bugün

maliye bakanı şimşek'in açıklaması.
sanırım aynı kişi daha önce bizim için zam değil halkımızın sağlığı önemli diyerek bizle t.şak geçmişti.
bir de yeni yılda zam yok deyip yeni yıla girmeden zam yapmıştı. "zam yok demiştiniz?" diyenlere de "ben yeni yılda zam olmayacak demiştim." demişti.
sonra da akp'ye oy verenlere koyun deyince kızıyorsunuz.
bunları diyen insanları ölümüne savunana koyun demeyelim de mahmut mu diyelim?
BakaNimiz haklıdır. Bu sözü eleştirecek zındıklar çıkabilir. Onlar zaten sadece eleştirirler. Çözüm üretmezler.

Misal ben, bu çılgınlığa karşi çözüm öneriyorum; emekli maaşları milletvekili Maaşlarına endekslensin. Halkımız, bu çılgın emekli maaşlarından mahrum kalıp, bir milletvekili maaşiyla geçinmeye çalışsın.
çok güzel emeklilerimizin madem artık parası var hemen rtenin tavsiyesine uyup yumurta alarak omlet yapmaları konusunda hiç bir engel kalmamıştır.
zaten et fiyatları da refahtan dolayı yüksek bu ülkede. *
700 tl emekli maaşı mı çılgınlık diye sorarlar bir kere adama? ha bir de 700 tl ye çılgınlık diyeler 10.000 tl için acaba ne derler?

evvela bu kış gününde kullandığın doğalgaz faturası 250 tl, elektrik ortalama fatura 60 tl, su 40 tl. şimdi maaşın yarısı zaten gitti. bir de bu insan kiradaysa eğer hiç parasını yemeden parası bitiyor demektir.

çılgınlık nedir biliyor musunuz? çılgınlık 700 tl ile bir ailenin yaşayabileceğine inanmaktır.*
"siz insan değilsiniz lan. köpek bile sizden daha değerli. ölün amk lan." demenin kibar versiyonu.
adam ingiltere'den bahsetmiş. bazen karıştırıyor memleketleri.
mehmet, canın ağız dolusu küfür istiyor galiba denilesi haber.

yahu benim babamın çılgın maaşı 715 tl. adamcağız üç parça malzeme için üç ayrı marketten alışveriş yapıyor çünkü her yerde fiyatlar farklı. adam ay başını getirmek için çılgınca hesaplar yapıyor anlayacağın mehmet. şimdi sus kendini sevdirmeden.
adam haklı beyler.bakınız ülkemizin 3 tarafı denizlerle kaplı olduğu için çoğu emeklimiz sahil kentlerine yerleşebilir.oralar sıcak olduğu için kiraya gerek yok sokakta da kalabilir.e sokakta kalınca haliyle elektrik dogalgaz gideri olmuyo..günde 2 simit yese 1 liradan bi de su alsa günlük harcaması 3 lira eder.çarp 30la eder sna 100 milyon.E arta kalan 600u de içkiye sigaraya vermemesi için devlet kesmelidir.vatandaşını günahtan korumak en büyük vazifesidir devletin.kutluyorum kendisini başarılı çalışmalarının devamını bekliyorum.
(bkz: sana puanım 9 pampa)
yüksek milletvekili maaşları çılgınlık değil di mi sayın bakan?
evet çılgınlıktır.doğrudur.
o aylıkla nasıl geçinebiliyorlar , insafı olan bir insan biraz düşününce çıldırır zaten.
göz göre göre milleti yiyorlar da yanıyorum ona yanıyorum..
sonra kendi yaptıkları bir açıklamayı eleştirince bizler darbeci,diktacı,düzen bekçisi oluyoruz.
asıl düzen bekçisi sizsiniz.
düzen onlar düzülen vatandaş bu durumda kim düzen bekçisi oluyor ???
asıl çılgınlık asgari ücrettedir.

net 599 tl
açlık sınırının her gün simit yiyen insana göre hesaplanan ülkemde gayet normal bir açıklamadır.
2 bin küsür falan filan yoksulluk sınırı
935 açlık sınırı
610 lira aldığım asgari ücret togo vatandaşlığı sınırı.
eğer bu lafı bu şahıs söylediyse ve bu şahıs allahın tüm emirlerini yerine getirip cennete gidecekse, ben allaha inanan ama içindeki zındıklık itibarıyle allahın emirlerini yerine getirmeyen biri olarak binlerce, milyonlrca yıl cehennemde yanacak biri olarak sırf inancından dolayı, olmaz ya olurda günahlarımın cezasını çekip cennette bu şahsı görürsem şart olsun anasını bacısını tüm sülesini severim. *
aslında adam teoride haklı. çünkü kendisi türkiye' de emekli maaşları fazla demedi, insanların aldığı maaşa kıyasla emekli maaşları diğer ülkelere göre fazla dedi.

örneğin ingiltere' de bir işçi 5x maaş alıyorsa emekli olunca bu 2x(%60 azalma) e düşerken biz de 3x alan işçi emekli olunca 1.5x(%50 azalma) almaya başlıyor.

yani bu sevgili bakan kişisi farkında olmadan ülkemizde maaşların ne kadar düşük olduğunu itiraf etti aslında. tabii anlayana... şimdi başta sabah gazetesi olmak üzere tüm yandaş basında emekli maaşları düşmeli gibi haberler çıkarsa şaşırmayın.