bugün

Bir cehapeli ağlayış şeklidir. Akp yi kötülemek için kullandıkları klişe laflardan. Sanki izmire yunanlılar geldi buralar artık bizim dedi.

Asıl ülkeyi satan adam inönüdür. 12 adaları almış yunanistana vermiş gavat oğlu gavat.
lozana gidilirken batum da bizdeydi. bati trakyanin satilisina icin acir, kerkuk musul hala yarayan kanamiz, azerileri boraltan katlettirmekte satmaktir, 5 milyon altina gurcistan cephesini birakmata satmaktir, tek tesellimiz hatay galiba dedirtebilir bu satma meseleleri.
sen buna kufur edeceksen filistin cephesindeki haini duysan neler dersin mayinli tarlaya girilmemesi gereken baslik.
Doğrudur. Doğudaki bütün meralar otlaklar tarımsal alanlar israil şirketlerinin elindedir.

Lozan'a gidilirken batum bizde falan değildi cahil cahil konuşmayın. Mondros Mütarekesiyle Önce ingilizlere sonra Gürcistan'a bırakılmıştır. Sonradan Misak-i Milli Sınırları içerisinde kabul edilip birtakım hamleler yapılmış ama bir kere elden çıkmış olduğu üzere üstelik Bolşevik ordusunun gücü karşısında başarı sağlanamamıştır.

Mondros Mütarekesi 15. Maddesi: "Bütün demiryolları îtilâf devletleri me’murlarınca denetlenecek; Kafkas demiryollarını ise, doğrudan doğruya îtilâf devletlerinin me’murları idare edecek ve Batum’un işgaline karşı durulmayacak."
Cahil cahil konusanlar kimler anlamadigim yorum. 1. meclis batum millet vekilleri
Ahmet Fevzi Erdem
Hahutzade Ahmet Nuri Efendi
Akif Sümer
Ali Rıza Acara
Edip Dinç
1. meclis acilma tarihi 23 nisan 1920
Mondros mutakaresi tarihi 30 Ekim 1918
1817 abdulhamid doneminde kaybedilmis Batumu, Kazim karabekirin ele gecirmesinden sonra 5 tane Batum millet vekilimiz vardi, bu kemlistlerin en sevdigim ozelligi cahil cahil konusmayalim derken bile cahilligini kanitliyor olmalari, Batum lozan resmen satilmistir, ayrica Ataturkun lenine yazdigi gonderdigi mektupda gerekli askeri malzeme ve 5 milyon altin karsiliginda Gurcistan cephesinden cekilecegini agziyla soylerken satan hep baskalari olmustur dedirten satmalar.
lozan diyen sığırlar açsında bi sevr antlaşmasıyla elimizde kalan bir avuç toprağa baksınlar lan.
(bkz: sözcü manşeti)
Daha "mektupda" KELiMESiNi YAZMAYI BECEREMEYEN SIĞIRLARIN -bunlar ya islamcı cahil ya Osmanlıcı ayağına bürünmüş kürt oluyor- BiLGi DERSi VERDiKLERi BAŞLIK. Adam söylenene 24 saat sonra yanıt verebiliyor niye? gidip hangi kaynaklardan zehirleniyorsa oralardan okuyup gelip copy-paste yapabilmek için o kadar süreye ihtiyacı var. madem bu kadar bilgiliydin dün anında cevap verseydin ya develer gibi her başlıkta laf yetiştiriyordun?

Batum, Mondros'la itilaf devletlerine bırakılmıştır, ötesi boştur, zaten söylenmişti Milli Misak sınırları içerisinde kabul edildiği için Mondros sonrasında alınmak için uğraşıldı edildi diye hala adam laf ebeliği yapıyor. "q" harfiyle nick alan cahiller gibi boş beleş tipler yerine vatan için savaşmış gerçek insanların yokluklarının acılarının doldurduğu ülkenin elinden bu kadar gelirdi.

