görsel
başlığın olması gereken hali, "ülkede kriz var ise milli piyango bayilerinin önündeki kuyruklar neden ve nasıl oluyor" şeklindedir, çeyrek bilet sahibi kardeşlerim.

buz gibi tespit.

biliyorum, yine envai çeşit bahanelerle bu ibretlik tezimi çürütmeye çalışacak çapulcu takımı. "no olokoso vor" diyerek tepki koyacaklar ama mp kuyrukları da balçıkla sıvanmıyor arkadaşlar.

neredeyse 2 haftadır dikkatimi çekiyordu zaten bu durum. ha bugün ha yarın aklı başında bir solcu çıkar "arkadaşlar ülkede kriz mriz yok, olsa mp bayileri önünde bu kadar kuyruk oluşmaz" der diye ümit edip bekledim.

lakin çıkmadı, tabi gerçekleri söylemeye/görmeye cesaretleri olmadığı için. her neyse, soruyorum ülkede kriz olduğunu iddia eden sevgili gergedanlar. ülke krizde ise bu kuyruklar nasıl oluşuyor.

milyonlarca insan tanesi 70 tl olan biletlerden almak için neden saatlerce sıra bekliyorlar? nereden geliyor bu değirmenin suyu? üstelik sadece bir bilette değil, aldım mı 3 yada 5 bilet birden alıyorlar.

3* 70 ne yapar 210, peki 5 *70 350 paraya bak amk. üstelik bir düzine tam bilet alan insanlar bile var. şimdi gel de ülkede kriz olduğuna kanaat getir amk.