bugün

Artık aşikar olmuş gerçek.dışarı çıkıyorum,etrafımdaki tanıdığım insanlara bakıyorum yüzü gülen adam yok yahu,üniversite mezunlarının 4te1 işsiz,iş bulanlar mesai-maaş dengesine bakınca kölelik olarak görüyor,yüzü gülen azınlık bile biraz konuşsun dertlerini,mutsuzluğunu anlatıyor.Bu mutsuzluğun en büyük sebebi ekonomik,adam evlenmek istiyor parası olmadığından sevdiği kıza bile açılamıyor depresyona giriyor sonra da böyle hayat mı olur diyip bulduğu asgari ücretli işte ev-iş arası gel git yapıp içine kapanık bir hayat yaşıyor.Yemin ediyorum kendimi geçtim ülkedeki gençleri görünce üzülüyorum,anne babasından malvarlığı olmayan adam bu devirde ev,araba sahibi olabilmesi için minimum 20 sene çalışması gerekiyor onu yapana kadar da göbeği çatlıyor.Kimsenin bir şeyden hayalide,umududa kalmamış.Ülkenin gençleri olarak sonumuz hayrolsun.
sorumsuz ve dingil bir şekilde yaşayan gençlerinde payının olduğunu düşündüğüm durumdur. hayatında her şeyi hazır tüketmeye öyle alışmışlar ki en basit zorlukta hemen isyan edip depresyona falan girebiliyorlar. asıl gelecek açısından endişe verici durum budur. mutlu olmak istiyorsan hayatını da ona göre yaşayacaksın. yoksa tüm hayatın facebook, instagram gibi suni şeyler içinde kaybolup gider.
(bkz: onlar konuşur ak parti yapar)

Var olan durumdur. Bu işsizlik ortamında nasıl mutlu olsun gençler.. Avrupa'da rahatça yaşayan yaşıtlarına bakıp bakıp iç geçiriyorlar.. Malum parti çok teşekkürler, ne dediysen hepsini yaptın.. Ama tam tersini..
herkesin keyfine göre iş yokki arkadaş yani.
gelecek kaygısı olan insan mutsuz olur tabi ki. kafanızı çevirip o görgüsüz yiyicilerin çocuklarına bir bakın, yolda görsen selam vermeyeceğin badem bıyığını siktiklerim milyon dolarlarla oynuyor, hepsi burjuva oldu başımıza.

okuyan, çalışan, çabalayan insanlar da bunları görüp sahip olduğu bütün değerlerden kopuyor yavaş yavaş.

ne vatanseverlik bıraktılar insanlarda, ne de çalışma azmi. yazık.