bugün

Şu şekildedir.
görsel

*Kilo -ortalaması- başlığa sığmamıştır.
Bir önceki avrupa penis boyu haritasıyla kafamda korelasyon yapıp ünlü "öyle göte böyle büllük" sözüne dair çıkarım yapacaktım ki....

Uymadı aq.
ispanyol ve fransızların götü küçük bizimkilerin götü büyük geldi bu teze.
Hani göbek zenginliği gösterirdi.
letonyalı hanımefendilere o konuda ben de çok kırgınım.
pek anlamlı değildir. bmi ortalamaları olmalıydı.
73.7 kilo ile zirvede olduğumuz haritacıktır. asın bayrakları lan asın.

görsel

biz ki bozkırlarda bir oturuşta bir başına tam koyunu yiyen adamların torunlarıyız..
sonra bizim kızlara az yiyin dediğimizde kızıyorlar.
Bizim patates cuvallari bütün gün müge anlı izler.
Sonra komşuda kek poğaça kısır bilmem ne ne buldaysa cumlop atar ağza.

Ondan sonrada pazartesi götüne takar gri eşofman spora başlar amma velakin pazartesi başlayan diyeti Çarşamba bozar..
Diyet ve spor alışkanlığı ile alakası olmayan istatistiklerdir.
Şuna bakın ruslar, türkler, Ukraynalılar gibi dağlık bölge fenotiplerine sahip orta boylu milletler nasıl kilolu çıkmış.
Birde ince kemikli güney Avrupalılara bakın.
ve en şişman kadınlar leton'ya da oluyormuş.
balkan kadınları diyorum

bayramda birleşip dana ya girilebilir.
Leş resmen. kendine bakan kadınların olduğu ülkeler belli olmuş.
Simdi su verilere bakmadan yorumlari okuyunca zannediyorsunuz ki Avrupa'da boy 1,80ken kilo 57lerde geziniyor. Fotografa bakıyorsunuz gectim 50lili takamlaro 60li kilolar bile 6 twne. Evet oturdum saydim. Neyse siz hala eslerinize sevgililerinize " ben seni her halinle seviyorum" demeye devam edip, sonra rus hatunlara salya akitmaya devam edin.
ortalama hep 70 lerde demekki her ülke hemen hemen aynı.
şu dikkatimi çekti günümüz genç kızlarda kilo problemi var. yedikleri içtikleri hormonlarını ya da metabolizmalarını etkiliyor bence. gıda sanayi kilo aldıracak ve ilaç sanayi zayıflatma vaadiyle para kazanacak win win durumu. mesela bir arada sıfır beden dayatması vardı. bunlar hep kapitalizmin oyunları. moda sektörü gibi.