bugün

beni köyümün yağmurlarında yıkasınlar'a alternatif bir cümledir...

- ülkemde sevişmek istiyorum...
* neden?
- işte, dikkat çekmek için...
* e tabi arabesk, anadolu'nun bağrından kopan adam köyünün yağmurlarında yıkanmak ister, entel adam ülkesinde sevişmek ister... siz aydın insanlarsınız... arabesk değilsiniz ya... haklısınız aslında...
- teşekkür ederim desteğin için.
(bkz: vurmayın artık adam öldü)
ülkemde sevilmek istiyorum sözüne atfen yapılmış bir espri muhtemelen. adam "sabah kahvaltıda sucuklu yumurta yedim" dese sözlük alemine eğlence olacak artık, boş işler bunlar...
akıllara "tutan mı var" sorusunu getiren sözcük öbeği.
bir arkadaşım, "maksat muhabbet, italya'ya gidip, bütün erkeklere vermek istiyorum" demişti.
o düşünce ile karşılaştırıldığında, "yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı" mantığı ile ters düşen bir fikir.
sevgiliyle birlikte olduktan sonra her yer ülkem benim..
sınırlar şehir isimleri, insanların rengi, dili hiç önemli değil yeter ki evrensel dili konuşabilelim aşkın dilini..
ülkemde çakışmak - vuruşmak - gömüşmek istiyorumun daha bir nazikçesi.
(bkz: fantezine sokayım)
ülkemin karayağız, yiğit delikanlıları; devlet sizi göreve çağırıyor...
(bkz: nobeli hazmedemeyenin belden aşağı oyması)
+ abi hayırdır, çok dertli gördüm seni...
- sorma ya....
+ hayırdır???
- ülkemde sevişmek istiyorum... ama olmuyor..
+ abi senin ülken neresi?
- işte ben de onu bilmiyorum...*
ülkemiz kızlarının vermemesinde dolayı azan insanın haykırıslarıdır.
(bkz: orhan pamukun azması)
NOBEL ALTIKTAN SONRA TALEBi ARTMIŞ OLAN PAMUK OGLANIMIZIN VERMiŞ OLDUĞU ŞEYDiR (DEMEÇ DEYECEKTiM)
(bkz: her türk gencinin rüyası)
ülkemde sevilmek istiyorum diyen orhan pamuk 'un gazetecilerin sordugu aşk var mı aşk ? sorusuna
-su anda yok.fakat oldugu zaman gerekli açıklamayı yapacagım.bende her türk erkeği gibi ülkemde sevişmek istiyorum.
diye demeç vermesi ve genc kızlara yeşil ısık yakmasıdır.