bugün

şahsen benim babam. ne zaman bana tatil olsa ona da olur. bana göre çok sıkıcı ona göre iyi bişey. herkesin bakış açısına göre değişir tabi.
bi' minibüs şoförünün yaptığı yanlış hesapla ortaya koyduğunu düşündüğü sonuç.

(#6647226)

okusun da büyüsün ninniiii.
Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en fedakar ve saygıdeğer unsurlarıdır. 01.03.1923

(bkz: mustafa kemal atatürk)
atatürk'ün bile'' beni türk hekimlerine emanet ediniz'' demesine rağmen öğretmenlerin daha çok tatil yapmasıdır. 6 ay tatil olur mu lan? adama bu kadar boş zaman verirsen tabii ikinci bi iş yapar. ben olsam ben de yaparım.
komsunun tavugunu kaz olarak hesaplamaktır.

(bkz: kızmaca darılmaca yok)
(bkz: yalansa yalan de)

bu tip hesapların sürekli maaş ve tatil konusunda donmesi de bundandır. o tatil olarak görülen günlerin kaçında okulda oldukları , her yıl kac cocukla ugrastıkları , kac veliyle gorustukleri , kac odev ,kac sınav okudukları hesaplanmaz nedense.

memurları kıskanmak başlığında da söyledim. yapılan işi eleştirmek var yapılan işin zorluklarını görmezden gelip sadece haklarını sayıp ülkedeki işsizligin , asgari ücretin , zor calısma sartlarının sorumlusu öğretmenler gibi yerden yere vurmak var.
eleştir yaptıkları işi. işini kötü yapıyor de. yeni nesil çok bozuldu hep öğretmenlerin sucu de.
öğretmen veya memur olmadıgı halde bunları görebilen tek kişi olmadıgımı umarım.
demek ki öğrenciler de yılın 6 ayı tatil yapıyor dedirtendir ki, öğrencilerin yılın yarısını eğitim almadan geçirmesi daha rahatsız edici olmalıdır aslında. sürekli öğretmenlerin işini bir aşağılama bok atmna isteği nedir anlamadım gitti. öğretmenlik tutmuyo muydu yoksa?
(bkz: öğretmeniliği çekici kılan sebepler)
asgari ücretle çalışan insanı düşünürsek tam bir adaletsizliktir.o adamın tek suçu özel sektörde çalışmasıdır.buna rağmen başbakan kendi aldığı paraya daha zam istemektedir.*
(bkz: gözünü toprak doyursun)
(bkz: asgari ücret)
bir sürü piçle uğraşmaktan kafası şişmiş öğretmenlerin kendilerini toparlaması için yeterli bir süre. ulan o kadar zibidiyle uğraş, üç kuruş maaş al -ki hangi öğretmen 1750 maaş alıyor kaçın kaçıdır o allah bilir emekliliği gelmiştir- sonra da şu kadar tatil yapıyorlar, bu kadar maaş alıyorlar diye yüklen! amuna godumun memleketinde ne bezevengler var sadece bankamatikten üst düzey memur maaşını çekip bir ay boyunca yatan, hey yavrum hey! ne ben öğretmenim ne de ailem de bir tane öğretmen var, ama bu zamana kadar bana emek vermiş bütün öğretmenleri önüme getirin hepsinin elini tek tek öper teşekkür ederim ve bilmem kaç aylık tatilli de helal ederim. pis herifler sizi ya!
aldıkları maaşlar değerlendirilmemelidir. çünkü özel okuldaki öğretmenler de yazın biraz daha erken başlamaları dışında tüm bu tatilleri yapmaktadır ve çok daha yüksek maaşlar almaktadır.
sadece derse gir-çık yapılmamaktadır.. planlar,zümreler,veli toplantıları,şube öğretmenler(bunları her ay yapan okullar var)tky ler, performans-proje ödevleri, 8 ayda yapılan 6 sınav, bunların okunması, çalışma yaprakları dağıtılıp okunması bunlar ilk akla gelenler.. hem öğretmenler eve en çok iş getiren memur grubudur... ders bitti hadi eve olmuyor maalesef. sorumluluk bel büküyor..
öğretmenlerin her yaptığı haltı kutsal olarak tariflendirmesi dolayısıyla 6 aylık tatil de caiz ve kutsaldır.

vesselam...
Tenefüsler de var 10'ar dakikadan onları da hesapla. Türkiye'de öğretmenlere, doçentlere, profesörlere böyle yaklaşım olduğu sürece türkiye bir gıdım ilerlemez.
bre gafil!

