bugün

başkasının domuzu değilim ki sırf lider istedi diye tanımadığım insanları öldüreyim. bunu kabul eden herkes domuzdur. ahmak çomarlar. milyonların ölümüne sebep olacak beyinsizler.
(bkz: ülkeniz için savaşır mısınız anketi)
isi gucu biraktim gece gece baslik acma kurallariyla ugrasiyom.
Yavrucum soru edatlari ayri yazilir.
ilkokulda ogretmediler mi sana?
Ülke sevdasının bir ölçütü illa ki olacaksa, savaşmak bu listeye en son sırada bile yer bulamaz, dediğim başlık.

Savaş hangi sorunu çözmüş bugüne kadar?

Benim sorum başka;

Ülken için barışır mısın?

Sanatla, edebiyatla, bilimle, teknolojiyle, ülken için barışır mısın?
Acık ve net söyleyeyim islam ugurda batıya karsi cihatsa şehitlik icin
Sonuna kadar
Lakin katarın kıcıni korumak icin veya iranla mezhep savasıysa kesinlikle hayır
Şunu unutmayın.
Müslüman topluluk baska bi müslümanla toplukla savasıp ölürse Allah katında Şehitlik şerbetini icemez
MAVN 71
finlandiya niye ? merak edenler olursa
(bkz: beyaz zambaklar ülkesinde) yi okusunlar . adamlar taşın topragın dondurucu sogugun arasında bir ilimle , sanatla , insanla ugraşan bir medeniyet kurmuşlar.
Ülkemiz için çalışın savaşmak zorunda kalmayız. Ypg'ye silah verir onlara hallettiririz.
Lafla peynir gemisi yürümez diye güzel bir söz vardır. Tamda bu başlık için uygun sözdür. Savaşırım demek kolay ama gerçek bir savaş halinde bunun sadece lafta kalacağını düşünüyorum. Finlandiya ve türkiye savaş çıksa savaşırız demiş. Objektif olmak gerekirse ben finlerin ülkelerinde savaş çıksa kaçacaklarını düşünmezdim zaten. 1917-1918 yıllarında finlandiya iç savaşı sırasında ülkesini yalnız bırakmayam bir halk dahada savaştan korkmaz zaten. Nazilerin bile dize getiremediği sovyetleri finler dize getirmiştir. Savaşın bilançosunda 40000 insan hayatını kaybetmişti. Gelelim türklere bir başka savaşçı ırk. insan türklere hayranlık duymaktan kendini alamıyor açıkcası. Tarihi savaşlarla ve zaferlerle dolu bir millet. Avrupalılarda bile gizliden gizliye türklere karşı bir saygı vardı. Ama malesef geçmiş zaman ekleriyle konuşuyorum. Şuan ki türkiyenin o eski günleriyle pek ilgisi kalmadı. Entrynin başında dediğim söze geri gelirsek lafla peynir gemisi yürümez demiştik. Şuan türkiye için bu söz geçerli. Arap hayranlığı ve yalnış batılılaşma ile kim ne için savaştığını bilmezken, ben savaşırım diyen insanın sözünede çok güven olmuyor. Avrupada savaşmam demiş buda yalnış. istatistiği yapanlar avrupadaki milliyetçilik akımından habersiz sanırım.

