bir defa kalkmayagörsün... bir daha inmiyor.
çok şey bildiklerini sanan insan güruhu. genelinin burunu o kadar havadadir ki, görende diyecek her şeyi bilen insanlar bunlar.. burdan çok bilmiş üniversite hocalarına sesleniyorum: kimsiniz ki siz! bu afra tafralar artislikler kime? defolun gidin adamın sinirini bozmayın! insan olun insan!!
çoğunun olayı "kitaptakileri, nottakileri tahtaya geçir bir bok biliyorum diye hava at" öteye geçemeyen ezik topluluğu..
doğru tespit fakat çokta kafa hocalarım olduğunu da söylemem gerek.
özürlü bi hoca vardı.Allah'tan Ben mezun olmadan o emekli oldu yoksa Ben hayattan emekli olacaktım.
kendilerini"merhaba arkadaşlar benim adım yrd. doç. dr .... diye tanıtan." hepsi için söylemiyorum ama çoğu sorunludur.
çoğu aldığı parayı hak etmez.
ne yapacağı belli olmayan, bazen güvenilmez, kendilerini bir şey sanan kişilerdir.
iyileri yok mu illa ki vardır. (bkz: prof dr veli çelik)
ama geneli itibariyle sıkıntılıdırlar. onları gördükçe insanın akademisyen olası gelir çünkü böyle hoca olunmaz, olmaması gerektiğini göstermek için.
hakkında kötü şeyler yazılmasın istediğim öğretmenlerdir. ileride ben de olacağım, lütfen yavaş gidin.
kimisi melek gibidir.

36 yaşındayım ama hala hayatta yapmam gerekenleri yapmadım diye özeleştiri yapan bir hocam var çok şükür. adam doçent doktor o yaşta. daha ne olsun?
Çoğunluğu üniversiteyi kendi toprakları ve kendilerini de bu toprakların derebeyleri olarak gören insanımsılar. Ancak arada bir öyleleri çıkar ki helal olsun dersiniz. Onlar gerçekten öğrenciyi düşünürler. Diğerleri ise maalesef denetimlerin (varsa) eksik olmasından dolayı böylesine bencil ve 'her şeyi ben bilirim'cidirler.
açık konuşmak gerekir ise bazıları ağır orospu çocuğudur. Beyinlerinden büyük egoları ve öğretim görevlileri arasındaki hiyerarşik düzen çakması rekabet yüzünden geleceğe umutla bakan ve birçok hayalini gerçekleştirme peşinde koşan hayat dolu gençlerin geleceklerini karanlığa bularlar adeta.

(bkz: yatacak yeriniz yok)
Öyp ile saltanatı ilan etmiş grubu oluşturan bireylerdir. Ben fizik bölümünde profesör ünvanıyla hocalık yapan birinin oğlu ve dokuz eylül ünversitesi öğrencis olarak açıkça hepsinin haysiyetsiz olduğunu düşünüyorum. Lojmandan tüm çocukluk arkadaşlarım bugün akademisyen. Güç bela torpilsiz girenler ise yalakalığın dibine vurmak zorundalar. Böyle egosu var bu ibnelerin. Prensiplerden bahsedip adam kayırmanın allahını yaparlar. Akademik çalışmalardaki rezaletleri biraz da devletin yamukluğundan kaynaklanıyor. O konuda çok üstlerine gitmiyorum bu yüzden.