bugün

Dışardan bakınca isim acayip gay geliyo kusura bakmayın bare venüsun ingilizce ismi( yani venus) kullanılsaydı. Vestel venüs ne la.
patlar diye dokunmam bile ben vestel mala.

ihraç etsek ne olur. sanki alıcaklar.
Yüzyıl kalsa kullanmayacağım Telefon modelinin ihraç edilmesi.

Birde tavsiye edenler var.
Ona o fiyatı verip alacağıma giderim o fiyatın üstüne iki kuruş daha koyar beni daha uzun uzadıya idare edecek markayı alırım. Sanki işlemci full yerli katkı olacak birde. Vergi manyağı yapıyor o işlemciye batı.
teknosa da preo yapıyor. basılan teknosa yazısından tutta ramine, işlemcisine, kamerasına kadar çin malı.

ama yersen türk malı *
Sanki iphone abd malı ulan bu ergen solcular tam mal. Lan dünyada herşey çin de üretiliyor. iphone ekran lg üretir , batarya başka firma , kasa çin herşey parca parça tabi ki öyle olacak. Tüm telefonlar öyle cidden beyinsiz kitle vatan haini kitle çok fazla.
Milliyetçilik ya da hainlikle alakası yok. Vestelin telefonları bok gibi. Dengesiz özellikler, yüksek sar değerleri, kötü tasarım ve arayüz. Yani çinlileri it kadar sevmem ama elin çinlisi vestelden çok daha iyi olan xiaomiyi bana güya yerli malı olan vestelden daha ucuza satıyorsa konu kapanmıştır.
Arkadaşlar almıyorsanız sizin bileceğiz iş. Ama sonra gelip bu ülke üretim yapmıyor. Bu ülkede herşey ithal demeyin. Alan var ki üretiyorlar. Sizin gibi cahil insanlar yüzünden uçak fabrikası kapandı bu ülkede.
Devrim arabaları üretilmedi.evet sevgili çomar senin zihniyetin yüzünden. Sevmiyor isen bok atma. Şüphesiz balikesirli sinirlendi.

Edit. Üretim yapılmasını istemeyenler rahatsız. Neden zorunuza gidiyor söyleyin hele.
ihraç eden ülke değil vesteldir.. önce bunu bi öğrenelim..
diğer taraftan oldukça kötü bir telefondur.. bir kez aldım pişman oldum.. bi daha alanı siksinler..
parçaları çin'den temin edip burada montaj yapmak farklı bir şey. vestel'in yaptığı ise çinde üretilen ve çinli bir telefon markasının ürünü olan, atıyorum x35 modelinin birebir ithal edip üzerine vestel venus yazdırmak. bunun samsung'dan s8 ithal edip ama üzerinde vestel bilmem ne yazsın demekten farkı yok. yani vestelin yaptığı tek şey ürün ithal edip üzerine kar payını koyup satmak. bildiğin tüccar kafası. ortada yerli bir telefon falan yok yani.
iş telefonu olarak şirketimin temin ettiği telefondur.
bir özelliği olmayan, bildiğimiz sıradan bir android tabanlı akıllı telefon. bir bedel ödeyip almam ancak whatsapp falan çalışıyor. dolayısıyla iş telefonundan beklentimi karşılıyor.
Zamanında Umutla beklediğim, devlet tarafından destek manyağı olmuş, çıktığında kepaze tasarımıyla hayal kırıklığına uğratan telefonun ihrac edilmesi iddiasıdır. .
yerli malıymış ?

deve sidiği kafası işte.

uzak doğudan parçaları getir

burada topla, oldu yerli malı.

nereye ihrac etmiş ?

ellerinde patladığı için

botsawana ya falan mı ?