bugün

şimdi mantıken baktığımızda isyan çıkartması beklenen kesim fakir ve düşük gelirli insanlardır çünkü krizden en çok etkilenenler genelde dar gelirli insanlardır. ancak ülkemizde bu dar gelirli insanların en çok desteklediği partiye baktığımızda açık ara akp olduğunu görüyoruz.. bu da gösteriyor ki akp seçmeni partisine maddi değil, manevi bir bağlılık içinde. adamlar gönülden bağlı yani. o yüzden ülke tamamen çökse bile bu %50'lik kesimden pek bi aksiyon beklemeyin.

diğer %50'lik kesim ise kendi içinde çok fazla farklı görüşten ve asla bir araya gelmeyecek insan(milliyetçiler, solcular, atatürkçüler, kürtçüler vb.) barındırdığı için sesleri pek yüksek çıkmıyor.
"devletin malı deniz, yemeyen domuz" söyleminin bir gerçeği ifade etmesidir.
Uykumuz geldi. Tarihin tekerrür etmesinden bıktık. Hiç yaratıcı değil.
Ülkede bilmiyorum ama tavlada; fazla esir isyan çıkarır.
birçok neden var, asıl neden chp'nin gizli akp'li olması. son dakikaya kadar akp'yi hunharca eleştirir. artık bıçak kemiğe dayanıp halk alana inme noktasına gelince chp yönetmi çıkıp "hooop millet. mesele akp meselesi değil devlet vatan meselesidir" diyip son dakikada can yeleğini fırlatırlar akp'ye. halkı da isyandan soğutur.
Bir toplumu cahil birakirsan, onlara her istedigini yaptirabilirsin hem de sadece tatli sozlerle.
Şu isyan sevicilerini şakşakcılarını gördükçe inanın Patrona Halil gibi adamlar delikanlıymış diyorum. En azından çıktıkları yola baş koyabilecek kadar...
%60 lık bir kesim kesinlikle sola oy vermez şuan sağda tayyip erdoğanın yerini alabilecek biri yok o yüzden isyan etmezler. Rte boşuna mı numanı süyleymanı desticiyi koltuğunun altıns aldı merkez sağı boş bırakarak sağcı seçmeni kendine mecbur etti. Yarın ölse aynı saat akp 40 parçaya ayrılır her biri ötekini fetöcü ilan eder.
Tükürdüğünü yalamayan, yanıldığımızı 100% bilsekte kabüllenmeyen, yanlışı herbir türlü formata sokup haklı çıkmada üretici bir topluma sahip olduğumuz vede tabiki isyanın günah olduğunu düşündüğümüz için olabilir.
Sanırım makarnalar okunmuştu. Ve ekmek de hiç masum değildi.
insanların vurdumduymazlığına başka sebep aramak istemiyorum. Yoksa iyicene soğuyacağım.
Kurbağa deneyi vardı ya bir tane hah! işte o.
Boşverin yahu deveye diken olayı insandada geçerli.
orta doğu gibi bi bataklıkta, etrafımız çakallarla çevriliyken, kendi ülkemizin dibini kazmanın aptallık olduğunu biliriz. bazı laleler aşırı bilgisayar oyunu oynamaktan beyni sulandığı için gerçek hayatı da o oyunlar gibi sanırlar.
benim için iç savaş korkusudur.

çünkü olası bir iç savaş abd'nin planlarına yaracak ve ikinci suriye'ye döneceğiz, tıpkı onların istediği gibi.
zaten amerikancı hükümet bu yüzden ülkeyi iç savaşa sürüklüyor, kutuplaştırıyor, insanlar farklı siyasi görüşte olanları -örneğin hdp/mhp, chp/akp- boğazlayacak durumda.

çünkü karşımızda hiçbir şey bilmeyen cahil fakat masum insanlarla dolu birleşik bir cephe var, üstelik silahlı olduklarını gördük.
masum diyorum çünkü akp safında olmayı vatanseverlik, akp yolunda ölmeyi şehit olmak sanacak kadar kandırılmışlar.

bunu fırsat bilen patronlar da elinden geldiğince yolsuzluk, hırsızlık yapmaya devam ediyor.
ekonominin çoğeyi olması.
düşünen insanların düşünmeyen insanlardan çok olması... Suriye'yi ele alalım en zalim Esat'ın yönetimi bile, bugünkü durumdan iyiydi. Irak'ı düşünelim zalim Saddam'ın yönetimi bile bugünkü durumdan kat kat iyiydi. Demokratik olarak yönetimi değiştirmek, ülkeyi değiştirmek farklı, kaos çıkararak isyan çıkararak iç savaşa ülkeyi sürükleyerek iktidara talip olmak farklı... Bugün ülkede isyan çıkaracaklara destek çok... abd,almanya, fransa, rusya…. peki biz millet değil miyiz? başkalarının oyuncağı olmak durumunda mıyız? döviz saldıracak yerde, altına saldıracak yerde, yatırımı artırmak, üretimi artırmak için ne yaptık?
ha bir de çözümü sandıkta bekleyen gerizekalı siyasi partiler ve figürlerdir.
Çoğunluğun halinden memnun olmasıdır.
tamamen medya propagandasıdır. keyfim kaçında a haber izliyor isviçre de yaşadığımı hissediyorum. oh beybi.
Türk insanı çevresinde yaşananları ilk defa bu kadar net gördüğü için bundan ders almış ve istikrarın önemini kavramıştır.
çomarlar makarnadan kafasını kaldırdığında gerçekleşecektir.
http://theghostdiaries.co...5/deep-web-compressed.jpg