bugün

çay ocaklarına gitmenizi tavsiye ediyorum. siyasetten özellikle milliyetçi Türkçü düşünceden uzak durunki sizi kullanmasınlar

not:eksileneceğimi bile bile yazdım. bende türküm. ama milliyetçilik insana herşeyi yaptırır tıpkı din gibi afyondur.
Hem Türk olduğunu belirtip hem de Atatürk’ün 6 ilkesinden biri olan milliyetçiliği kötülemek nasıl bir kafa.
Ulan yazmama kararı almıştım ama siz insanı dinden, imandan çıkartırsınız. Yaptığın kıyaslamanın taaa amısına koyayım dümbük.

Çay ocakların da çay içersin, ülkü ocakların da aşkın şarabından içersin.. ama sen hiç bir yerde içme bokunu çıkartıyorsun.
Yıllarca Ülkü ocaklarında seminere katılmış biri olarak söylüyorum. Ocakta siyaset yapılmıyor.

Hatta Ocak başkanı vardı Kürşat adında doğuda Kürtleri ordan alırsanız orada kim yaşayacak. O coğrafyada Kürtlerden başka kim yaşar. Siz alisiksiniz asfaltta gitmeye orada yuruyemezsiniz bile ama o insanlar yürüyor diyordu.
BEN KAHVECiYiM . KAHVECi OLDUĞUM iÇiN DEMiYORUM AMA ÇAY OCAKLARI DAHA iYi FELSEFE YAPMA YERi HER DÜŞÜNCEDEN HER PARTiDEN iNSANLAR ÇAYLARINI iÇEREK SAVUNDUĞU DÜŞÜNMCEYi AÇIKLIYOR ÜLKÜ OCAKLARI iSE BiR FiKRE SAHiP KiŞiLER LiDERLERiNE iTAAT EDEREK KENDiSiNi GÖSTERiYOR.