bugün

Bunca yıldır mhp seçmeni olarak yapmadığımdır.
Üniversitede katılma, yemin olayları için çoğu arkadaş beni çağırırken yapmadım.
Nedeniyse öyle dalga geçme muhabbeti değil, ileride sorun oluşturabilecek olmasıdır.
Yarın birgün bir iş bulmaya gidince bile karşına çıkar, hemen fişlenirsin.
Ülkücülerin yaptığı eylemlerden biridir.
işsiz güçsüz insanlarin yaptigi istir ocakta oturup cay sigara icip ulkeyi kurtarirlar sonra evlere dagilirlar.
Çoğunlukla kavgaya adam destek arayanların başvurduğu yerdir . Gerçek ülkücüler hariç tabi .
bir baba ocağı değildir.
peygamber ocağı denilen askeriyenin bile bozulduğu bir dönemde ne ülkü kalmıştır ne ocağı.

ülkü diye, 9 ışık diye gençleri toplayan, gençliklerini ve hayatlarını sömürenlerin (türkeş ailesi başlıcalarındandır), öldükten sonra banka hesaplarında çıkan trilyonları görünce/duyunca tek ülkünün para olduğunu insana gösterendir.
(bkz: bedava çay baldan tatlıdır)
Memleket sevdalısı olmaktır.
Eee o zaman zaten internette yazdığımız şeyler yüzünden hepimiz fişlendik ki. Bir ip adresi bulmak çok mu zor devlet için. Hatta kredi kartınla ideolojik kitap falan da almamak lazım. Paranoyakça. Kim ne derse desin bir genç gerçekten bir ideolojisi varsa peşinden gitmelidir.
Ben lisede sol gençlik derneklerine üyeydim. Ne oldu kpss yi kazandım atandım. Ha ne bok oldu derneklerde geçti liseli dönemim, hiçbir bok olmadı. Memleket de kurtulmadı. Ama çok güzel anı ve dostluklar kazandım.