bugün

not : '' ı '' harfi yok . karakter sınırlaması.

bazen birşey olur , kürt kökenli insanlar isyan eder.

tabi bundan anlaşılacak sadece pkk değildir.

pkk yi savunmuyoruz.

ama bir sorun olur '' eylem '' hakkını kullanırlar .

bazı türk ( bak ben bazı diyorum , bazı oruspu çocukları bütün kürtler diye genelleme yapar )

vatandaşlarımızda şöyle yorum getirir ;

ulan sen benim vatanımdan faydalacanaksın ...... diye saçmalaya başlar işte.

ulan öküz.

bi bok tarih bildiğin yok bari siktir gir iki kelime kitap oku.

bu ülkeyi sadece türk halkı kurtardı diye bir cümle kurulabilir mi lan.

hadi kürtleri siktir et. yunanlı bile var lan şehitler mezarlığında !!

mal.

böyle söyleyen adamlar birde kürtler için genelleme yaparak bütünüyle halka hitaben '' oruspu çocuğu '' derler.

bende böyle söyleyenlere söylüyorum '' asıl oruspu çocuğu sizsiniz olum. istesenizde istemesenizde biz buradayız.

gelin çıkarabiliyorsanız çıkarın.

kaçak elektirik kullanıyorlar diyorlar.

ulan görende sanır ki bütün doğu , kaçak elektirik kullanıyor.

görende sanır ki batıda kaçak elektirik kullanılmıyor.

batıda herşey kanunlara göre işliyor .

böyle söyleyenlere sesleniyorum '' evet oğlum kaçak elektirik kullanıyoruz , gel götün yiyorsa kes de görim '' .

taş atan çocukları silahla taramalıyız diyorlar

ulan bu nasıl zihniyet.

böyle vijdansızlara da sözüm şudur ki ;

'' sen değil eline silah almak , bilgisayarın başından kalkacak gücün yok. ayrıca o götte yok korkak it.

sıkıyorsa , diyarbakır istanbula 50 tl bilet arası.

al bakalım eline taramalıyı gel diyarbakıra.

öyle yazmak kolay değil mi göt veren ''

tabi bu sadece böyle söyleyenlerdir.

ulan ben yazsam '' aslında bütün kürtler eline silah almalı ''

provakasyoncu diyip silerler başlığı.
çocukturlar. büyünce geçer.

başlık başıma editi: hayırlısı olsun vurun...
edit: demin başımdaydı valla. yok ben iyi diilim
(bkz: ülkenin kurtarıldığını sanan insanlar)
(bkz: milli yalanlar)
milli mücadele dönemindeki katkıların milli mücadeleden yıllar sonra da olsa hukuksuzluk yapmayı mazur göstermeyeceğini bilmeyenler tarafından , bu başlıkta hakaret edilen insanlardır.

eğer sen karşındaki insanı ırkçılıkla suçlarken polise taş atanları, molotof atıp kimi zaman polisi yakanları masum göstermeye çalışır; bunları yapanlara tepki koyanları aklınca tehdit edersen senin veya senin fikrindeki insanların samimiyetine kimse inanmaz.

sen burada gelip "gelin sıkıysa diyarbakır'a" dersen, "götünüzü kaldıramazsınız" dersen bir başkası da çıkar trabzon'da tayadlılara ne yaptıklarını ve sen gelirsen sana da ne yapacaklarını anlatır.
aynı şekilde hatay-dörtyol, inegöl ve istanbul dolapdere vakalarını da bu ucuz sidik yarıştırmanın karşısına koyar .
sonra da der ki "gel trabzon'a da o molotofu patlatalım bir yerinde". değil mi?

eğer sen kaçak elektrik kullanılmasını översen, "kullanıyoruz kardeşim kime ne" dersen o zaman bir başkası hakkını yediği vakit ağlamaman gerekir. zira kaçağın her türlüsü diğer insanların emeğinden çalmak, vergisine yük bindirmek, hiçbir alınteri dökmeden insanların çabalarının ürününe ortak olmak demektir.
kısacası milli mücadelede bizim de payımız var diyen biri , biraz mantıklı düşünse kullanıyorum kardeşim ne var deyip kaçakçılığı övmez.

hah. o zaman öncelikle eleştiri yapıyorsak yaptığımız eleştirinin altını hareketlerimizle, söylemlerimizle doldurmamız gerek.
kürt millliyetçiliği gazını yiyenlerdir.

bizim beraber çalıştığımız kürt sado abi derki ''sağını solunu sikiim karnım aç karnım ben bakarım karnımın tokluğuna''

evet o bile karın tokluğunun istikrardan ve kardeşçe çalışmaktan geçtiğini anlamış.
aç insan önce inancını yer.