bugün

aynı davayı besleyen farklı yollar, yolbaşçıların "sizler kardeşsiniz" dedikleri ocaklardır. her ikisi de bir çınarın evlatlarım dedikleridir.
milliyetçi adında ümmetçilerin birbirini ağırlamasıdır ikiside...
alperen ocaklarındakiler dindar çocuklardır, diğerleri meçhul.
daha kerat cetvelini ezber etmeden ülkeyi savunmaya kalkan insanların, kafa tokuşturma mekanları.
karşılaştırma yapmaya gerek yoktur, iki tarafta kardeştir. iki tarafında yürekleri aynı milliyetçi duygularla atar, iki tarafta herhangi bir savaş durumunda ön cephelerde bulunacak insanlardan oluşur - son yıllarda ki ülkü ocaklarından bahsedilmemektedir- , iki tarafta hainlerin karşısına dikilir, bu ülkeyi savunmaya uğraşır.
60 ların komünizmle mücadele dernekleri,70 lerin ülkü ocakları,80 lerin aydınlar ocağı,90 ların nizamı alem/alperen ocakları türk-islam kültürünün korunması için önemli işler yapmışlardır.hepsinin yeri ve önemi ayrı.
civataları gevşemiş gençliğimizin beni birisi dövmeye kalkarsa arayıp çağırabileceğim insanlar olsun beni korusunlar diye dahil oldukları zaman içerisinde pişip geldikleri hale kendilerinin bile şaşırdığı gazla çalışan ocak çeşitleridir.
ikisi de bu ülkeye zararlıdır. ikisi de at hırsızlarının oluşturduğu serseri grubudur. tek başlarına gezemezler. sürü misali takılırlar. * *
En çok katil yetiştiren devlet destekli oçağ.
ülkü ocakları bahçeli döneminde ülkücü harekete zarar verdikleri gerekçesi ile lağvedilen şehir milislerinin toplandığı bir şiddet örgütlenmesi iken, alperen ocakları yakın zamana dek ikinci planda kalmış olan bir yapılanma idi. ancak ülkü ocakları budanınca buralardan şutlanan şehir milisleri soluğu alperen ocaklarında alarak örgütlü şiddetlerini orada sürdürmeye başladılar.

işte yakın zamana kadar adı duyulmazken bugün devlet güdümünde palazlandırılan bu faşist yapılanmanın sesinin çok çıkması bundandır. ülkü ocakları ile farkı mhp yerine bbp saflarında hareket ediyor görüntüsüdür, içerik ve kapsam aynıdır.

zamanında sosyalist gençleri katletmek için kullanılan bu şehir milis yapılanması bugün de toplumsal huzurun önüne ket vurulması için kullanılmakta, pkk'yi tel'in adı altında emekçi kitleler üzerinde baskı aracı olarak kullanılmaktadır.

yakın zamanda chp gençlik kolları ve atatürkçü düşünce derneği gençlik yapılanmaları ile ortak hareket ederlerse şaşırmamak lâzım. ne de olsa bunlar için mevzu vatanın peşkeşi ise, gerisi teferruattır.
biri koltuk uğruna daha önce evevit'in altına yatmış olan ve eğer 22 temmuz 2007 seçimlerinde chp yüksek oy alsaydı baykal'ın altına yatacağı kesin olan bir partinin teşkilatıdır. diğeri zamanında muhsin yazıcıoğlu'nun alparslan türkeş'ten ayrılarak kurduğu kafatasçılık yerine ümmetçilik çizgisinde devam eden partinin teşkilatıdır.

en kısa tabirle ülkü ocakları için türklük önce gelirken alperen ocakları için müslümanlık daha önce gelir.

kanuni'nin müslüman sırp hristiyan türkten yeğdir lafını hepsi bilir bunların.
alperen ocaklarının üyeleri genelde ülkücü olan ama devlet bahçeliyi sevmeyenlerden oluşur.
aynı bokun lacivertleridir.
birbirilerini yok edip. ulkenin gubre ihtiyacini karsilamalarini diledigim iki grup.

hagi - 1822
alperenciler daha dindardır, daha bir tutucudur. ülkücüler de tutucudur tabi ama dedim ya alperenciler bunun aşırısını gösteriyor. her şey bir yana ikiside bir amaç çerçevesinde dolaşır, zamanında ayrılıklar olduğundan 2 ye ayrıldı milliyetçi kesim bu demek değildir ki 2isinde biri bu davadan vazgeçti hayır 2side aynı düşüncede devam etmektedir. teşkılat bakımından evet alperenciler daha iyi olabilir ama ben işin özüne bakarım ülkücülerin eski zamanlarına bakalım- zaten yeni zamanalarında bir sikim yok, bir ülkücü olarak bunları söylüyorum- onlar da oldukça iyi teşkılatlanmışlardır. burda sidik yarıştırmaya gerek yok bence, önemli olan konu ülküdür burda...
aynı amaç uğruna yaşayan ve rant uğruna birbirleri ile kavga eden insanlardır. kim döver bilmiyorum ama iki toplulukta gerçek anlamda kendi yollarını doğru çizememişlerdir.
ikiside turkiyedeki en tehlikeli en yobaz ve en faydasiz garuplardandir.
sizin kelime dağarcığınıza koyum. Öğrenmişsiniz bi faşizm gidiyorsunuz. Alperenlerde ülkücüler kadar gereksiz bir örgütlenmedir bunu kabul ederim ama sen kimsinki onlara faşist diyorsun.Yok efendim çocukların beyinlerini yıkıyorlarmış faşizm aşılıyorlarmış. Yazık sizin halinize, milliyetçiliği götünüzden anlamışsınız adını faşizm yapmışsınız.
Ülkü olcakları ilk kurulan milliyetci hareket gurubu olmakla beraber Alperen ocakları ise milliyetçi bir gurup olarak, ülkü ocakları çakması gibi görülür...
esasında ikisi de aynı şeydir ama şu an icin tam anlamıyla ne iş görürler bilinmez...
boş boş oturulan ocaklardır...
eskiden bizim zamanımızda adam döver adam keserdik lakin simdi yok onlar...
ülkü ugrunda yapılması gereken şeylerin yapılmayıp asmak ve kesmekten ibaret olunan kapalı mekanlardır şu an...
(bkz: aynı bokun laciverti)
ikiside kahveyi andıran yerlerdir.
Şöyle de dendiğini duydum:
Ülkücüler, önce Turan sonra Kuran der.
Alperenler, önce Kuran sonra Turan der.
ülkü ocakları: kişiliği pek oturmamış, tek başına kavga edemeyen, siyasetten bi book anlamayan 15-25 yaş arası manifestoları "tüm türk devletlerini tek bir bayrak altında toplamak" olması gereken ancak onun da farkında olmayan tiplerin toplandığı, çay içtiği, kavgaya gittiği yerdir...

alperen ocakları: kişiliği pek oturmamış, tek başına kavga edemeyen, siyasetten bi book anlamayan 15-25 yaş arası manifestoları "tüm türk-islam devletlerini tek bir bayrak altında toplamak" tiplerin toplandığı, çay içtiği, kavgaya gittiği yerdir...
allahsızları çok pis döverler.
hiç bir boka yaramayan, sağa sola saldıran, karı-kıza laf atan * *, savundukları düşünceden bi haber olan, barbar, hanzo, toplumdan dışlanması gereken tipleri barındıran yerler.