bugün

engellenemez hareketlerden biridir kimilerine gore. ulku ocaklari* icerisinde takilip, bir araya geldiklerinde yaptiklari hareketler buna dahilmidir bilmiyorum ama ben bir hareketlerini gormedigimi en icten dileklerimle belirtip burdan bir gonderme yapabilirim. Ayrica hareketin icinde killi bir kavram vardir ki, neyi temsil eder anlam verilememektedir. Biyik biraksam biri beni bulup harekete davet eder mi onuda bilmiyorum. Basarilar diliyorum.
(#243791)
+
(bkz: sozlukte siyası baslık acıp tanım entrysinde subjektif davranıp sacmalamak ve sonra da attaki entrylerden ayar yemeyi beklemek)
amaçların doğru olduğu, araçların ve yöntemlerin yanlış olduğu hareket.
yıkılmayan sağlam bir kale, keşke biraz daha anlayışlı ve okur yazar olsalar o zaman kimse eleştirecek birşey bulamazdı.
oylarına chp'nin göz diktiği mhp'nin gençlik oluşumudur.
günümüzde şiddet denilince , at gözlükleri denilince akla gelen ilk oluşumdur.
(bkz: ülkücü harekat)
(bkz: türküçü hareket)
memleket dengelerinden biridir.
tayyip erdoğan ın düzenine ters düşen hareketlerdir. (bkz: only mhp).
türkiyenin son yıllarda tepkisine en çok ihtiyaç duyduğu anda birden ve apansızın demokratikleşme sürecine girmiş harekettir.

aponun yakalanmasının akabinde mecliste yapılan idamın kaldırılması oylamasında red oyu vererek bu hareketi temsil ettiklerini zannedenler tarafından büyük sekteye ve kan kaybına uğratılmıştır.

ne beklerdik? idam kaldırılsın diyen ellerin oracıkta kırılmasını beklerdik. ülkücü hareketin meclise sokulmasının sebebi buydu. gerekirse sinei millete dönmelerini beklerdik. çünkü biz terörist başını affedecek meclisi, gerekirse yakabilecek kadar sabrı taşmış ve acılı bir milletiz.

büyük hayal kırıklığı yaşatsada, inatla türkiyenin ihtiyacı olduğu için bu seçimlerde de meclise girmeyi başardı bu hareketin mümesilleri.

peki dtp lideriyle tokalaşan bir mhp lideri portresi silinir mi zihinlerden? ya ülkücü hareketin buna sessiz kalması?

bu durumdan mütevekkil; an itibariyle bitmiş gibi gözüken, bünyesinde bulundurduğu insanların değil, başındaki yöneticilerin samimiyetinden/inandırıcılığından eser kalmayan hareket aynı zamanda.
en yanlış olgularından biri içindeki feodal yapıdır.
ülkücülük gibi güzel bir düşünce sistemini böylesine yıpratan ve duylduğunda iğrenilen hale sokan bugünün kullanılan gençlerinin oluşturduğu topluluk. bir zamanlar ben de içlerindeydim. keşke hepsi benim üye olduğum şubesinde olanlar gibi olsa.
ilk bakıldığında bir şey anlaşılmasa da, biraz araştırıldığında maraş katliamını anımsatan harekettir.
bazı "kesimlerin" kışkırtması ile "hareket"e geçen bünye, artık alevi dedesi mi dersin, hamile kadınların karınlarının kesilmesi mi dersin, çocukların kafalarına sıkılması mı dersin, bir mahallenin komple ateşe verilmesi mi.... uzar bu böyle, bir de bunların apo'nun idam edilmemesi için imza atanları da vardır ki "hareket" ile pek ilgisi olmasada aynı bünyenin cerehatıdır ve dadından yinmez.
her zaman söylerler ülkücü hareket engellenemz diye bizde her zaman deriz alkolik hareket engellenemez. *
(bkz: alkolik hareket engellenemez)
amacı ülkü ocaklarında oturup çay içmek, uzun saçlı ve küpe takan erkeklere saldırmak olan harekettir. *
(bkz: yok öyle bi$ey)
(bkz: inandığın masallar)
(bkz: çevik kuvvet durma vur)
(bkz: satırlı hareket).* * *
özünün ne olduğunu bilmedikleri bir çok bünyenin hakkında atıp tuttuğu kutlu dava. insanlıktan çıkmış olan birçok bünyeye müdahale ettiklerindenmidir bilinmez toplumda belli kesimlere batan bir harekettir. amerika ve rusya güdümlü birçok arkadaşımıza hadlerini bildirdiklerindenmidir bu harekete olan düşmanlık bilinmez. aşikar olan tek şey var ki oda bu milletin öz çocuklarının ciddi anlamda destek verdiği, ne olduğunu anladığı bir oluşumdur. bu topraklarda önemli bir denge oluşturmaktadır bu hareket bir çok güruhun kabullenmemesine rağmen..
nerdeyse bir inanç haline gelmiş garip bir tutkudur. ayrıca milletin öz çocuklarının desteklediği söylenendir. milletin öz çocukları kimlerdir? ve neyi desteklemektedir. eğer destek bir bilim adamı olmak, önemli bir icat bulmaksa benim de bilmeden katkı sağlamak istediğim olaydır. ama nedir ülkücü hareket bundan başka ne olabilir? sokakta ki küpeliye bıçak göstermek el ele tutuşmuş sevgililer görünce diş göstermek midir? ya da okulda teşkilat kurup reis, reis diye kafa tokuşturmak mı? böyle boş şeylerle mi kalkınıyoruz? ilk önce okuyun, yazın, bulun da öyle hasını yapın bunun.
kısacası sert bir şey sanıp liselilerin elleriyle bir şekil yaparak dostluk pekiştirmesidir benim için ülkücü hareket. engellenemez denip durur bir de. ama mecliste her partinin bir ideolojisi varken hala mhpnin sesi çıkmamaktadır ki bu da bir ironidir...
uzaktan kumanda haline dönüşen hareket.