Hadi git şimdi 24 saat daha araştır kafan bassın gel yaz. Olayı Atatürk'e bağlamak için kırk takla atıyorsun nasıl olsa.
proce var abi lazımmı. ulan ne kadar sığır var. projeymiş. kendimden yorum katmayacağım okumuş adam ne olduğunu bilir zaten ama senin için bak şöyle birşey paylaşayım. I. Dünya Savaşı sonrasında itilâf Devletleri ile Osmanlı imparatorluğu hükümeti arasında 10 Ağustos 1920'de Fransa'nın başkenti Paris'in 3 km batısındaki Sevr (Sèvres) banliyösünde bulunan Seramik Müzesi'nde (Musée National de Céramique) imzalanmış antlaşmadır. bak bu sevr antlaşması şartlarına bak bize kalan toprağa bak. ne kadar mal varsa bizim ülkemizde doğmuş tayyipçi olmuş. bi kurtaramadık lan bunlardan.
Medyum siki yemis arkadasimizin onun gibi 24 saat bilgisayar basinda olmadigimi hatirlatirim, hizli yazdim ve klavye de turkce karekteler bulunmuyor diye osmanli ayagina yatmis kurt oldugumu hangi medyumun altina yatarak anladiniz gulesim geldi ben sapina kadar turk oglu turkum, sen neden kripto olmadigini belli ediyorsun? (bkz: kripto ermeni)
serv'e proje diyorum sizin ataniz bile proje demisken onla celisiyor olmaniz sizin kemalist kisliginizle celistiginiz anlamina gelmez im, ayrica bildiginizle yorum yapin hakaretle degil mal tosbaga(lar) son yorumcularin koku gercekten mal, Arkadasim azcik delikanli olun siz koruma kanunu degilsiniz 12 adalari benim zihniyetim mi satti( hibe etti, ustune dusmedi,) kerkuk musulu petrol gelirinin %10 bolumunun 25 yil boyunca verilmesi yani maddi degerler karsiliginda satildigini,o zihniyetin yahudi kopegi oldugunu itiraf edin satilma adi altinda baslik anlam kazansin,okuz kendin tek bilgi verici cumle yazamazken benim klavye hatalarima takmis olmaniz guldurucu,
(buyuk yaziyla) kurtulamadik lan bunlardan diyen arkadas biz sizden kurtuluyoruz.
Not: kaynaklarini gotunuzden uydurdugunuz cumlelerle degil kaynaklarla gelin bi halt bilginize inandirin artik
gercekten satilmanin ne oldugunu gostermemis gerekn baslik.
ülkeyi ada ada satmamalarıdır. malum chp yönetimi 12 adayı kimlere ve nasıl peşkeş çekti gerçek tarih biliyor, kemalist tarihte gizlensede.
Ne ülkeymiş arkadaş, 1950 den beri sat sat bitmedi.
osmanlı devleti zamanında gerçekleşen olay. bölücü çökmelerin her defasında geçmişte yedikleri her darbenin acısını çıkarmak , kinini kusmak amacıyla cumhuriyetin kurucularına çamur atmaları alışılagelmiştir, üzülmeyin. hey muhterem çökme musul'un hesabını sorarsında neden musul'dan kerkük'ten osmanlı askerini çektiren orayı ingilizlere bırakan haşmetli padişahından paşalarından hesap sormazsın? on iki adanın hesabını sorarsında, neden trablusgarp'ı bingazi'yi adaları kaybeden haşmetli padişahından paşalarından hesap sormazsın, uşi antlaşmasında adaları kendi eliyle yine italyanlar'a bırakandan, memleketi dünya harbine sokup anasını ağlatandan neden hesap sormazsın. şu an götünü koyup, üstüne sıçtığın bir toprağı tırnaklarıyla kazıya kazıya geri alandan hesap sorarsında, o toprakları kaybedenlerden neden hesap sormazsın. ne kadar kolay ulan böyle ahkam kesmek. sen kim bilir nerenin çobanıyken bu ülkenin evlatları ayağında çarıkla elinde dandik bir tüfekle, sen üstüne sıç diye, bir de onlara küfür et diye geri aldı toprağı, içinde yatanı. yunan'ı bile zor yenmişken demez mi bir de neden ingilizlerden geri almadılar musul'u diye, çak ağzına bir tane yavşağın.
cumhuriyetin kuruculari olan yahudileri karaladigimi ortadaki piyonlarin sisirildigini hatirlattiktan sonra ulkenin asil sahiplerini karalayip piyonlari yuceltmenin ne kadar vatan sevgisi oldugunu hatirlatmak isterim, ben filistin cehpesinde ordusunu geri ceken (kacan) adami yargilamayinca musula kadar neden ingilizin ilerlediginin derinlerine inmedikce musul da kalinmis caresizligi sorgulamam, usi anlasmasinin sebeb ve gerekcelerini bilerek gidip birakilan demem emanet edilen derim sen birakilarak dersin bos konusursun, memleketi tirnaklariyla kaziya kaziya geri alan demem cunku milli mucadele yillarinda geri alinan tek toprak parcacigi yok oldugunu hatirlatip demogolojiden vazgecmeni oneririm, yunani yendigini idia edecek kadar bilgisizlikle yunani yendik demem, yunandan kacarken fevzi pasa sayesinde taaruza gectigimizi bilirim, agzina cekilecek yavsaklar varken ulke sevdalisi gorunumdeki beyaz turklerdir bende koy gotlerine ipnelerin derim.
güncel Önemli Başlıklar