bugün

Keşke boka batsaydik
Daha beterine
Dinciye battik.
aslında uzun zamandır boktaydı da ilk defa ayna gördü bazıları!
en nefret ettiğim gerçek; bir kaç gün sonra hayatıma istesem de istemesem de hiç bir şey olmamış gibi devam edeceğim.
değiştiremeyeceği gerçeği kabul etmeye mi programlı insan? hayatına devam edebilmek için gerçekten böyle mi olmak lazım?
eğitim,hukuk,ekonomi,güzel sanatlar, sağlık hizmetleri ve sayamayacağım bir çok şey el ele dibe vurdu be arkadaş. var mı böyle bir örnek dünyada...
(bkz: günaydın)

bunu senelerdir görmeyip, aksine ülkenin şaha kalktığına inanan güruh uyanmadıkça asla çıkamayacağımızdır.
dün rusya bizi vurdu, bugün rus savaş gemilerini boğaz'dan geçirdik. bunun bilimsel bir açıklaması var mı?
Mustafa Kemal Atatürk'ün yolundan sapmış bir ulusun ağlamaya hakkı yoktur.
Uzunca bir zamandır olan...

Ülke vatandaşı kelle koltukta yaşıyor. Depremden mi korkalım, coronadan mı, yoksa savaştan mı?

Suriye 1 günde Ölen 33 askerimize mi üzülelim, yoksa çocuklarıma ekmek götüremiyorum diye kendini yakıp ölen adamcağıza mı?

Haber alamıyoruz. Sosyal medyaya erişim kısıtlanıyor, yandaş medyaya mahkum kalıyoruz. haber almak için ekşi sözlük'ten medet umuyorum, olaya bak.
Wikipedia'ya bile geçen günlerde erişim sağlandı yıllardan sonra.

Fikrini dile getirsen, kendi dilinde 2 kelimeyi yan yana getirmekten aciz insanlar seni kendi ülkenden kovacak noktaya geliyor.

Ben ülkemden memnunum, memnun olmadığım yönetiliş biçimi... Memnun olmadığım son 15 yılda birden belirip palazlanan tuhaf insan güruhu.
(bkz: duble yol)
Olmayan durum. Ne zamandır bir partinin iktidardan olması ülkenin batması anlamına geliyor? Ne olduysa sizin bu siz=ülke hükümet=devlet denklemleriniz yüzünden oldu. Böyle olmadığını farkettiğinizde sizin için çok geç olacak.
Ulan sanki ekonomimiz harikaydi, eğitim, sağlık, tarım her alanda birinciydik ülke refah içindeydi de bu secimlerle boka batti. Tipini ziktiklerim az gözünüzü açın da görün artık şu gerçekleri ülkeyi aslında kimin bu hale getirdigini. Kimin bu olanlara zemin hazirladigini.
13 yıldır kıçınızın üstüne oturacağınıza bir şeyler yapsaydınız. Elbet bir gün böyle senaryolar gerçekleşecekti.

Ayrıca dolar 2.77'de dolanmakta, euro cuma zaten paritenin etkisiyle 3'ün üstüne fırlamıştı; o kadar abes bir durum yok yani ortada ağlanmayı kesin biraz bekleyin bari.
felaket tellalı akpli ergenin bak erken seçim olursa bu sefer akp'ye bas kurtul taktiğidir. isterse kıyamet kopsun hırsıza oy vereni siksinler.
Yalan zırvaları. Ülkenin 12 senede anasını sikip doymamış kişinin yandaşı söylemi. Ulan dolar Türkiye tarihinde ak parti döneminde tavan yapmıştır. Şimdi kalkıp ülke boka battı öyle oldu böyle oldu diye sıçıyorsunuz. Anlattığınız şeylerde aynı. Dolar arttı, döviz düştü. içine bari iktisadî terim katın da yiyelim. Boş yapmayın artık.
beni kadehlere şişelere ve derin hzünlere gark eden feci durum.

amına koduğum içkisine de habire zam yapıyolar, hakkaten gidişat çok kötü totoşlar.
2 senedir ağırmı ağır derecede hemde .
akepeliler hala "avrupa bizi kıskanıyor" diye hayal görmeye devam etsin.
akp döneminde gerçekleşmiş olandır.
ekonomi çöküyor,sınırda gerginlikler, bölünme tehlikesi, ve ülkede dolaşan 1 milyonu aşkın kayıtsız, pasaportsuz suriyeliler. Ve doktor ithali.
Nereye gidiyoruz?