bugün

gozlemledigim kadariyla uc cesit ulkucu vardir.

1- turk-islam sentezcileri. bu gruptan dahada ummetci olanlar muhsin yazicioglu ile bbp'ye gecmistir. bu grup kesinlikle irkci degildir ve ulkuculer icinde ki en buyuk gruptur. nihal atsiza en az itibar gosteren ulkucu kesimdir. mesela kurtleri kardes olarak goruler ve deger verirler. muhafzakardirlar.

2- turancilar. bu grup turk birligini savunmaktadir. iclerinde sirf turanci oldugu icin kendini ulkucu diye tanimlayanlar vardir. ilk bakista irkcilikla ilintili olduklari dusunulsede iclerinde pek irkci yoktur. cogu turkcudur. turkculugu bilenler bu akimin irkcilik zemini uzerine kurulmadigini anlayacaklardir. nitekim turkculuk ve turancilik ilk ortaya ciktiginda sosyalist bir ideal omustur. bu grup milliyetcilik sinirinda olup irkciliga gecmemis gruptur. muhafazakar olmayabilirler.

3- nihal atsizin yolunda ilerleyen bir de irkci grup vardir. ne yazik ki bu grup ulkuculer icinde hizla cogalmaktadir. turk-islam sentezine pek sicak bakmazlar. cunku bu grubun goruslerini savundugu nihal atsiz, islam ve hele hele araplara hic sicak bakmamistir. kurtlere kardes demezler ve nedendir bilinmez tum kurtlerden nefret ederler.
cogu, turanci olduklari icin, aslinda ikinci gruba'da dahil edilebilirdi. ayirmamin sebebi ise bu grubun milliyetci degil irkci oldugundandir. iclerinde inanmasi zor belki ama ateistler mevcuttur. din konusunda muhafazakar olduklari soylenemez diger kulturel konularda muhafazakardirlar.

efendim simdi bir de analizini yapalim bu kisilerin. alparslan turkesin 9 isikini rehber edinmislerdir. lakin bu kitabi cogu okumadigindan turkes'in yazdiklariyla bir tezat olustururlar.
fasist degillerdir en azindan bu yakistirmayi, hakli olarak, kabullenmezler. nitekim nihal atsiz irkci oldugunu utanmadan soyledigi halde fasistligi hic bir zaman kabul etmemistir.
bir onemli not ise 80 darbesidir. ulkuculuge asil cirkef ve itici imaji vermis olan 80 darbesi sonrasidir. nitekim bu grup, 80 oncesi hep milli sentezler pesinde kosarken, 80 sonrasi kirli isleri meslek haline getirmislerdir.
her ne kadar 80 darbesinde sol kesim, hakli olarak, en fazla veryansin etmis olsada ulkucu grup kucumsenmeyecek bir darbe yemistir 80'de. idealleri, iyi niyetli hedefleri kenan evren tarafindan siktir edilmis, siz de kimsiniz denmis ve tum o hayallerine kenan evren tarafindan, afedersiniz, uzerine sicilmistir. bu da yetmemis solcularin hep kendilerine yapildigini zannettigi iskencelerden nasiplerini almislardir. emin pazarci'nin. 80 darbesi ve sonrasi ulkuculuk hakkinda, cok guzel bir yazisi mevcuttur. orada bugun iki tip ulkucu profili oldugunu anlatmaktadir. biri samimi bir sekilde, olmasi gerektigi gibi ulkucu olanlar,(yani insan kalabilenler) digerleri ise darbenin travmasini yasayan mafyaciligi secmis olan karakteri bozuklar.
bu iki profil icinde en cok ses cikaran, en cok haberi duyulan ikinci gruptur. dolayisiyla ulkuculugun kotu bir imaji vardir. tabi ki butun bu mafya vari faaliyetleri 80 darbesine baglamamak gerek. ozellikle avrupa'da ki turkler, ki azimsanmayacak miktarda mhp'li vardir, bu adamlara mafyacilik oynatmak icin ister istemez zemin hazirlamistir. avrupa'da ki uyusturucu maddelerinin pazarlanmasinda(ciddi bir is gibi anlattim kusura bakmayin) kurt ve turk(ulkucu) mafyasinin basi cektigi bilinmektedir. hollandanin resmi rakamlarina gore faslilar en cok kucuk suclari isledigi halde, hirsizlik gibi, turkler buyuk suclarda, uyusturucu satisini organize etmek gibi, onde oldugu belirtilmektedir. bu da sanirim turklerin mafya isleriyle ugrastiklarini bariz bir sekilde gostermektedir. (bu arada hollandada yasayan topluluklar icinde turk vatandaslarinin suc oraninin, diger topluluklara nazaran, cok dusuk oldugunu belirtmek isterim.)

