bugün

islamcı ve kendilerini türkçü sanan(!) cahil kendini her zaman lider gören aslında bir sikim olmayan tespih sallayıp ağır abi triplerine giren aynı zamanda facebookta kurt resmi paylaşan vatan kurtaran kesimdir.
uluruz, auuuu. çayımız var ocakta her daim. kürt gördüğümüz yerde keseriz. ama iyi insanlarız be.
güzel muhabbetleri oluyor. bir çoğunda istisnasız bu var bunun sebebi de benzetme yapacak olursak diğer parti gençlik kolları cafe ise ülkü ocakları çay ocağıdır bundan mütevellit.
Boş beleş olmaları, kendini vatan kurtaran kahramanlar zannetmeleri. Bu amın çocukları teke tek kavgada altlarına sıçarlar. Grup halinde gezerler it gibi. Elle tutulur tek bir icraatları yoktur sik sik üniversitelerde hava yapmaya çalışırlar. Az bir para tutuştursan ellerine anasını boyayıp babasına satabilecek tiplerdir. Amaçları yoktur, halbuki ülkücü olmak bir amaç etrafında toplanmaktır. Gereksiz insan topluluğu.
atatürk sevgsi olmayan olanı çok olan insanlar.
Kurtken, köpek olanlardır.
beyin yerine tesbih taşımaları.
kincidirler. olay çıkarmak için yer ararlar. katil, zorba, cani kimselerdir.
Ülkü ocaklarına bir şeyler öğrenelim diye gidilir ama sadece çay içip hayat hikayeleri dinlenir. Kendimden biliyorum. Çoğu yaşlı zaten.
Cahil olmaları ekseriyetle tabi.
beyaz çorap.
Şuan koyunların arasına karışmış durumdalar. Ama Türkçüler her zaman onlardan ayrı ve daha eğitimli.
ülkü kelimesinin ideal ile eş anlamlı olduğunu bilmezler. yani esasında ülkücülük idealizmdir. bundan bihaberdirler.

bir de hepsi kendi ülkücüyüm der.

rahmetli başbuğun ''ben ülkücü değilim, ülkücü olmaya çalışıyorum.'' dediği bir dünyada.
pkklı komünistlere üniversiteleri/yurtları dar etmeleri.
odtü'ye girememek.
ırkçı olmadıklarını iddia edip yaşasın ırkımız tarzı şarkılarla gerçeği zart diye dışa vurmaları.
görsel
Oruç tutmayanları döverler ama ramazanda öğlen yemeğini ihmal etmezler.
Tek ortak özellikleri ideolojileridir.

insanları tek tip olarak görmek ve salt belirli kalıplara sığdırmaya çalışmak da bir çeşit yobazlık türü esasında. Kafasında bu şekilde bir profil çizip herkese bu gözle bakan kişiler, insanları gözlemlemeye bile ihtiyaç duymuyorlar çünkü. Kaldı ki bu genellemelerle, ön yargılarla ve at gözlüğüyle etrafınıza bakarak yaşamak çok yorucu olsa gerek. Ya da her zaman birden çok insana karşı düşmanca tavır almaktan hoşlanıyorsunuz, bilmiyorum...
vatan, millet, bayrak, turan, ümmet auuuuuuuuuuv.
Gereksiz olmaları.
güncel Önemli Başlıklar