bugün

istanbul birinci bölgede yer alan dört farklı ilçenin karşılaştırmasıdır.

ümraniye her kesime hitap eder. ulaşımı da gayet kolaydır, ki benim oturduğum yerden bile ümraniye'ye araç kalkıyor. saray mahallesinde ise pek çok büyük şirketin genel müdürlükleri bulunmaktadır. saray'ın sağındaki fsm mahallesinde ise meydan ve buyaka var. çarşısı kadıköy'le kapışamaz ama üsküdar'la kapışır, bu arada çarşısında kadıköy'ün merkezinde dahi bulamadığım d&r var.

üsküdar ise genellikle üst gelirlilerin oturduğu, ancak her kesime hitap eden bir yerdir. elbette bir kadıköy kadar güzel değildir.

kadıköy'ün sahilinden iç kısımlara gidildikçe ortalama insan profili de belirli oranda değişir ve pek çok imkân buradan karşılanabilir. sahaflar, konser alanları, barlar, tiyatrolar ve pek çok tarzda restoran bulabilirsiniz. rexx sineması'nın etrafı da zamanında emoların buluşma noktasıydı.

ataşehir ise çoğu mahallesinde orta gelirli ama düşük profilli insanlar barındırır ancak 7-8 tane, belki de daha fazla avm'si bulunur. zaten sonradan kurulmuş bir yer. ancak palladium'un, optimum'un olduğu tarafları bırakın, benim oturduğum apartmanın sokağına çıkan cadde olan merdivenköy yolu caddesi bile e5-tem gibi ve üstelik bahsi geçen caddede trafik lambası dahi yok. zamanında terör yuvası olan örnek ve mustafa kemal mahalleleri ataşehir'e bağlanmıştır. sonra ataşehir belediyesi örnek mahallesine mustafa saffet kültür merkezi'ni kazandırmıştır.

kısaca kadıköy diyorum.

edit: ataşehir ile ilgili bilgiyi düzelttim.

edit 2: yeniden yazdım.
Umraniyede yasiyor, uskudar ve kadikoyde geziyorum.
Kadıköy her türlü alır. Ümraniye ne alaka lan dedirtir,berbat bir yer. Üsküdar da leş oldu.
(bkz: iyiki üsküdar var)
Kadıköy Üsküdar gerisi çöp.
Ümraniye ne alaka mk.

Bir ara ümraniye sapığı vardı la o geldi aklıma.

Ataşehir gerçekten son 5 yıldır anadolu yakasının en canlı yeri.(watergarden özellikle gerçi bu sıralar ipini koparan orda ama.)

Hatta o kadar ki cadde nin yeni veliahtı o derece.

Üsküdarda oturan biri olarak tabii ki üsküdar diyorum.
Üçyüzlü'nün tek başına hepsini yok edeceği bölgeler.