bugün

kökenleri kürt olan kişilerin,türklüğü savunan ülkücülerden biri olarak piyasaya çıkmaları,nasıl oluyor dedirten hadise
(bkz: alparslan arslan)
kürt bejoyu akıllara getirir.
(bkz: ilginc)
(gerçi benim bi galatasaray'lı arkadaşımın ben feneri de severim, iyi takımdır sempati duyuyorum demesinden sonra hiç bir şey ilginç gelmiyor)
ülkü sahibi olmanın bir millete has birşey olmamasından dolayı şaşırtmayan ve şaşırmamış kürtlerdir.
(bkz: türk milliyetçisi kürtler)
(bkz: pkk sempatizani turkler)
(bkz: bozkürtler) doludur.
azımsanmayacak kadar çok olan kişiler. şaşırılası durum.
ülkücülüğün ne kadar içi boş, anlamsız bir ideoloji olduğunun ve referans noktasının milliyet değil din olduğunun belgeli ispatı. bu sözde milliyetçilerin japon ülküdaşları bile var. korkuyorum yarın öbür gün müslüman bir çinliyi de aralarına alacaklar diye.
(bkz: drej ali)
-ahmet abi ülkücü kürt diye bir şey varmış, nasıl oluyor abi?
-ülküsüne göre, neden olmasın

(bkz: ülkü)
ekşiden aparma bi link;

diyarbakır'ın bozkürtleri | haşim söylemez | aksiyon dergisi adına 2006 yılı yazısı :

http://www.aksiyon.com.tr...=24108&yorum_id=10297
- maho ülküci oldım.
- de vala! sıfatiye sıçam sen zaza degildin?
22 temmuz 2007 öncesinde doğu illerinin bazısında parti* toplantılarında kürtçe konuştukları basına yansımış kürtlerdir.

dtp'li olmadıkları için bu davranışları yasak olmasına rağmen haklarında dava açılmamıştır.*
ülkemizin bir çok yerinde çokca bulunan insan topluluğu. öyle ki bazı teşkilatlarda sorumluluk aldıkları bile vakiidir.
ilk duyulduğunda şaşırtmış , sonra sayılarının fazla olduğunu öğrendiğim kitle.
bir dtp'linin ülkü ocağı'na üye olması gibi birşeydir.
helal olsun.

böyle kürtten kardeş olur.
vatanını sevmeyenin zaten burda işi yok.

buarada "ülkücü kürt" kavramının oluşması da
ayrı bir üzüntü vericidir.

neolur sanki türk - kürt ayrımı olmasa.
bu ayrımı kaldıracak tek taraf kürtlerdir.

vatanı (türkiye cumhuriyeti) için canını veren kürt olur mu hiç acaba..
kurtuluş savaşı'nda yanyana savaşmış bu insanları birbirine düşürenler de
hayret ve şaşkınlıkla bu manzarayı görebilir mi acaba..

kurtuluş savaşını belki kazandık ama şimdi zaman değişti,
savaşlar psikolojik oluyor.. kağıt üzerinde oluyor..

ey kürt kardeşler:
kanınızla kurtardığınız bu vatanı bölmeye kalkmayın.
bölenlere alet olmayın. varsa hakkınız; konuşarak alın.
ülkücülere şu an şurada kendini ifade etme şansı vermiş kürtlerdir.

(bkz: yavaş gel aq)
kişinin kendi görüşüdür saygı duyarsın ama anasını satim bu kadar da asimile olma be. var benim kardeşimin arkadaşı çocuğun adı abdurrahim, özentiliğinden barış yaptı. arka sıradaki barışa özeniyormuş. ondanmış. bir tane sınıf arkadaşı var dallama gibi atlamışlar ülkü ocağına, kendilerini bir bok sanıyorlar,

ağzına sıçtıklarımın ülkücülerini de görüyoruz. adamlar üniversite de medeniyetin en belirgin olduğu ya da olması gereken yerlerde kızla elele tutuştu diye adam dövüyorlar. ama suç onlarda değil ki. salak oldukları ve "delidir ne yapsa yeridir" tabirine uydukları için, dövdükleri adam 2 adım ötedeki medikoya gidip "dayak yemiştir" raporu almıyor sonra savcıya gitmiyor da şikayetçi olmuyor da anca kuru kuru analarına sövüyor.

la bsg. git hakkını ara hukuk devleti burası, bak bakalım noluyor. dağ başımı *. analarını getiriyor mu o dövenler yanına. bir bak bakalım.

gerçi onlardan da var, adamı daha beter tehdit etmişler, şikayetini almazsan daha beter ederiz diye, çocuk almamış 2 gün sonra sürünmüşler peşinden, adamların herşeyi yanacak. lanet olsun ideolojinize, böyle şey olmaz olsun!
(bkz: vejeteryan besiciler)
kürtçü ülkücüler gibi bi şey.
şaşırılmaması gereken , kürtçü ülkücü gibi saçma sapan bir tabirle bağ kurulamayacak olan ülkücülerdir. olanları gördüklerimizden ibaret sandığımızda böyle şeyler olabiliyor, normaldir. bugün birçok gazeteci , akademisyen de böyle bir kavramla karşı karşıya kaldığında şaşırıyor. hatta daha ileri gidip, başbakan'ın da söyleminden kuvvet bularak "sivas'ın ötesinde yoksunuz" demekten kendini alıkoyamıyor.
evet ister inanın ister inanmayın azımsanamayacak miktarda kürt kökenli ülkücüler var. son yıllarda doğu illerinde milliyetçi partilerin oy toplayamaması insanları böyle bir yanılgıya düşürdü . milliyetçilerin bölgede bulunmadığı düşüncesini yerleştirdi zihinlere. şu konuda haklılar ki günümüzde milliyetçi partiler, dernekler bölgede pek güçlü değiller. ama bunun sebebi kendileri değil, terör örgütünün baskılarıdır.

parti binalarının sık sık saldırıya uğraması, parti üyelerine saldırı düzenlenmesi hatta kimi zaman öldürülmesi
(bkz: hikmet tekin) /mhpli bingöl belediye başkanıdır
bu partilerin bölgeden tasfiye edilmesine sebep olmuştur. teşkilatlanamamış, organize olamamış bir düşüncenin de başarıya ulaşması ve yayılması zordur bu yüzden ülkücü görüşe sahip kürtlerin sayısı son zamanlarda eskisi kadar artmamış, bu görüşte olanlar da bölgedeki pkk baskısı nedeniyle kendilerini ifade edememişlerdir. durum bundan ibarettir.
ülkücülerin arasında yer edinmiş özentilere en güzel örnektir. adam hem kürt, hem ülkücü yani naptığından ne olduğundan haberi yok, çek kenara biraz konuş kendini patlatsın.
(bkz: ülkücü komünist tarikatı)
günümüzün tkp' li gençleri. türk milliyetçiliğine kızıp "faşistler" diye avaz avaz bağırırken kendileri bırakın kürt milletinin hakkını savunmayı kürt milliyetçisi olup çıkıveriyorlar.
güncel Önemli Başlıklar