bugün

Abi duydun mu şurada olay varmış repliği ile birlikte harekete geçen zekadır.

yeter ki gaza getir, ne diye olduğunu bilmeden hemen toplanırlar. o kadar zekilerdir yani. harikalar yani.*
(bkz: yok öyle bir şey)
Alım-satım işine çalışır bu zeka.Karı alır satar,uyuşturucu alır satar,silah alır satar, Vatan savunuyorum ayağına vatanı satar...
ben onları kampüste ikişerli sıra halinde dolaşırken gördüm..
amaç gözdağı vermek heralde..
18 yaşındaki gencecik arkadaşlarımızı böyle görünce gülemiyorum da..üzülüyorum sadece..
bol köpüklü suyla yıkanmış zekadır. ülkesine hizmet ettiğini sanır, reyislerine kul olur.
bırakın bu ayakları ya.. ülkücü zekasıymışş.. zekalar ne zamandan beri ülkücü, sağcı, solcu diye ayrılamaya başlandı? saçmalamışsınız.
(bkz: kırk yapar)
en çok ayağı adidaslı devrimci tekerlemesini ezberleyebilecek kadar gelişkin bir zekadır.

Solcular "biz çok türkçüyüz, türk markasından başka giymeyiz" demezler.. bütün sermayeler tiksindircidir onlar için. o nedenle, böyle konularda milliyetçi refleksler geliştirmeyecek kadar enternasyonalist, siyaseti ayakkabılar uzerinden okumayacak kadar akıllıdırlar.
türk müslüman sentezi altında türklükle araplığı sentezleyen, türk töresi yerine arap töresini kabul edebilen bir zihniyettir.
ocaklarında reislerinin yemek yediği kabı yıkar, hacetini giderdiği tuvalete ibrikle su döker. tamamiyle hizmet anlayışlı bir zekadır. ama neye hizmet ettiğini bilmeyen bir zekadır.
(bkz: faşistlere laf anlatamamanın nedenleri/#8751155) burada da farkli bir sekilde incelenmistir.
gercekden bu sekılde düsünmediğinizi düşünüp,ülkücülükle ılgili genellemelerinizi can sıkıntınıza bağlıyorum.yoksa hangı zeka küpü ülkücülerin zekasıyla ilgili bı genelleme yapar ki.. hangı ıkı ınsanın beyın kıvrımları aynıdır yada hangı olusumdakı her bıreyın dusuncelerı yapddıkları ve hayat felsefelerı aynı olabılır . kulakdan dolma bilgilerinizi ulasamadığınız beyın raflarınıza monteleyın emın olun bu sacma yorumları yapanları okudukça benımde genelleme yapasım gelıyor ınanın kendımı zor tutuyorum..genelleme prof larına saygılar sevgıler.
ülkücü olduğunu söyleyen insanların sahip oldukları zekadır.

bana göre "yani çok yani o kadar yani" şeklinde tanımlanarak dahi saygıyı hakeden zekadır.
cCc üşüyoruz reyiz cCc , CcC kıçımız donuyor CcC gibi kısa ve öz cümleler kurabilen insan topluluğunun zekasıdır.
kürt zekası kadar ilginç muhabbetler uydurmayan zekadır. helikoptere sapanla taş atmaya çalışıp düşürmeye çalıştıklarını görmedim.
gazi üniversitesinde yaşanmış olay;

+ reis elemanları takip ettik otoparka gittiler
- hangi otopark len?
+ araba otoparkı reis
- hee tamam o zaman
kendilerini anlatmakta zorluk çektiklerine göre baya bir gerilemiştir.

eski ülkücülerle yakınlığım sonucu ülkücülüğün "türk milliyetçiliğini" ırk olarak değil türkiye'de yaşayan ve müslüman olanların ortak adı bilirdim. devlet bahçeli dahi bunu çok yerde söylemiştir. ülkücüler içinde bir çok kürt kökenli reis olması da bunun en iyi delilleriydi.

şimdi ise kendilerini anlatamıyorlar ve içlerinde gerçekten kürtlere karşı ırkçılık duyguları gelişmiş insanlar bulunuyor. eskiden de kürt kelimesini sevmezlerdi. onlara göre türk milliyetçiliği farklılıkları görmezden gelirdi. hangi ırktan gelse onun adı türk olurdu. hemen yan binada bir ülkücü reis arkadaşım var babası kürt ve kürtüm dediği için, kürtçe konuştuğu için babasıyla sürekli kavgalı.

fakat benim de bu ayrımı bildiğim halde ülkücüleri ırkçılıkla suçladığım bir gerçek. çünkü herkes aradaki farkı bilemiyor ve bunu anlatmak da bana değil ülkücülere düşer. ben farkı bildiğim halde neden ırkçı diyorum diye sorarsanız sonuçta tüm etnik kimlikleri yok sayıyorlar ve tek bir bütün olmak için türk kimliği altında birleşmeye zorluyorlar. benim için her insanı olduğu gibi kabul etmek önemli. ben ayrı olacağım diyene zorla baskıyla bizden olacaksın denmez. deniyorsa faşistlik olur.

eskiden chp veya solcular diyelim. onlar mhp'nin türk milliyetçiliği kavramına uzaktılar. onlar için laik olmak daha önemliydi. yani mhp türkleri müslüman olanlar diye tanımlarken chp türkleri laik olanlar diye tanımlardı. aralarındaki kavga da buydu zaten.

günümüze dönersek chp alanını daralttı laik olan ve türk ırkından olanlar, türklüğü kabul edenler haline getirdi. mhp ise müslüman türkçülere dönüştü. mhplilerin eskisinden farkı ne derseniz artık içlerinde ırkçılık yapanların artmış olması. kürtlerin gittikçe uzaklaşması.

