bugün

türk milliyetçisi geçinip türkiye'nin gelişmesine zerre katkı sunmayan, aksine iktidar ortağı oldukları dönemde ekonomik kriz mi dersin, batırılan kurumlar mı dersin, mahvedilen sağlık sistemi mi dersin hepsi gerçekleşmiştir. mafya desen bunlarda. şimdi adam akıllı sormak lazım bu ocaklar ne işe yarar?
liselilerin gidip orda gaza gelmesini, şişirilmiş bi egoya sahip olmasını ha bi de kavgalarda benim arkam var oğlum ocağı başına toplarım gibi diyaloglara rahatça girmesini sağlar.
ülkü ocakları ülkücügiller familyasının doğal yaşam alanlarıdır.
adında geçen ocak kelimesi yanmak, yakılmak eylemlerini çağrıştırsa da bu tür genellikle dövmek, girişmek eylemlerini kullanmaktadırlar.
derilerinin üstü takım elbise denilen ve hiç çıkmayan bir tür giysiyle kaplıdır, ellerinde tespih adı verilen aksesuarlar bulunmaktadır.
ülkücügiller doğaları gereği sürüyle gezme eğilimindedirler, ocak denilen yaşam alanlarında da toplu şekilde bulunurlar.
oldukça zararlı bir tür oldukları unutulmamalıdır.
genç yaştakilere, bayrak, türklük, milliyetçilik, vatan gibi kelimelerin özünü yanlış öğretip. faşizm'i doğuran oluşumlar.
özele gelene her türlü anlatabileceğim soru.
merak edenler özele gelsin.
(bkz: hiçbir teşkilata bağlı değilim)
(bkz: dev-lis kollektifler tkp ne işe yarar)
(bkz: bana göre süt onlara göre çikolata)

bilgisayarın başına oturup bol keseden atmak dışında bir işe yaramayacak bir zihin ile düşünecek olan canlıların asla anlamaya dahi çalışmaması gereken işe yararlar.

yanmaktan anladığı odunluk olanlara odun ile kötek atma sorumluluğunuda üstlenmişlerdir.
ocaklar belli bir eğitim seviyesine gelmiş insanların uğrak yeridir.ermeni arkadaşta yazmış lisedekiler hava atmaya gidermiş.akapelilerde eğitim seviyesi sıfırın altında erzurum olduğu için onlar ermenilerin peşinden gider.
Günümüzde çay, kahve tüketmek ve bilimum kağıt oyunlarının oynandığı yerlerdir.
liseli gençleri doldurup haraç, gasp ve bilimum kavga dövüş işlerini organize etmek, şehit cenazelerinde halkı galeyana getirip, ellerini kurtcuk yapıp 'şehitler ölmez vatan bölünmez' diye sloganlar atıp tabutu silkeleyip cenazeye eziyet etmek, ocaklarda bir tane bile faydalı bilgi vermemek, ayak ayak üstüne atıp oturmanın yasak olduğunu anlatmak vs.
çabuk dolduruşa gelen kayıtsız-şartsız görev adamları yetiştirir.

reis;

- "yap" dedi mi yapar,
- "yık" dedi mi yıkar,
- "yak" dedi mi yakar,
- "kır" dedi mi kırar,
- "sık" dedi mi sıkar,
- "sok" dedi mi sokar,

'nedendir ve nelere sebep olur' diye bir an bile düşünmez.
balicilerin esrarkeşlerin hapçıların itin kopuğun bol olduğu yerler.
serserilerin toplanıp kendilerini bir bok sanmalarına yarar diye yanıtlanabilecek soru.
bol bol cigara içip ciğer kirletmeye yarar.
Ülkü ocağında da çay ocağı vardır. Yani o onu da içerir.
tamamiyle maşa olarak kullanılan, kendi düşünüp bir iş yapmaktan yoksun olan, sadece emir alıp vurarak,kırarak, etrafta yersiz galeyanlara gelip, ortaokul tarih bilgisiyle siyaset yapmaktan utanmayan koloni faşist topluluğudur.
troll avına yarar. bir garip ulema atlarlar ortalığa; vurup kırarlar, emir alırlar, bıdı bıdı konuşmuş. sattımın beyni bedava, lan iki dakika çıkar renkli gözlüğünü bir bak bakalım ne var dışarıda. 80'lerde bir tek ülkücüler vurup kırmadı. moda vurup kırmaydı uydular. şimdilerde, bu ülke eğer karışmıyorsa; emin olun, sizin vurup kırmaya yarar dediğiniz ülkücülerin sağ duyuları sayesinde karışmıyor.
bu aralar modayı takım elbise, sivri burunla takip etmekle meşgullerdir.
mafyacılık oynayan genç kurtların ıslanmamak için korundukları kulübedir.
kurtlar vadisi izleyen ergenlerin kavgaya adam toplamasına yarar.
'abi ben birini seviyorum ama onun sevgilisi var, gelsenize arkamdan' tarzı cümleleri söylemek içindir.
Beleş çay içmeye yarar.
(bkz: ülkü ocakları türkmeneline yardım kampanyası)
kavgada adam toplamaya. *
çar çakal lazım olursa bakılacak ilk tükkan.
Birçoğunda düzenli olarak yabancı dil, kpss, lys-ygs ve liseye giriş sınavları için hazırlık yapılır, eğitimler verilir.

bunun yanında bu dersleri alan öğrencilere dini konularda yardımcı olacak hocalar vardır. Kuran okuma, peygamberimizin hayatı ve ahlakı gibi konular öğretilir.

ve pek tabii milliyetçilik alanında ideolojisini iyi bilen, üretken milliyetçiler yetiştirilmek için kitap okumaları, tartışmaları yapılır.

3-5 dallamanın orada burada ergenler yeaa, çay xD muhabbeti yapması ülkü ocaklarını kirletmez. it ürür kervan yürür.