bugün

Seks yok mu seks?
Boktan bir hayat ve herkes mutlu olacağını sanıyor.
üniversite dediğin kampüsü büyük olacak. marka olacak. biraz da şehirden izole olacak ama bağlantısını da koparmayacak. (bkz: hacettepe üniversitesi) (bkz: ortadoğu teknik üniversitesi) başka türlü güzel bir üniversite hayatı yaşanmaz.
Genellikle aynı bölümden sevgili yapmadığınız takdirde çok daha güzel geçen eğitim-öğretim hayatıdır.
boktan bir şey. liseden daha dün mezun olmuş adam üniversiteye ayak basınca ben oldum sanıyor. bir havalar, bir tripler. sigara, alkol tüketmek bir fark. derslere girmemek orada burada sürtmek bir fark. işte üniversite hayatı böyle bok gibi ortamlarda geçiyor. bir de üniversite öğrencisine bok muamalesi yapıyor. en basiti geçen öğretmenler tuvaletine girdim tertemiz kağıt havlu bile var. ama sadece öğretmenlere ait tuvalaet için bu.
sonra çevre, esnaf öğrenciye bok muamalesi yapıyor. geçen bir lokantaya girdim pardon baraka ya girdim menemen ısmarladım. teflon tava çizilmekten beyaza dönmüş. amk insan bir tava alır para kazanıyorsun. yok. bir de hesap lüks restoranlardaki gibi okkalı. öğrenciyi yolunacak kaz olarak görüyorlar.

lafın özü her açıdan üniversite hayatı boktan. hani paranız çoksa bu hayatı teğet geçin derim yani. dikkat ederseniz eğitime hiç değinmedim. çünkü o daha da boktan. her şey boktan amk.
Eğer iibf, beden öğretmenliği vs. böyle bölümler okuyorsanız artık hayatınızın en güzel yılları olur. Ama benim gibi mühendislik okuyorsanız bitsin artık da level atlayalım modunda geçebilir.
kars'tan birşey bekleyenler olduğunu göstermiştir.
orada herşeyden var ama azar azar.
bir insan kars'ta ölmez ama yaşayamaz da. öyle bir yer işte.
lisansı okurken sövüyorsunuz. yüksek lisans yapıyorsanız lisansı özleyip tez hocanıza sövüyorsunuz. doktora yaparken beyninizde kalan 3 hücreyi idareli kullanmak zorunda olduğunuz için asla sövmüyorsunuz, sövemiyorsunuz.

-her ne kadar insanda çimenlere yatıp aylaklık etmeyi çağrıştırsa da değil ya. bunlar hep üniversite tanıtım kitapçıklarındaki mutlu gençliğin suçu. ben onlara kandım arkadaşlar. siz kanmayın. tünelin sonu öyle bir yere çıkmıyor.
Pek hareketli geçmese de güzel zamanlar oluyor ve iş hayatına atılmamış olmanın rahatlığı var bu yüzden yüksek lisans falan filan derken okumaya devam edicem. iş güçle bu yaşımda uğraşamam. Zaten ailem okuduğum sürece maddi anlamda destek çıkacaktır devamlı.
2 artı 2'nin 4 etmediğinin anlaşıldığı dönem.
Üniversite hayatını özel yapan şey yaşadığınız dostluklar, deli gibi eğlendiğiniz günler, aşkın ve aynı zamanda getirdiği acının doruklarında olduğunuz zamanlar, cebinizde para kalmadığı zaman yaşanan çaresizlikler, kendi başına bişeyler yapmak, biraz aileyi özlemek, e birazda tek olmanın verdiği özgüven, başka şehir başka insanlar hatta bambaşka insanlar. Herkesin bu tecrübeyi edinmesi gerekiyor bence. Hayata başlangıç gibi. Good old Days..
pek bi havası yok 1.5 sene oldu bol bol yatış
Sikimsonik bir şey fazla beklentilerinizi yüksek tutmayın.
güzel insanlar olduğu kadar aptalların ve iki yüzlülerin de toplandığı mekan. Ben sizden değilim, okumaya geldim peşimi bırakın.
şu an bitse de gitsek dediğim ama 3 4 sene sonra deli gibi özleyecegimi düşündüğüm hayattır.
En büyük hayal kırıklığım. Asla hayalinizdeki gibi olmuyor asla. Partiler, kalabalık gruplar, çılgın etkinlikler, mükemmel arkadaşlıklar hepsi hayal. Evden derse, dersten eve... bütün gün dizi, film, kitap, bunlara ek olarak sınavlara son hafta kala, bazense son gün ders çalışma. Üniversite hayatı bundan ibaret.
Hayaller vs hayatlar olayını çok güzel yaşatandır. Şok olur kalırsınız mal gibi. Ne hayallerim vardı benim... Gece eve birden ikiden önce dönmeyip tüm salaklık ve mallık kotamı üni süresi zarfında dolduracaktım. Herkesle iletişim kuracak ve bağlantı edinecektim. Şimdi bir de gelin de görün halimi. Yalnız ve sessiz 70 yaşındaki bir teyze gibi yaşıyorum. Hayatımdaki genç işi denebilecek tek şey aha da bu sözlük. Varın siz düşünün halimi. Şu an da yatmaya hazırlanıyorum mesela.

Bu arada aşağıdaki gürültünün kaynağı ibneler siz misiniz?
artık bitsin dediğim hayattır.
Sınava hazırlanırken hayal ettiğim:

en yakın oda arkadaşımla eve çıkarız. Ygs de neredeyse aynı sıralamayı aldık. Lysde de benzer seviyelerdeyiz. Ev tutar dayar döşeriz.

Sonra okulu keşfederiz. Güzel bir arkadaş grubumuz olur. Hatta varsa tiyatro kulübüne mutlaka üye olmalıyız. Bu sefer kendimizi geliştiricez öyle düz okumucaz söz verdik.

Belki bi de sevgilim olur. Belki ilk alkollü içkimi denizi seyrederken içerim.

Ama derslerime kesinlikle güzel çalışıcam. Hatta güzel de bi uzmanlık kazanıcam.

Aslında olan:

Hiçbiri. Bitsin diye gün sayıyorum.

Hayat çok boktan.
Tek yönlü beslenmektir. 10 gündür tavuk döner yiyorum oğlum ağlıcam lan.
bok gibi bir hayat afedersiniz, keşke liseli olsam yeniden.
belli bir ciddiyeti getirir ayrıca lisenin değerini cok güzel hissettiren hayat.
Bu ne ya herkesin sınıfındaki insanlar mal gerizekali hain bi siz muhtesemsiniz mk Ozman ...
Bende pek bişey değişmeyen hayattır. iyikide değişmemiştir. Annem babam yok nihaha yapıp saçmalamamak gereken dönemdir. Zira o yaşa gelmiş kimse mal değil hata yaparsan oturursun biyerinin üstüne te ordan anan babanda arkanı toplayamaz.
görsel