bugün

çok basit bir şey söyleyeceğim size beni iyi dinleyin göt veliler. tamam bu adamlar az çalışıyor, tamam maaşları belki saate vurulduğunda fazla geliyor size, belki yattığını düşünüyorsunuz ama bunların arasında kendi çocuğundan fazla sizin çocuğunuzu düşünenler var. yarrak gibi gidip de adamları şikayet ediyorsunuz. neymiş çocuğuna bağırmışmış da çocuğunun psikolojisi bozulmuşmuş, neymiş çocuğuna ceza vermiş de çocuğu bunalıma girmişmiş. siktirin gidin lan kapitalist toplumun yarattığı iğrenç veliler bu ülkeden.

mesleğinin hakkını veren öğretmendir. evet koymuyorum sonuna davarlar sizi.
idealist öğretmenlerdir. aldıkları maaşın her kuruşunu bir kez değil, iki kez haketmişlerdir.
yanlış hedef seçmiştir. öğrenmeyi öğretmelidirler. bir şey öğretilemez. öğrenilmesine kılavuzluk edilebilir.
ülkemizde pek yok öyle öğretmen ama asıl olması gerekendir.
kısaca idealist olarak etiketlediğimiz iyi niyetli,
öğretmenliği gerektiği ve hakettiği gibi yapmayı hedefleyen yüce kişiliktir.
An itibari ile, kaymakamın onayladığı, müdürün de ne hale girdiğini söyleyemediğim, haklı çabanın kazanılmasının keyfini yaşayan öğretmendir.

Oley oley oley!
Anlamayanlar için; (#14948877)
yolunun öğrenciyi anlamaktan geçtiğinin farkında olan öğretmendir.
(bkz: çalıkuşu)
yazıda idareci'nin puştluğu anlatılmıştır.okuyun lütfen bir öğretmene bu yapılmaz. yapılmamalı.
kendine yazık edenlerdir*.

edit:imla
(bkz: zencinho)
yoksa ne işi var taa oralarda.
piyasada pek bulunmayan öğretmen tipidir.
onlar edinedursunlar. Din Kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri bol bol atanır.
mutlaka hayatta bir dönem ağlama krizine girmiş insanlardır.
(bkz: kolay mı lan)
atanmadığı için özel ders veren öğretmenler de vardır ya hani, bir saatlik dersi bir buçuk iki saat uzatır. sonra da dalmışım der. bir saatlik ders ücretini verirken de utana sıkıla alır. işte öyle öğretmenlere de denir.
(bkz: artarak çoğalsın)
olması gerekendir.

ancak milyona yakın öğretmenin bu camiada bulunması neticesinde insanlar öğretmenlerin hep yatış pozisyonunda olduğunu düşünmektedir.yine de aramızdaki bu nadide meslektaşlarımıza teşekkürler sunmak gerekir.

(bkz: helal olsun)
zor bir göreve girişmiştir, yılmaması temenni edilen öğretmen.
Öğretmeyi görev edinmiş, sınıfta vicdani sorumluluklarını bilerek davranan, öğrencilerine sımsıcak olmayı başarabilen, kazanılmaz denilen öğrencileri kazanabilen öğretmendir.

Bu başlığı açtım, çünkü hakikaten doluyum arkadaşlar. Branşım ingilizce; her gün okul çıkışlarında, ücret talep etmeden, art niyetsiz şekilde, öğrencilerime etüt yapmaktayım. Bunu 6. 7. 8. sınıf öğrencilerine uyguluyorum. 1. sınıf öğretmenlerinden birinin ricası üzerine de, 1. sınıflara da haftada 2 saat olmak üzere, okul çıkışı ingilizce öğretiyorum, yine herhangi bir ücret talep etmeden.

Ben bunları yaparken, idareci arkadaşımın kurduğu bu cümleler ile karşılaştım;
-Hocam, tribünlere oynuyorsunuz, başka sınıflara ders verin, okul kaynaklarını kullanıyorsunuz(!) ( arkadaşlar tebeşirini dahi kullanmıyorum okulun, 1. sınıf oldukları için, resimler, masallar, şarkılar ile ingilizceyi öğretiyorum.)
Bu işgüzarlıktır, hakkında soruşturma açacağım.
cümleleri ile karşılaştım.

Yaptığım işi seviyorum, ancak böyleleri ile karşılaşınca da inanın bana, bırakın öğretmeyi, öğretme hevesim dahi kalmıyor.

Şimdi soruyorum size; hiç bir ücret talep etmeden, gönlünden kopa kopa çalışan bir öğretmene, bu yapılan hak mıdır?

Sebep olarak da; kimse yapmıyor, seninki işgüzarlık, yönetmeliğe aykırı deniyor.

Ben anlamadım, çalışanı da çalışmaz yapacaklar ya hayırlısı bakalım...