Son olarak ufak bir sorum olacak görselin kaynağı neden yok ? avrupa çapında bir çalışma ise bu eğer.
ülkem için savaşırım. tarihte benim ülkem için savaşanların ülkeleri için de savaşırım.
%62 ile evet savaşırım diyen ukrayna şaşırtmıştır. bunların kırımı işgal altında değil miydi?
nerede bu %62?
evde zorla mı tutuyorlarmış. *
Ben savaşırım.
neymiş ülken için barışırmısınmış, lan dalya.ak bizde savaş meraklısı değiliz ama biri bize savaş açarsa napcan heykel mi fırlatcan yoksa saksafon mu çalcan. Sana öl diyen yok sen ölme ama bu ülke için ölene bok yoluna gitti deme yoksa senin ölünü de dirini de si.erim.
neymiş iktidar için ölüyolarmışta falan da filan, e tamam doğuda asker kalmasın polis kalmasın herkes banane desin ben bu iktidar için ölmem desin sen yatağında rahat uyuyabileceğini mi sanıyosun.
Ben vatan için bayrak için ölür ve öldürürüm çünkü bunlar olmadıktan sonra yaşamanın bi manası kalmaz benim için.
siz bakmayın o ben öldürememcileri, ülkenin işgal edileceğini öğrensin onlarda cepheye koşacak. Nerden mi biliyorum okuyun karayılan destanını.
görsel
dinimi korumak adına savaşırım ama taşın toprağın gözümde zerre değeri yok zaten.
edit: iktidarın ahmaklığı yüzünden çıkmışsa savaş kılını kıpırdatana söverim. onların şehit demesi için savaşacak değilim.
Bir çok sözlük yazarının vatan, bayrak, memleket ve millet sevdasından mahrum olduğunu övüne övüne beyan ettiği başlık!
iskandinavlarda hala viking kanı dolaşıyor galiba.
Türkiye insanı goy goyu pek sevdiğinden anketdeki "savaşırım" diyenlerin oranın katsayısını bir 3'e bölünmesi gereken anketdir.
72÷3=24 savaşarım 27(26 yapalım uğraştırmayın küsüratla) savaşmam diyen üstünden yeni hesaplama Ta Ta aslında %48 savaşacak insan var.Türkiyede bu hesapla açık turuncuyla kpyu turuncu arasında bir yerde.
Ülkem için savaşmamı mı istiyorlar?

Önce gösteriş için sözde müslüman gibi davranıp mitinglerde Kuran sallayıp gemicik filosu sahip olan değil, cebine günah sokmayan yönetici olması lazım...

Yoksa sırf FaceTime yapıp meydanlara diye bağırdığında gerizekalı beyinsizler gibi sokaklara çıkacak değilim.
ne kadar salak salak sorular bunlar?
böylemi sorulur??
önce diyeceksin ozan bey iyi akşamlar
evet savaşırım cevabının en yüksek olduğu iki ülke türkiye ve finlandiya imiş.
ural-altay grubunun akraba çocukları. orta asya'nın evlatları. kan çekiyor savaşı, kan.. *

avrupadaki bir diğer ural-altay evladı macarlar ise ankete dahil edilmemiş.
edildikleri takdirde onlardan da yüksek oranda bir evet çıkacağına eminim.
% 73 fazla bile. Bu ülkeye % 50 den bir tık fazlası yetiyor.
Namus için, can ve mal güvenliği için, vatanı kefereye çiğnetmemek için; gözü yaşlı analar görmemek için, tecavüze uğramış bacılar görmemek için evet savaşırım.
gerçekten isteyenler savaşsın zaten. en azından içimizdekilerden acaba karşı safa geçen olur mu diye tereddüt etmeyiz.
Asla savaşmam. Hatta güçlü olan tarafta olup arkaya saklanırım.
savaşırım. hatta soru ekleri mi, mı, mu, mü ve sonra onlara gelen ekleri de ana sözcükten ayrı yazarım. öyle de bir çılgınım.
görsel
Allah zeval vermesin.
vatan risk altındaysa tereddüt etmeden 7'den 70'e savaşacak bir milletiz.

fakat

yukarıda da belirtildiği üzere;
aklıyla düşünen mantığıyla konuşan yazar arkadaşların dediği gibi iktidarın yanlış politikaları, stratejileri, yöneticilerin kişisel arzularıyla girilmek istenen savaşlara kimse girmek istemez.
zaten böyle zoraki savaş çıkartmak, zoraki ülkeyi savaşa sürüklemek göz göre göre ülkeyi de halkı da ateşe atmaktır. büyük hatadır. yok yok hata değildir tam bir vatan hainliğidir.