bugün

14 yaşımda ülkü ocağına gitmiştim kapıdan içeri girer girmez etraf çaykur rize çayı kokuyordu.
Ülkü ocakları daha seküler Milliyetçiliği temel alırken Alperen Ocakları dini temel almışlardır. Ülkü ocakları hem dindar, hem seküler olmayı kısmen başarsa da Alperenler yerinde saymıştır.
Aynı bokun laciverdi..

Çocuk tacizlerine, kadın cinayetlerine, yolsuzluklara hiç ses çıkarmazlar. Görmezden gelirler, var mı örneği bu derneklerin bahsettiğim mevzularda bir protestosu? Ensar vakfı önüne gidip 'burayı yıkarız' diyen ülkücü gördünüz mü? Hayır!

Bunlar böyledir efendiler, tanıyoruz biz bunları.
burada ki ilk ayrım Alparslan türkeş ile Muhsin yazıcıoğlu'ndan çıkıyor.
Türkeş bey, Turan sınırları içerisindeki bölgeler bizi ilgilendiriyor. Türk kardeşliği yani Irk kardeşliğidir.
Muhsin bey,Türk-islam birliğini savunmuştur. hiç bir ırkçılık göstermez. Muhsin başkana göre islam Türklükten daha ön plandadır.
Gelelim bugünkü durumlarına. liderlerden başlayalım.
Olcay Kılavuz(ülkü ocakları genel başkanı), çok efendi bir kişilik. Bugün ocaklardaki maddi durumlar çok kötü olmasına rağmen gelen paranın tamamının Iraktan gelen türklere bağışlamasında öncülük etmiştir. Bugün Ankarada mamak tarafında türkmen evi vardır. bu evlerde ıraktan gelen türk kardeşlerimize türkçe öğretilmektedir. gıda ve sağlık yardımlarında bulunmaktır(ülkü ocakları türkmen evi)
Abdullah gürgür(Alperen ocakları genel başkanı), partisinin başkanıyla tamamıyla zıt düşen biridir. Muhsin başkanın en ufak bir izini taşımamaktadır.cumhurbaşkanlığı seçiminde partisi ekmel beyi desteklerken, kendisi tayyibi desteklemiş ve parti başkanına ağır ithamlarda bulunmuştur. sadakatsizdir.
Benim oyum ülkü ocaklarına.
alperen ocaklarından olan her zaman daha delikanlı arkadaşlarım olmuştu.

öyle sevgilisiyle elele diye tekme tokat giren adamdan ülkücü olmaz.
ikisini de at bir kenara gel Türk ocaklarına.
ülkücüler içerisinde karşına alıp konuşabileceğin insanlar mevcuttur, alperenler ise ne yazık ki bu profilden çok uzak.

milliyetçilik zehrini yobazlık ile harmanlayıp damardan almıştırlar.

iflaholmazspor yani.
Almanya-italya (1922-1945).
Al birini vur ötekinedir.
Memleket iÇin Can'ını kanını veren Aslan parÇaları
2 side bir sike yaramayan ocaklardır.
ulan burada takılanlar sorarım size bu zamana kadar memleket için ne yaptınız amk..
Alperenler Aston Martin Ülkücüler Elektronik Tempra.
bi alperen 10 ulkucuye bedeldir açık ve net. ülkü ocaklarını lisede gotunu kollamak için kullanan gençlik bi siktirsin gitsin önce. gelelim gerçek ülkücülere; onlarla oturun konusun şu anda alperen ocaklari hemen hemen her şeyi ile ülkü ocaklarınının çok çok önündedir.
(bkz: ülkü ocakları eğitim ve kültür vakfı)
(bkz: alperen ocakları eğitim ve kültür vakfı)

ülkü ocakları, mhp'nin gençlik örgütüdür. alperen ocakları, bbp'ye yakınlığıyla bilinir.
ülkü ocakları, 60'lı yılların sonunda komünizmi engellemek amacıyla kurulmuştur. alperen ocakları 1992 yılında, 'i'lay-ı kelimetullah için nizam-ı alem' amacıyla kurulmuştur.
ülkü ocaklarının sloganı; 'türk milletinin gençlik aşısı ülkü ocakları'.
alperen ocaklarının sloganı; 'kör dünyanın göbeğine, kuşların göz bebeğine hak yol islam yazacağız'.

ayrıca, bir dönem dtp genel başkanı ahmet türk'ün tbmm'de grup toplantısını kürtçe yapmasından dolayı alperen ocakları protesto gösterisi düzenlemişlerdi.

böyle bakınca ülkü ocakları için milliyetçiliğin, alperen ocakları için ise ümmetçiliğin ve sonrasında milliyetçiliğin daha önemli olduğunu söyleyebiliriz.

sonuç; karşıt görüşlerden de bilmemiz gereken çoğu şeyi biliyoruz ve bize saygı duyulduğu ölçüde saygı duyuyoruz.

