bugün

en güzel şarkılarını başkalarında patlatan besteci,söz yazarı ve yorumcu.şarkılarının çoğunda gül kelimesi geçer.hüzünlü,içten yorumuyla benim gibileri büyüleyen mütevazi kişilik.
yakında best of albümünü çıkartıyormuş,sabırsızlıkla bekliyorum.
"yeniden bi albüm çıkarsa da dinlesek" sanatçı. bu adamın gerek kendi albümünde söylediği gerek diğer şarkıcılara verdiği besteleri ve sesi de çok güzel. nerelerdedir şimdi hiç sesi çıkmıyor. özletti kendisini. piyasadaki yüzlerce kalitesiz şarkıcı bozuntularına aman vermesin. hicran ve gül beyaz gül şarkılarına da özellikle bitiyorum. kendisine sesleniyorum: ümiiiiiiiiiiiiiiiiit, nolursun geri dön ümiiiiiiiiiit!
birkaç gün içerisinde söz ve müziği kendisine ait, başkalarına verdiği şarkılardan oluşan düet albümüyle raflarda olacak şarkıcıdır.

gitme - tarkan
gönül yareler içinde - bendeniz
tutun ellerimden - izel
hayat dediğin - levent yüksel
söz & müzik: ümit sayın
ya sen gidip de - pınar ayl
aşkımdan vazgeçme - leman sam
hasret türküsü - suavi
çal beni - emel müftüoğlu
kalbimin sokağı - işın karaca
gülbeyaz gül şarkısına düet yapmamıştır. iyiki de yapmamıştır. müthiş bir ses, müthiş bir yorum. yakışsa yakışsa tarkan'a yakışırdı, ona da düet yapmamış.
sanat hayatına berksan ismiyle devam etmektedir.
(bkz: ben iyiyim)

türk popu denen garabetin yüzakı olan çalışmalardan.
söz müzik ümit sayın albümü ile yılın albümünü yapmış müzisyen. her bir şarkısı ayrı güzel durmuş onun sesinde...
90'lı yıllara damgasını vurmuş şarkılarına altyapılar dımtıslar eklemeden çok güzel sade bir albüm yapmıştır. o güzel yıllara, yapılan güzel şarkılara ve güzel sesine bir saygı duruşunda bulunup almak lazım bu albümü.
ben iyiyim şarkısı son yaptığı en iyi şarkılarından biridir. sözüyle, müziğiyle, güzel klibiyle insanı iyi hissettirmeye yeter de artar! http://www.youtube.com/watch?v=XotrfK70iI0

gülbeyaz'dan bahsetmiyorum bile.
(bkz: efsane)
Emel Müftüoğlu ile Çal Beni şarkısını tekrar seslendirmiştir zaten muhteşem bir şarkı olmasına rağmen ümit sayının sesi ile eşsiz bir yorum olmuştur.
tarkanla düet yaptığı gitme şarkısı dinlemeye değer.

[http://www.youtube.com/watch?v=7q3GgadkVuE ]
sen olmazsan ben solarım gül beyaz gül açarım sözlerinin sahibi.
Şu an beyaz showda boy göstermekte kendisi. Çok özlemişiz hakikaten görmeyi. Best of tarzı bir albümü çıkmış, hemen yarın gidip alıyorum.
gönüüül yaaareeeleeer içindeeeğ ağaaaaaaa diyerek beni benden almış sanatçı. ne kadar naif bi sesi var, özlemişiz.
90'lı yılların kaliteli seslerindendir. nihayet kaliteli 90'ların kaliteli sesine kavuşmuş olmanın mutluluğu var içimde. bıkmıştık saçma pop albümlerinden.
beyaz show da sesiyle büyülemekte yine eskilere alıp götürmekte ama o kırmızı pantolon yok o olayın kabus tarafı.
öğrendim ki türk popunun hitlerinin sahibi, büyük insanmış.
yirmi sene sonra yaptığı düet ve nostaljikimsi albümü ile piyasa da tutunmaya çalışan, aslında gerçekten güzel bestelere ve şarkılara imza attığı halde gereken değeri görmemiş sanatçı er kişilik.
meğer ne kadar güzel şarkıları varmış dediğim adam.

unutmuşuz, hatırlattı kendisi.

dinlemeye değer..
doğuştan susturulmuş bi hali olan adam.
kendisi gerçek bir sanatçıdır.
bünyesinde feci halde coğrafya öğretmeni tipi olan efendi kişilik.
öğretmenler lokalinden çıkıp gelmiş gibi bir havası ve kılık kıyafeti var.
yılmaz mrgülden fırsat bulup ağzını açamayan kişi.
çok güzel besteleri olan, 90 larda bi çok kişiye şarkı vererek onların tanınmalarını sağlayan, hoş da bi sesiolan sanatçı gibi sanatçı.
güncel Önemli Başlıklar