bugün

türk silahlı kuvvetleri'nin zeytin dalı operasyonu çerçevesinde pkknın mna koyduğu şu günlerde, örgütün misilleme olarak büyükşehirlerde yapabileceği kancık eylem. terör saldırısı. iyice paranoyak olduk mna koyim.
ciddiyim çok tedirgin oluyorum dışarda.
pisi pisine ölmek korkutuyor beni. ölsem yine iyi. ya kolum kopsa o patlamada? allah korusun.
bireysel silahlanma olayı olmalı. gerçekten gerekiyor. cinayetler artar falan diyeceksiniz de,
abi bulan adam zaten her türlü buluyor. olan bizim gibi sıradan vatandaşa oluyor.
bombaya mermi atacaksın korkuyorum diye? yada bombacıyı mı vuracaksın?

açtığın başlık nereden döndü de bireysel sılahlanma lazım a geldi?

çok film izliyorsunuz. çok gereksiz düşünüyorsunuz. korku iyidir. seni hayatta tutar merak etme. ölenler hep korkusuzlardır. sen beline silah takarsan ölüme daha çok yaklaşırsın. kır dizini otur evinde sen.

bireysel silahlanma.
Sivillerin silahlanmasının hiç bir geçerli nedeni olamaz. Sivillerin elinde silah olması demek o toplumun kurumsallaşamamış olması demektir. Senin benim elimde silah olursa asker polis görevini yapmıyor demektir. Şimdi soruyorum sana asker polis görevini yapıyor mu?

Terörün üzerine bu kadar gidildiği bir dönemde bombalı saldırı yapılamıyorsa evet görev başarıyla yapılıyor demektir. E tabi bir yerde bir patlama olursa da bu aksini ispatlamaz. Güvenlik zaafiyeti ne yazık ki çok insani bir durumdur. Kasıt olan kirli işleri bir kenara koyarak söylüyorum tabii ki.
ne kadar terör destekçisi yavşak varsa sevindirecek bombadır açık ve net.
güncel Önemli Başlıklar