yurt sever cephe de aynı kadere kurban olmuştur. hatta daha da kötüsü içinde terörist oluşumlara katılmış kişilerin de barındığı söylenmekte.

fakat ikisinde de aynı olan bir şey daha var: hep gençlerin kullanılıyor olması. gençlerimizi kandıramasalar hiç bir şey yapamayacaklar demektir bu.
hele ki Atatürk' ün adını bile ağzına almaması gereken harekettir. Atatürk devrim ve ilkeleriyle uzaktan yakından alakaları yoktur. Atatürk türk gençliğine aydınlık bir yoldan yürümeyi öğütlemiştir, karanlık beyinlerin karşısında el pençe divan durmayı değil.
şimdiye dek aralarındaki serseriler yüzünden mahalle kabadayısı, sokak serserisi tiplemesine pek uygun düşmüş ve zihinsel hareketi fiziksel hareket olarak algılamış topluluğun yörüngesidir.

halkı, halktan ziyade gençleri "erkek adam içki içer" safsatasıyla büyüten insanlarımıza yazık. "sigara içme içki iç" diyenlere bin kez yazık. insanlığın onurundandır içki içmemek; "öldür kendini 100 paket sigarayla ama rezil olma insanlara" der şair. aslında ben dedim ama şair süsü verdim efendim, anlayın artık... ikisine de karşıyım şahsen bunu da belirtelim.

sonra efendim benim oğlum ülkücülere bulaştı şöyle oldu böyle oldu... lan deve bir biradan bişey olmaz diyen sen değilmiydin? kalkıp sorumluluk alınacak yerde bok atmak niyedir?

trakya bu olayların merkezidir, çok gördük çok geçirdik. ipini koparan alkolik ülkücü kesilir, her gece içki, her gece kerhane, ıvır zıvır? arkadaşım madem bir kisve altındasın de bakayım 9 ışık nedir? "ampul, mum, el feneri, kibrit..." cumalar ne alemde? " vallahi iyiler işte babası hastalanmış felan falan..."

mübalağa ettiğim aşikardır da efendim hal bundan ibarettir. buraya kadar ufakçıkta olsa iğneyi batırdık. kendime değil çünkülüm ben ne bok olduğumu daha iyi biliyorum.

gelelim bundan pay çıkaran diğer güruha. "ıyyy ülkücüler" ağızdan düşmez. kedidir kedi diyorsun başlıyor safsataya; kavga gürültü dövdüler beni balalalala... diye. sen ne dedin " akıllı olun, adam olun bıdı bıdı", e arkadaşım bana de bende kırarım kafanı çok acayip bir durum değil ki!

bu ikinci gruptaki insanlarımız konuşup kışkırtırlar, demokratik olur ben dövünce barbarlık olur. ben hümanizmi islamiyetten öğrendim diyen sol eğilimliler de türedi ya götümle gülsem yeridir. sen git mevlana ya bir tokat at;

- niye vurdun evladım?
- canım istedi sana ne sakallı.
- ben sana vurdum mu?
- ben vururum en doğal hakkım.
- öyle mi?
- öyle!
- saplarım!!!

diyaloğuyla yumruğu sol gözünde bul. arada bul! unutmayalım dayak, kötek, uslanmak, cennet, tekdir. bunlar bağıntılı şeyler, öğretecek şeyleri olan.

son olarak demeliyim ki el atılmadığı sürece alkolden dolayı problem yaşanacak, zihinseli bulandıracaktır çoğunluğun sorumsuzluğu. bizim 3. - 5. sınıf aydınlarda baba oğul rakı masasında dert yanacaklar bunlardan mütevellit.
puding kıvamı beyinlilerin kendi görüşlerinde olmayan, kendi dinlerine mensup olmayan, kendi dillerini konuşmayan, ya da ne biliyim tipini beğenmediği insanları dövmesine verilen ad.