sonuçta gerçekten ülkücülerde bir zayıflık var. kendilerini anlatmayı beceremiyorlar. ülkücü demek; türk ülküsünü, töresini kabul etmiş, bu uğurda asıl kimliğini terk etmiş değişik ırktan müslüman kişiler demek. ülkücüler içinde ateist var mıdır. tabi vardır ama bir elin parmağını geçmez. aslında bbp mhp'den kopmasaydı türk islam sentezini daha iyi oturturlardı. mhp'de ırkçılık arttıkça bbp güç kazandı. bir başka anlayamadığım da bbp ile akp arasında ne fark olduğu. bbp'ye iyi kadrolar geçse söylemleri arasında pek fark yok. bbp akp'nin az daha milliyetçi duygusu fazla olan kardeşi.
reislere beyin bedavaymış öyle diyorlar, valla ben öyle duydum.
başlığı görünce aklıma geldi. bu sözlükte yani ulu da, bilmiyorum kaç ay önce, ülkücü ya da türk milliyetçisi başlığının altına kızın biri "biraz korkutucu tipleri oluyor ama sözlerinin eri oldukları için iyi koca olurlar" anlamında koca aradığını belli eden kısa bir entry girmişti. sonra ne oldu, ülkücü arkadaşlarımız hemen duruma müdahele etmek için toplandılar "pis allahsızlara yine ayar vermiş gruptur" tarzı entryler doldurdular, 15 e yaklaşmıştı sanırım entry sayısı. lakin kendilerine laf söyleyen yoktu, kötü bir söz eden de yoktu. bu durumu gördükten sonra ülkücülerin çoğunun ilkokul türkçe dersindeki "okuduğumuzu anladık mı" kısmını yapmayan tipler olduğuna karar vermiştim. geri dönüp de başlığa tekrar bakmadıkları belliydi, zira o 10-15 entry silinmedi.
bahçeliye oy veren insanda olsa olsa matematik zekası olur. hortuma fortum diyen bi zihniyetten söz ediyoruz. eski ülkücüler bu guruba dahil değildir. ama şu zamanın ülkücüleri gerçekten iyi değildir.
ben ve çevremdeki insanların her zaman olmadığını düşündüğümüz şey .
dış güçler tarafından en çok kullanılan grup olduklarını farkında olmamaları nedeniyle pek parlak olmadığını düşündüğüm gruptur. zamanında solculardan korkan yerli ve yabancı sermayenin ev köpeği gibi kullandığı bu grup soğuk savaşın bir piyonu olduğunu anlamaz.
genel itibariyle sözlükte okuyucu olmayı tercih ediyorum. lakin açılan bazı başlıkları görmemezlikten gelemiyorum. yahu bu tür başlıklar açarak kendinizi deşifre ediyorsunuz bee. ne kadar apolitik olduğunuz açık ve net bir şekilde anlaşılıyor. şunu lütfen beyinlerinizin bir tarafına kazıyın. ülkücülük sonsuz fedakarlıktır. ve Türk milleti varoldukça ülkücülük de olacaktır. gerçek mana da kendisini bu ideolojiye inandırmış kişilerin var olduğunu ve açılan bazı başlıkların onur kırıcı olduğunu artık anlayın. gerçek mana da ülkücü olduğunu beyan eden kişilerin Ülkücülüğü, türk milliyetçiliğini kültür milliyetçiliği temelinde algılar.Kendini Türk hisseden ve Türk milletinin gelişmesine hizmet etmeyi şerefli bir görev sayan herkesi şefkatle kucaklar. Etnik ırkçılık ve ayrıştırıcı tuzaklara karşı, türk milletinin milli ve manevi değerlerine sarılarak kenetlenebileceğine inanır. lütfen ama lütfen artık elinizi vicdanıza koyun ve iki kere düşünün. inanın açılan bu tür başlıklara karşı başlıklar çok rahat bir şekil de açılır. ancak bu türk'ün türk'e propagandasından başka hiç bir halta yaramaz.
şöyle bir zekadır;

1999 yılında ankara üniversitesi dtcf fakültesi, mülkiye ve hacettepe kampüsün hepsinde birden yemek fiyatları 5 kat artar, öğrenciler tutup kantine dadanır kantinci de fiyatları yükseltir, öğrenciler de kendileri de çimlerde tost şu bu yapmaya başlarlar ama yönetimler onları da yasaklar,

bu durumda da bu 3 okul birlikte bir eylem yapmaya karar verirler, sonrasında da eylem tarihini belirlerler, arkasından da vazgeçerler. ama haber çoktan gazi kampüsüne uçmuştur. yüzlerce ülkücü eylem yapılacak olan yere giderler, kimse ile karşılaşmayınca biraz bekleyip dayanamayıp, kavgaya hasret avamlıkları ile tutup kendi aralarında kavga ederler. -kavgaya geldikleri için boşu boşuna gelmemiş olmak için belki de -

3 gün sonra eylem yapılır, kantin ve yemekhane fiyatları eski haline döner.
bir zamanların emekçi önderi gibi kendini gösterip ihtilalin ardından bir zamanlar nefret ettiği sermaye gruplarının başına kadar geçebilen, neye inandığını, neyi savunduğunu dahi bilmeyen sözde solculardan, sosyalistlerden, komünistlerden zeki olmadıkları doğrudur. çünkü ülkücüler fırsat düşkünü değildir. istemem yan cebime koy mantığıyla hareket etmedikleri için bugün bile nerdeyse bir çoğu fakirken bile vatan demekten vazgeçmemiştir. sizin zeka dediğiniz çıkarcılıksa kalsın istemeyiz o zekayı. onur da lazım adama onur.

bkz. (komünistte onur ne arar la)
güncel Önemli Başlıklar