bugün

hemen ufak bi hesap yapalım.

1 yılda 12 ay 52 hafta 365 gün var.

3 ay yaz tatili ve 14 gün sömestr tatilleri var. toplam tatil 14 hafta eder. toplam hafta sayısından tatil hafta sayısını çıkaralım.
52-14=38 hafta. 38 haftasonu tatili: 76 gün eder.

dini bayramlar+resmi bayramlar+yılbaşı+resmi tatiller+kar tatilleri:15 gün eder.

hastalık raporlu günler falan=tahmini 10 gün eder.

90+14+76+15+10=205 gün kafadan tatil.

geriye kalan 365-205=160 gün çalışırlar. bu 160 günde de sabah 8:30 akşam 16:30 mesai saatleridir. öğle arasını çıkar günde eder 7 saat.

160 günde kaç saat çalıştıklarını hesaplayalım. 160*7=1120 saat eder.

bu sürenin kaç güne tekabül ettiğini bulalım. 1120/24=46 gün eder.

yani öğretmenlerin resmi kurumları olan okullarda bir yıl içerisinde görev yaptığı süre sadece 46 gündür.
(bkz: sen hesap yapma)
Öğretmenlerin gittiği seminerlerden habersiz yazar hesabı.
öncelikle çoğunluğun düştüğü bir yanlışı düzelteyim. öğretmenlerin yaz tatili 2 aydır. temmuzun başında başlar, ağustosun sonunda sona erer. şunu bir sokun artık o küçücük beyninize.

ikinci olarak, senin yaptığın hesabın amk ya. çileden çıkartıyorsunuz adamı.

edit: dur daha hıncımı alamadım.

o adamların 2 aylık tatili nerenize batıyor acaba? öğrenciler tatildeyken okula mı gitsin adamlar? çok meraklıydıysan tatile, sen de öğretmen olsaydın.
öyle hesap yaparsak imamlar da hiç bir sike derman olmayan fantezi dünyası çalışanları. camiiler'e ödenen paralar falan neye ne gibi bir şeye faydası var.. öğretmen hiç değilse eğitim veriyor, ülkeye, dünyaya faydalı insanlar yetiştiriyor. sadece inananları ilgilendiren, hiç bir meslek ve eğitim konusunda kişisel gelişim sağlamayan, tamamen içsel bir olay olup kimseyi ilgilendirmeyen din sektörüne akıtılan para kimsenin umrunda olmuyor nedense.

öyle bir ülke ki öğretmenin aldığı para, çalışması milletin zoruna gidiyor. öğretmen olmak yerine iki metre sakal bırakıp akşama kadar tombala çekse daha karlı çıkardı bu ülkede aq.
bir köylü hezeyanı. bir gün boyunca çocuklara maruz kalsa çıldırır gelmiş sade ezbere basan kafasıyla atıp tutup matematiğini zorluyor. hoş onları bile öğretmenler sayesinde kazandı ya.
güncel Önemli Başlıklar