bugün

kanser.
(bkz: ölene kadar mokoko)
hala böyle düşünenler varsa 2012'de ölelim bitsin bu işkence. yahu insanlara delil gösteriyoruz ülke için yararlı değil bu adam diyoruz anlamıyorlar. zora düştüklerinde başbakanımız en iyisini bilir diyorlar. lan ananız babanız olsa karşı çıkarsınız bu adam size ne yaptı da böyle kör oldunuz anlamıyorum. hadi fakir kesime 2 çuval kömür verdi gözlerini boyadı tamam ama bu %50'lik kesimin hepsimi fakir arkadaş. %20'si fakir kesim olsa, %10'u kodaman kısmısı olsa kalıyor %20. kim lan bu %20'lik kısım hala akıllanmadı. bir kaç saat sonra seçimler başlayacak eğer yine akp alırsa ölelim bitsin bu işkence arkadaşım artık yeter!
bizi bile satsındır.
2 dönemde yaptıklarına bakıp daha sonra ne şekilde düşüneceğimize bakmalıyız.
akp yönetirse zaten sonsuz çok uzak olmayacaktır.

(bkz: benden uzak allaha yakın öteki tarafa direkt)
sonsuza kadar suremeyecek olaydir.ulkemizin yabancilara satacak biseyi kalmayinca bitecektir.
öyle bir eylem gerçekleştiği taktirde ülkede insan kalmayacaktır denilesi durum.
hayallerini bizimle paylaştığı için arkadaşımıza teşekkür ediyor ve alkışlıyoruz.
(bkz: grup terapisi)
demokrasi anlayışına uymayan talep.
satılanlara kendi de eklenince ne dedim ulan ben diyecektir.
(bkz: karayip korsanları gençlik pınarı)
hiçbir şey sonsuza kadar değildir ki akp'den bahsediyoruz.

(bkz: akıl fikir)
çoğunluğun kararı her zaman doğru karar değildir. akp hükümeti ve icraatları bunun en güzel örneğidir. demokrasi böyle birşeydir işte.
ilginç olabilir;

akp: sonsuz
ülke: sonsuz

sonsuz.sonsuz = belirsiz

akp sonsuza kadar yönetime devam ederse olacakları düşünelim o zaman.
*
eğer ülkeyi akp yönetirse ülkemiz sonsuza kadar var olmayacağı için gereksiz bir istemdir.
abd nin ve avrupa nın toprakları paylaşmasıyla sonlanacak hadisedir. sonsuzluk diye birşey olamayacaktır.
(bkz: allahım sen koru)
televizyonda her içeri alınan askerin haberini izlerken 'bir sonraki benim babam, abim veya başka bir tanıdığım mı olacak?' diye düşünmeyen insanların söylemidir. rahatça yatarlar yataklarında. çünkü sabahın köründe bir ergenekon dalgası ile içeri alınmayacaktırlar.
akp aşığı insanların söyledikleri bir sözdür. demokrasidir, isteyen istediğini söyler, bana da kalsa akp derhal çekip gitmelidir...dünya da yapılmakta olan ekonomik savaşta türkiye´nin hemen en önemli "kale"lerini batının eline geçirmesine sebep olmuş partidir akp. bütün önemli kurumları büyük şirketler ellerine geçirdiler mi, sen istediğin kadar çalış, bütün yaptığın işin kaymağını onlar yer. sen otobüs "montajı" yaparsın, o otobüs mercedes´tir, o otobüs mercedes adına satılır, parasını "mercedes" kazanır, cirosunu vergide gösterdiği ülke türkiye değil almanya´dır. alman makamlarına vergi verir mercedes, ve senin alınteriyle yaptığın otobüs, yol su elektrik olarak sana değil, almanlara geri döner. sen de haybeye çalışmış olursun. işte senin de önüne sesini kesmek için üç beş kuruş birşey atarlar, öyle oyalan diye, işte bu.

işte bu düzene biz, "sömürü düzeni" deriz. sömürülmeyi kabul ettiğin zaman, herhalde ki senin kaynaklarını (ki en önemli kaynağın işçiliğindir) hunharca kullanabildikleri icin sana devamlı gülümseyeceklerdir. akp´nin yaptığı da budur. milletin durumunun iyi olması da bundan ibarettir. adam senden 90 elde ediyorsa sana mutlaka 10 verecektir. o 10 da işte türk´ü mutlu etmeye yetiyor demek ki.

sen aynı şekilde almanya´ya girmeye kalk bakiim, aaa gelin gelin hoşgelmiş sefalar getirmişsiniz, diyorlar mı?...ya da amerika´ya...cebine 500 milyar dolar koy, git abd´ye de ki, ben bu baltimore limanını satın alıyorum aga, parası neyse (üstelik kelepir de değil) veriyoruz, ver limanı bana , de, bak bakalım sana üçün birini gösteriyolar mı, göstermiyolar mı?... denemesi bedava.