bugün

hemen gaza gelen bir toplum olmamaızdan kaynaklanıyor. üç kitap okuyan kendini yazar sanıyor. bunda edebiyat okuyup atanamayan umudu yazarlıkta arayan şanssız arkadaşlarımızın da katkısı oldukça yüksek.
iki satır kitap okumamış tipler kitap çıkarıyor. Ne imla bilirler ne de üslup.

Çöp başka bir şey değiller. Yazan da(yazdığını sanan demek lâzım) çöp ayrı mesele.
yeminlen, yazdığımdan fazlasını okuyorum.
Ortada ciddi bir pazar olmasindandır. Kitap okunuyor mu bilemem, kanimca okunmuyor ya da daha kötü ihtimal hakikaten ciddi şekilde geri zekalıyız okuduğumuz halde anlamıyoruz.

Ama kitap alinıyor. Alinıyor ki hayatında 10 kitap okumamiş, sosyal medya gönderilerinden de katiksiz bir türkçe özurlü olduğunu gördüğümüz sığır tipler kitap yazıyor.

Kitabı basan da yazan da hatri sayılır para kazanıyor.
Rezalettir. Bilgisi olan adam bile yazmaya çekinirken iki aşk macerası yaşayan ergenler gidip kitap çıkarıyor. Kitap okuyorum diyende bunları okuyor ya ona yanıyorum. Ha dizi izlemişsin ha popüler kültür romanı okumuşsun Ne farkeder? sana bir şey katmadıktan sonra.
Kitap yazanlarında doğru düzgün Türkçe’si olmuyor bazen .
Keşke eskisi gibi olsa önceden yayınevleri zor basarmış bi kitabı çok beğenmeden şimdi önüne gelen kitap yazıyo kitap basıyo.
Türk insanın kitaplara olan korkusunu şubat ayında çıkacak olan kitabımda anlattım, herkese kitabımı alıp okumasını tavsiye ederim.