bugün

evde 2 çocuğa bakamayan ve bakmaktan bıkmış olan anne-babanın piçine bakacak insan aramasıdır. 2 aydır tatilde başımızda kaldı alın bunu başımızdan deyişidir.

buna karşın hükümet öğretmenin tatilini indirmiş, okul kapalı iken de okula gitme zorunluluğu getirmiş ama gene de bu tiplere yaranamamıştır. çünkü onların derdi piçlerinin evde onların kafasını şişirmemesidir.

oysaki öğretmenler okulda seninki gibi yüzlerce piçle uğraşıyor.
haklı bir istektir, tatillerde okula gelip boş sıralara ders anlatmalılar.
şaka maka bende istiyorum. üst katımdaki piçler 2 dk durmuyor.
bir kere de duymadım öğrenciler niye bu kadar tatil yapıyor diye. belki buradan başlasak anlayabiliriz bu tatil olayını.
ha bir de tablet, akıllı tahta falan eğitimde mükemmel adımlar attık ya hani, sınıflara da klima olursa iyi olmaz mı?
malum türkiye şartları, aşırı sıcak havalar.
belki şikayet ettiğin uzun yaz tatili biraz olsun kısalır.
sonra gene şikayet edersin. uff yhaaa gene okullar başlıyo.....
Elbetteki öğretmenin tatilinin azalması öğrencinin tatilinin de azalması demektir.

zaten ailelerin buna bu kadar destek olmalarının sebebi, oğlum - kızım sen çok yaramazsın seninle evde daha fazla uğraşamayız siktir git okula diyemedikleri içindir.

Haydi çocuklar okula...
yetmezdir.bütün öğretmenleri toplayıp yakmalıyız.maaş falan da saçma zaten karın tokluğuna çalıştırılmalı geceleride madenlerde çalışmalıdırlar.sizin ben vicdanınızı sikeyim.

ayrıca evde 1 tane kendi doğurduğuna dayanamayıp okulun açılmasını bekleyipte onun gibi 30 tane velede bakıcılık rol modellik öğreticilik hatta analık eden öğretmenlere ne var lan o işte birsürü maaş alıyolar tatillerde çok .birgün sana bırakalım o 30 çocuğu 8 ay değil 3 ay kendine gelemezsin.sen çok çalışıyo olabilirsin ama sen evindesin ananın babanın yanındasın.hakkarinin bilmem ne köyünde türkçe bile bilmeyen çocuklara vatan sevgisi öğretmeye çalışırken can tehlikesiyle anadan babadan sevdiklerinden ayrı yaşayan öğretmenin ne tatili ne maaşı size çok gelmesin.madem çok kısmak istiyorsunuz musluğu mecliste yatarak 20 bin alanlardan kısın.yazık yazık herkes eğitim şart diyor.ama eğitimin kaynağı öğretmene ne gereken önem haysiyet saygı yatırım yapılmıyor.üstüne birde bok atılıyor.
Anne babanın meslek seçecek çocuğa yapacağı baskının azalması için yapılması gereken gerek'tir. Kim duymadı ki "3'te evinde oluyorsun, 3 ay tatil ohhh" şeklindeki kalıpları...
ben mebte çalışmıyorum. eşim mebte çalışıyor. buna rağmen ben eve istediğim saatlerde geliyorum, eşim ise 5 ten önce gelemiyor. birde

çişini altına kaçıran o ufacık anasının bakmak istemediği piçlerin gürültüsünden başı şişmiş olarak.
haklı istek.

kaç kere başvurdum meb'e. yazın boş duvarlara ders anlatmak istiyorum dedim. ama kabul etmediler işte.
zaten okulda öğrenci olduğunda boş duvardan ne farkı oluyor ki .
3 ay tatilin 1 ayı eğitici sempozyumlar için piç edilecekse gerekli olan şeydir yoksa sırf biz size para veriyoruz her gün paşa paşa geleceksiniz çay içeceksiniz okulda mantığıyla yapılan bir hareket ancak eğitim kalitesini düşürür.
Kamu yararina gorevlerde kullanilmalilar. Sanki ulkenin gelismesi adina once kendilerini sonra yeni nesili duzgunce yetistirmeyi beceriyorlarda surekli tatil yapiyorlar
Memur olan öğretmenlerin tatili normal memur gibi olmalıdır. Evet.