ikinci bir sanciyi ise ulkucu hareket alparslan turkes'in olumunden sonra yasamistir. oglu tugrul turkes liderligi hanedanlik zannedip liderlige soyunmustur. bu olmamis babasinin partisinden ayrilip baska bir parti kurmustur.
mhp ise basina ilimli, ilimli, sakin ve kim ne derse desin biligili bir lider secmistir. devlet bahceli'nin ilk icraatlarindan biri mhp'nin imajini kirlettigini dusundugu insanlari partiden atmak olmustur. nitekim bundan dolayi ulkuculerin en sevdigi adamlardan biri olan ozan arif'le devlet bahcelinin arasi acilmistir.

devlet bahceli mhp'nin kotu imajini duzeltmek icin yogun caba sarfetmketdir. milliyetciligin elinde silahla degil elinde bilgisayarla olabilecegi mealinde konusmalar yapmistir. (bilgisayarin burada bir sembol oldugunu anlamissinizdir herhalde.) universitelerde, surda, burda hortlayan sag-sol olaylarini kastederek ulkuculere provokasyonlara kapilmayin, sokaga dokulmeyin demis ve her zaman sukunete davet etmistir. ama her grup icinde oldugu gibi bu gruptada soz dinlemeyenler vardir, hatta bu grupta daha fazla soz dinlemeyen vardir.
benim fikrime gore devlet bahceli dogru yolda ilerlemektedir. dusuncelerini takdir etmekteyim. ozellikle partiyi merkez sag'a cekme yonunde ki hamleleri benim fikrime gore olumlu adimlardir.

ben bu gruba irkci ve fasist yakistirmalarinin dogru olmadigi kanaatindeyim. cunku irkci olmayan, gozlemledigim kadariyla cogu, onlarca ulkucu taniyorum ben. kurtlerle hicbir sorunu olmayan, onlara kardes diyen hic mi ulkucu yok zannediyorsunuz? evet bende farkindayim irkcilik yukselmekte. ama turkiye'ye ve turk'e aciktan veya imali bir sekilde hep hakaret edilirse bu tirmanisi sadece desteklemis olmuyormuyuz?

evet uzun bir entry oldu bunun sebebi ise etrafimda ki insanlarin cogunun ulkucu oldugundandir. ben mi? ben ulkucu degilim kendimi hicbir zaman oyle tanimlamadim ve tanimlamamda. evet farkindayim bu grupla bir cok fikrim ortusmekte. ama (hollanda)'da secimlerin yaklasmasi sebebiyle yapilan bagimsiz fikir arastirmalarina gore, sol partilerin parti secimi tavsiyesinde, bende yukseklerde oldugu da bir gercektir. pozitif durumda olan uc sol (hepsi yani) parti vardir. evet belki azinlik oldugum icin burada belki bu sonucun cikmis olmasi dogal olabilir ama ben kendimden biliyorum ki bende sol fikirlerede, hemde hic tahmin etmediginiz miktarlarda, yer vardir. cunku bilirim ki hicbir sey kusursuz ve yanlissiz degildir. hic bir ideoloji bastan sona dogrularla bezenmemistir.
devletin paramiliter gücüdür ; toplumsal muhalefetin yükseldiği zamanlarda -konjöktüre uygun olarak ötekileştirilen- : öğrencilere, işçilere, alevilere, solculara, bilim insanlarına, eşcinsellere beyaz çorap, satır, boğma teli kombinasyonuyla, akınlar düzenleyen , reaksiyoner güruh !

(bkz: 16 mart 1978 beyazıt katliamı)

(bkz: bahçelievler katliamı)

(bkz: kahramanmaraş katliamı)

vatan sevgileride ; tüpraş-tekel-seydişehir-telekom vb. yer altı-üstü değerlerin, özelleştirme adı altında yerli-yabancı tekellere peşkeş çekilirken, imf yle, dtö yle anlaşmalar imzalanırken, genel sağlık sigortası, tohum yasası çıkartılırken depreşmeyen, tersine, bunlara itiraz eden kişi ve kurumlara, atıl kurt tepkisi vermeleriyle, bu nasıl sevgi dedirten türden !
mhp ve mhp'nin genel başkanı bahçeli'ye bağlılığı bilinen insanlar topluluğu.

kendileri birkaç gün önce meral akşener hanımefendi'nin evini basmışlardı.
bu baskının sebebi, meral akşener'in devlet bahçeli'ye twitter üzerinden cevap vermesi, adres vererek "sizden korkmuyorum hadi gelin" demesiydi.

şimdi bunu hafızalarınızda tutmak kaydıyla ülkücü arkadaşlara ve tüm mhp camiasına bir soru sormak istiyorum.
bugün sayın bahçeli, bekir bozdağ'ı hedef alan tweetler attı.
bekir bozdağ da bu tweetlere "kimseden korkum yok" diyerek meydan okudu.
görsel

sevgili ülkücü arkadaşlar.
acaba bekir bozdağ'ın evini de basmayı düşünüyor musunuz?

yoksa devekuşu gibi kafanızı kumlara mı gömeceksiniz.

bakınız bu gece sizin için şeref ve namus gecesidir.
aksi takdirde sizin gücünüzün sadece bir kadına yettiğini düşüneceğim, bunu düşünmek istemiyorum.
görsel
Yakın Tarihi bilmeyen gençleri milliyetçiyiz, atatürkçüyüz diye kandıran vahşete meyilli, ümmetçi sürü.
Vallahi benim en güldüğüm grup.

