bugün

Ümit'im yapmaz.

Sinan'ın rezilliğinden sonra bari sen yapma!. Kirli siyasete alet olma!!...

Yakışmaz. Tarafsız kal reyis.

Lütfen..
Hayır olamaz!..

Sende mi brütüs!.

Yurtdışına gitmek için hazırlıklara başlim bari...
sevindim. inş. dede kazanacak baştaki gidecek.

bu arada traveler ibnesi hiç yüz vermiyorsun ayran içtik ayrımı düştük.
kılıçdaroğlu'nun kazandığı taktirde iç savaş bahsi yapan birinin böyle bir destek vermesi akıl sahipleri için çok manidardır!

https://www.youtube.com/shorts/cI4lI7xwe6M
Demokrasinin gereğidir, isteyen istediğini yapabilir ama ben tansu çiller dönemini gördüm, mesut yılmaz’ı gördüm, gördüm gördüm de, siyasetin bu kadar ilkesizleştiğini, bu seçimdeki kadar hiç görmedim, inşallah da ömrüm uzun olur ama bir daha da görmem..

Sözde chp ittifakına bakalım:
iki milliyetçi parti,
Bir sol parti,
Bir ayrılıkçı parti,
Üç islamcı parti,
Bir tane de, ne oldukları hakkında kendilerinin bir fikri vardır umarım, demokrat parti..

Milliyetçi partilerin her ikisi de, ayrılıkçı parti olduğu takdirde bu ittifakı desteklemeyeceklerini açıklayan, sözlerini yalayıp yutan gruplar.

Ak parti ittifakına bakalım:
Bir milliyetçi parti,
O partinin başına geçmeyi hedefleyen başka bir milliyetçi parti, ki diğer gruptaki milliyetçilerden birinin de güya ortağı,
Bir sol parti ki, aslında bir önceki seçimde diğer sol partinin adayıydı,
islami tandanslı 20 yıldır iktidar olam bir parti,
Babanın döneminde bu partiye saydırıp duran başka bir islamcı parti, yeniden refah.
Bu islamcı parti ile bir zamanlar boğaz boğaza olan bir sol parti, dsp, destek nedeni, karşıdaki hdp’nin ülkeyi bölme emelleri..
Fakat, bir de, ülkeyi bölmek isteyen, daha küçük ölçekli başka bir sağ parti var, hüdapar..

Benim anlamadığım; bu insanlar seçmenlerine ne anlatıp da, 4 gün sonra seçmeni kendi tercihleri doğrultusunda sandığa çekecek.

Ak parti, mhp, iyi parti kendisini kurtarır. Ama chp ulusalcı ittifakı hdp’ye nasıl izah edecek, ümit özdağ milliyetçi seçmeni hdp ittifakına nasıl ikna edecek, sinan oğan ve ümit özdağ’ın bütün birlikteliği iki hafta mı yani? Seçmen sormayacak mı, sen niye çekimser kalmadın, niye böyle bir şey yaptın, diye..

Seçmen desen daha beter, dün ana dediğine bugün sövüyor, dün geleceğin umut ışığı dediğini bugün yerden yere vuruyor. Kime inanacağını şaşırdı.