bugün

Fikri hür vicadını hür nesiller yetiştiren tüm öğretmenler başımızın tacıdır: lakin diğerlerinin aq.
neden ben mesela yemek yapmayı öğretiyorum. yapıyorum öğretiyorum besliyorum. daha ne istiyorsunuz. kalanıda evlere yolluyorum. napak daha fazla.
Kampanya gibi kampanyadır. Evet.
kedi mi lan bunlar siz öğretmen görünce başını falan mi okşuyorsunuz, nasıl bir kampanya bu?
öğretmenleri seversiniz, sevmezsiniz bilemem. ama ben saygı duyuyorum. şimdiki çocuklar on aslan gücünde, şımarık, enerjik gençler desen saygısız.

annesinin avutamadığı çocuklara öğretmenler ne yapsın. millet şu karantina günlerinde video çekiyor okul açılması ve çocuğunun gitmesi ile ilgili. bir nevi kreş gibi görüyorlar.

liselileri saymıyorum bile lise öğretmenlerine sabırlar diliyorum. videoları gördükçe sanki okula eğitime değil dalga geçmek eğlenmek için gidiyorlar. tamam bizde ergen olduk ama hiçbir zaman böyle hadsizlik ve saygısızlık yapmadık.

liseyi bana dar ettiler yapmadıklarını bırakmadılar eğitim hayatımı maffettiler ama bu kadar kin ve nefret duymadım. bence çekememezlik var ben çok çalışıyorum o az çalışıyor, ben az kazanıyorum o çok gibi, bizde gelenek heralde adam ben battım yandım öbürüde batsın kafasında sonra ülke gelişmiyor.
(bkz: sakin ol liseli)
Bu salgın sürecinde yatarak para kazandıkları için kıskanıyor olabilir miyiz. Eylül de yine işbaşı yaparlar. O kadar veletin gürültüsünü, patirtisini cekmek kolay mi. Simdi ki çocuklar zaten cok bilmiş. Öte git desen ortalığı ayağa kaldırıp, ana babasını okula gönderiyor. Öğretmenleri severiz, niye sevmeyelim. Onlardan da umut kesersek kim kalacak.
+1. şu an hepsi alanya antalya yolunda. tatile!. okul yok mayış çok.
Kalbimi kırıyorsunuz ama yapmayın böyle. Üzülüyorum.
bir gün çocuğunuz okula başladığında öğretmenlerin hiç anlatıldığı gibi duygusal olmadığını, zayıf ve fakir olanı ezdiklerini,statü gözetmenin kralını yaptıklarını ve okul idarisi zorlamasa eğitimde başarının umurlarında olmadığını göreceksiniz.uzaktan eğitim döneminde bile sadece ödev veren,idarecilere yaranmak için eba'ya giren eğitim ordusu göreceksiniz.
Bir de bunların özel kurslarda çalışanları var. Bir havalar, bir havalar, sanki ejderhası var. Lan asgari ücret alıyorsun işte neyin artizliğindesin.
Özel bankada asgari ücretle çalışan beyaz yakalıyla ölümüne kapışır.

Bir de kutsal meslek diye bunları şişirenler var. Eskidendi o idealist öğretmenler. Ben fero dinleyen yaralı stayla yengeçler kimin eseri.
6 yıl rötarlı olarak katıldığım kampanya.
yeni başlattığım kampanya.

böyle kampanya mı olur demeyin. burası uludağ sözlük amk.

yazmamı isteyen artılasın ya da kız ise meme capsini atsın.