(bkz: yaşasın halkların kardeşliği)
ülkemizin emniyet sigortalarıdır.
burada anonimken bok atanların yüzlerine sadece yalaka yalaka sırıtabileceği adamların ziyaret ettiği oluşumlardır. iyidir kötüdür orası ayrıdır.
fatih ürek vs cemil ipekçi.
su an ikisi de bi boka yaramaz.
ikisi de kuruluş amacının disina sapmistir.
kıyaslama bile yapmıyorum bakın.

Alperen ocakları ne lan yeniyor mu? Muhsin yazıcıoğlu çevresindekilerin bir anlık gaza getirmesiyle kurduğu bbp partisine ya bi gençlik kolları yapalım da taşaklı bişey olsun demesi üstüne kurulmuş. Yersen türkçü, ığdır'dan sonrası için milliyetçiliği ölmüş, siyasal islamcı yapılanma.

Alperen ocakları gereksizdir.
tabi ki de alperen ocakları. ülkücü kardeşlerimizi de severiz fakat şuan ki ülkü ocaklarının durumu içler acısı . ama alperen ocakları öyle değildir.

" değiştireceğiz düzeni çağı

alperen ocağı resul ocağı."
ikiside eğitim kurumlarından uzak durmalıdır. özellikle lise çevrelerinde ocak açıp teşkilat oluşumu içerisine girmemelidirler.
ülkü ocakları, turancılık ve osmanlı türklüğünü benimsemiştir..

Alperen ocakları, türklüğü islami sentezden ele alıp, şeriatçı bir yaklaşım içindedir.
(bkz: al birini vur ötekine)
ikisinde de beleş çay içilebilir. sözlük bizi ocağa götür!
ülkü ocakları'nı ben size anlatayım. ben de ülkü ocaklarına giden ve oraya bağlı olan bir Türk genciyim.

Ülkü ocaklarının amacı önce Atatürk'ün hedefi olan Türk birliği ülküsünü gerçekleştirmektir. Türk birliği, 7 tane türk devletini bir çatı altında olup, turan adıyla kurulacak olan bir birliktir. Yönetim biçimidir. Komünizm, sosyalizm gibi yönetim biçimi değildir. Türk birliği ülküsünden sonra islam birliği gelir. islam birliği ise islam devletleriyle ilişkileri iyi tutmak, türk birliğini gerçekleştirdikten sonra inancımıza uygun olan diğer müslüman devletleri birliğimize almaktır. islam birliğinden sonra ise nizam-ı alem davası gelir. nizam-ı alem davası dünyaya allahın isimlerini yaymak, aleme nizam vermek demektir. ülkü ocaklarında hiyerarşi düzeni vardır. kurallar biraz daha katıdır ama asla faşist kurallar yoktur. ülkücüler yemin ederken, komünizme, faşizme, kapitalizme ve emperyalizme karşı mücadele edeceklerini söylerler. faşizme karşıdırlar. ancak türk milliyetçiliğini abartıp, faşist görüşe bürünenler olabilir, fakat bu kişiler ülkü ocaklarında barınamaz. ülkü ocakları siyasi bir parti kolu değil 70'lerde komünizm ve emperyalizme karşı halkın çelik yumruğu olarak kurulmuş, kısa zamanda milyonlara hitap olunmuştur. hareketin lideri şu anlık doktor devlet bahçeli'dir, ancak 1997'ye kadar hareketi başlatan lider olarak başbuğ alparslan türkeş var idi. 4 nisan 1997 yılında alparslan türkeş'in vefatından sonra devlet bahçeli hareketin lideri olarak karşımıza çıkar. ülkü ocakları ve milliyetçi hareket partisi arasında resmi bir bağ olmayan, fakat iki kurum içindeki kişilerin aynı kafa ve fikir yapısına sahip oldukları bir gerçektir ve iki kuruma mensup insanlar da türk milliyetçisidir ve laiktir. milliyetçilik anlayışı mustafa kemal atatürk ile aynıdır. alparslan türkeş de örnek aldığı lider mustafa kemal atatürk'tür ve bu böyle bilinmedilidir. ülkücü zihniyette laboratuvar ırkçılığına yer verilmez ırkçı düşünce yoktur ve din olarak benimsedikleri islamiyette de faşizm ve ırkçılık lanetlenmiştir. her ırk eşittir. fakat tarihte yaptığı işlerle üstünlük gösterirler. konuyu dağıtmadan ülkü ocakları ile alperenler arasındaki farka gelelim. alperen ocaklarında sadece türk-islamcılar, ülkü ocaklarının büyük bir kısmında ise türk-islamcılar vardır geri kalanında türkçüler ve turancılar bulunur, fakat bu 3 düşünce sistemi arasında fark neredeyse yoktur, aynı zihniyet vardır. hepsi kardeştir. her türlü düşünceye saygı vardır.