Bir insan hırsız bile olabilir ancak ülkücü olmamalı ya. Resmen 89. Kattan harakiri yaparak intihar etme sebebi.
Benden Uzak olsunlar ve mutlu olmasınlar. Çakma akp'liler.
Allahsızların vatansızların korkulu rüyalarıdır.

Bu zamana kadar adam dövdükleri görülmemiş genelde adam olmayanları döverler.
Bugün etrafta pek sık göremediğimiz insanlardır. Bugün ocaklara giden kimseler, ki buna ben de dahilim, sadece sempatizan olabiliriz, ama ülkücü olmak bir en az ülkücülük kadar bir ülküdür.
Gönül adamı olmak, fedakar olmak, içkiden, zinadan, kötü sözden, kalp kırmaktan uzak durmak, okumak, öğrenmek ve genel olarak milletine faydalı bir fert olmaktır ülkücülük. Milli kültürünü örf adedini yaşamak ve yaşatmak, dinini bilmek, öğrenmek ve yaymak, tüm Türk elleri Turan olana dek Kızıl elma yolunda gerekirse ölüme gitmektir ülkücülük.

Bugün bizler sadece sempatizan olabiliriz, vaktinde bu millet için canını vermiş o 5000 şehidin ancak sempatizanları olabiliriz.
görsel
Uyandığımızda güneşi esirgemiyorsa gökyüzü,
Birileri yaşadığımız günlerin bedelini ödediği içindir...

siz rahat uyuyun, bozkurtlar nöbette.

görsel
görsel
ota çöpe ülkücüler nerede diye soran olursa, kelle koltukta vatanın bekası için can veriyorlardı dersiniz.

görsel
selam gençler...

sözüm mhp'li ülkücülere...

şu habere bakın;
görsel

fetöcü mümtaz'er türkone bugün tahliye edildi...

mutlu musunuz ülkücüler???

içinize sindi mi cumhuriyet düşmanı, atatürk düşmanı, vatan haini bir fetöcünün tahliye edilmesi...

mutlu olmuş olmalısınız.
zira fethullahçı teröristi tahliye ettiren, tahliye olmasına sebep olan kişi hala peşinde koştuğunuz devlet bahçeli...

balık hafızasından daha minik olan beyniniz bunları unuttuysa hatırlatayım.

ne demişti devlet bahçeli???
görsel

ve bu dediğinden sadece 3 ay sonra fethullahçı mümtaz'er türkone tahliye edildi...

sözüm hala vatanını, milletini, bayrağını seven ülkücülere...

mümtazer türkone kimdir?

mümtaz'er türköne fetöcü bir alçaktır.
görsel

mümtaz'er türköne 15 temmuz darbe girişiminin akıl hocalarından biridir.
görsel

ergenekon ve balyoz kumpaslarının sorumlularından ve destekçilerinden biridir.
görsel
görsel

mümtaz'er türköne iflah olmaz bir atatürk düşmanıdır.
görsel

mümtaz'er türköne iflah olmaz bir türk düşmanıdır.
görsel

sevgili ülkücüler...
bunları içinize sindirebiliyor musunuz gerçekten?

bunları içinize sindiriyorsanız, o halde şunu da sindirirsiniz.
bakın mümtazer türkone'nin tahliyesine ilk sevinenlerden biri kim?
görsel

hdp'li ömer faruk gergerlioğlu.
twitter'de 7/24 türkiye düşmanlığı yapan bir hdp milletvekili.

şimdi siz, hdp'lilerin ve fetö'nün tahliyesine sevindiği birinin tahliyesine vesile oldunuz.

gurur duyun bununla ey ülkücüler...fetö'nün yavru kurtları sizi...
Bir Türkçü olarak ülkücüler ile farklı görüşlere sahip olsak bile haklarını yemek istemediğim bazı durumlar var. Üç entry üstteki arkadaşın karşısına nasıl tipler çıktı bilmiyorum ama, benim bildiğim ocaklarda sevgi, kardeşlik, kan bağı olmadan kurulan bağ vb. Şeyler gösterilir. Ocağa şeker çay alınacaksa kimde ne varsa kimse görmeden koyar. Birinde yoksa diğeri anlamasın diye gizli giZli toplanır falan.

Hayır karalarken koca bir grup insanı değil de Ali'yi Veli'yi karalayın.

Velhasıl her toplumda, her grupta vardır kanı bozuk.
Alperen ocaklarını ülkücüler sanan ve capslere inanan dingillerin çözemeyeceği kitle.