Okullarda tek tip kıyafet olmalıdır. Disiplinsiz okulda öğrenci yetiştirilemez.
Disiplin ve eğitim ancak kurallarla olur.

Bunun dengesi çok önemlidir.

Dikta ile değil severek yaptıracaksın.

Bunun milyon çeşit yolu var.

En ipe sapa gelmez çocuklara bile bir şeyleri yaptırmanın yolu vardır.

“Saçın çok uzamış yarın böyle görürsem okula Almam” diye bağıracağına “bak şöyle yanlardan Amerikan traşı gibi aldırsan sana çok yakışır Abidin” desen fena mı olur?
bugün müdür yardımcısının yanına sınıftan bir öğrenci çağırmaya gittim çocuğu aldım, çocuk küpelerini çıkarma gereği duydu
ve çıkarmasa bi ton laf yerdi
biz okul formasının üstüne kazak giydiğimizde öğrenci olduğumuz belli olmuyor diye çıkartıyorlar, donuyoruz
kapalılar çiçekli eşarp ve dizlerine kadar kazak giydiklerinde bir şey olmuyor
insanın ağrına gidiyor ya.
ayrıca ergenlik çağındaki çocukların kendilerini oluşturma, tarz karakter vs. gibi bir dönemleri var ve bunun fiziksel yönü engellemiş oluyor, tabii ki okul formasıyla gelsin yırtık pantolon giymesin ama kolundaki bilekliğe kulağındaki siyah halkaya kadar da karşılaşmasınlar.
görsel
Öğretmen yol göstericidir. Okulda sadece programlı öğrenme yoktur, örtük öğrenme yeridir aynı zamanda orası. Öğretmen de dersi anlatayım da def olup gideyim şu lanet yerden diyen bir çilekeş değilse, öğrencilerin yanlışlarını fark ettir(mesi gerek)endir aynı zamanda.

Ve okul; podyum ya da gece kulübü ya da kafeterya ya da parti ortamı değildir gençler.

Derste oje sürenleri, kulaklıkla görüntülü arama yapanları, topuklu ayakkabı ve kol çantasıyla gezenleri, uyuyanları, iç çamaşırını gösteren giysilerle gelenleri gördü bu gözler.

Ergenliğin coşturduğu hormonlarınızı anlıyoruz ama iyi bir yetişkin, iyi bir birey olmanın yolu, güzel bir ilk gençlik döneminden geçer; bu da sadece "yetişkinim ben"i ispatlamaya çalışan giyim kuşamla olmaz.
Mizah, kitap, sinema, spor, müzik, gezme, yazma, vb. ile uğraşsanıza?
Unutulmaz güzellikte anılar ve düşünceler biriktirirsiniz, valla bak.
Görünüme gelecek olursak...
Mesela temiz kokmayı, sık sık yüzünüzü yıkamayı, makyajsız o doğal güzelliğinizle gezmeyi ve giysilerinizi temiz tutmayı öğrenerek başlayabilirsiniz.
bu başlığı büyük bir ihtimal okula sivil ve kurallara uygun olarak gelmeyen bir yazar açmıştır. (aslında aksaray ibneleri gibi yazacaktım ama neyse...)
güncel Önemli Başlıklar