Sen sabah 8 akşam 5 sabit çalışırken akşam even gelen öğretmenin yarınki derse hazırlık,sınav kağıdı okuma, plan oluşturma gibi işlerinden dolayı bir o kadar da evde çalıştığından bir haber misin?

Ya peki sen 21-22li yaşlardaki arkadaşım sıcak evinde sözlükte hebelehübele yaparken seninle akran ailesinden kilometrelerce uzakta olan canım öğretmenimin soba tutuşma telaşından bir haber misin?

Peki sen ey milliyetçi arkadaşım sen orda kahrolsun pkk derken burdaki öğretmenin 'hadi çocuklar bayrağımızı çizelim' demesi üzerine hangi bayraklarla karşılaştığını ve buna itirazından sonra veliler tarafından linç girişimine uğraması ne demek bilir misin?

Daha ne sayayım ki insan olan(!) halden anlamayan türk toplumunun arsız sadece gözünü para bürümüş sözlük yazarlarımız için.
kimi öğretmenlerde bu süre 7-8 aya kadar çıkmaktadır.
sonuna kadar haklarıdır. kolay mı kardeşim öğretmeninin kaç gün tatil yaptığını hesaplayan çocuklarla uğraşmak ?
işlerinin zorluğuna verelim ama daha zor işlerde var.
ek is yapmalari icin devlet tarafindan saglanan bir imkandir, zira devlette verdigi maasin onlara yetmedigini bilmektedir.
doğru hesaplanmış, fakat yanlış olan bir önermedir.

8. sınıftayken durakta dersaneye gitmek için otobüs bekliyordum yaz tatiliydi, yanıma bir taksi yanaştı şoförüne baktım ve müdür yardımcımız idi. arabaya alıp dersaneye doğru yola koyulduk. durumu anlattı, saat 1 de okuldan çıkıp akşama kadar taksicilik yapıyormuş, tatillerde ise bunu devam ettiriyormuş.

işte öğretmenlerimizin hali.
okulda öğrenci olmadığından normal olan durumdur. ne yapsınlar, boş okulu mu beklesinler.
görevleri aydın çağdaş nesiller yetiştirmektir görevlerini yaptıkları sürece ne kadar tatil yaptıkları mühim değildir,öğretmendir saygımız var her zaman zaten ülkede hiçbir zaman layık oldukları yere gelemeyen öğretmenlerimizi bari bu şekilde rencide etmeyelim
en büyük haklarıdır.
yazıktır ve ayıptır diye başlanılası ve öğretmenlere bir kez daha "başımın üzerinizde yeriniz var" dedirtesi yanlış bir hesaptır ki bağdattan döner. öğretmen olup burada bizle paylaşımda bulunan bütün yazarların bu gereksiz hesaplamadan dolayı şu an kendini bir şekilde aklama telaşına girmediklerini hatta gülüp geçtiklerini hissediyorum. ama bir avukatlık yaparcasına böyle düşünen yazar dostlarıma şunu söylemeden geçemeyeceğim "be hey hayasız; öğretmek kolay birşey olsaydı en başta anan baban emeğe saygı duymayı öğretirdi." mesleğini doğru yapan, türkiyenin umudu olan ve gerçekten de zor şartlar altında bu zor görevi yapmaya çalışan öğretmenlerim, işinizi layıkı ile yapın kazandığınız her kuruş, yattığınız (!) her dakika size ananızın ak sütü gibi helal.
ne acıdır ki bu öğretmenler aldıkları maaşlarıda beğenmezler. *
kimilerinin zoruna gider.
edit:öğretmen değilim ancak öğretmen arkadaşları zekice tercihlerinden dolayı takdir ediyorum.ne demişler: iş bilenin,kılıç kuşananın.
güncel Önemli Başlıklar