bugün

bir çoğunun psikolojik sorunu olması, açgözlü olmaları daha bir çok nedenler zinciridir.
Hoşgörüsüz olması, iş ahlakı olmaması, dersine siyaset karıştırması vs.
derste anlamadığını bir şey sorarsanız o sizi ödeviniz olur. yarın araştır gel der zamane örtmenleri.

edit. turkcem lens
öğretmenlik dışında her şeyi yapmaları.. anca lak lak dedikodu yiyip içip yan gelip yatayım mantığı.
binlerce kez kadro açılmasına rağmen atanamıyoruz diye zırlamaları.
bilip bilmeden yorum yapan öğrencilere ve velilere dertlerini anlatamamaları. cahilerle çelik çomak oynamaları tabii ki.
Kesinlikle egoları.Sevecen öğretmen sevilmezmi ya?Adam öğretim görevlisi üniversitede prof gibi davranıyor arkadaş.
Çok soru soruyorlar.
Bence de sevmeyin siz. Sevdigini söyleyenler bile arkadan neler neler söylüyor.
Maaş bakımından millet vekilleri kıyaslanmasıdır. Aynen öyledir çünküm bana eya başka birine matematiği öğretip mühendis olmama/masına olanak veren biri nasıl olurda sırrı süreyya gibi biri ile ayni olur bence de olamaz efendim.
12 ay yatıp 12 ay Mayış almaları..
Öğretmenlerimi çok seviyorum canım öğretmenim diyenler iki yüzlü yavşaktır.Şimdiye kadar sevdiğim hafızamda yer eden hiç olmadı.Hep beddua ile anarım cümlesini.
Öğretmenlerimi çok seviyorum canım öğretmenim diyenler iki yüzlü yavşaktır.Şimdiye kadar sevdiğim hafızamda yer eden hiç olmadı.Hep beddua ile anarım cümlesini.
Matematik öğretmenim beden eğitimi dersine de giriyordu. Benim matematik berbat, beden derslerinde ise kıran kırana sınıf maçı yapardık. O zamanlar Fenerbahçe ye de anelka transfer oldu köyde o formaya sahip olan bendim ve maçta giymek için can atıyordum.
Bu beyefendi matematik benim zayıf diye beden dersinde sınıfta olmamı istedi maça çıkmam yasakladı üstelik uzunca bir süre. o formayı da okulda giyemedim. Ben bunun neresini seveyim.
Sevilmeyen öğretmen özellikleri desek daha doğru olur kanısındayım.

ilkokul 3teyim. Babamın işi nedeniyle Üçüncü öğretmenim. Sınıfı tıkabasa dolu. Her birimizle ilgileniyor. Benim yazıma baktı, bunu düzeltmezsen seni birinci sınıfa gönderirim dedi. Çok ciddi. Korktum mahçup olacağım herkese diye. Her gün okul dönüşü bazen yemek bile yemeden ödevlerimi yapardım, sonra da yazı çalışırdım.
Bir konu verirdi, o konuyla ilgili gazeteden haber veya köşe yazısı keser getirirdik. Sonra bir talihsizlik sonucu ilk sona kadar o sevimsiz öğretmene düştüm.
Bir şey sormaya cesaret edemezdik. Kızdı mı döverdi hem de ne dövme. Dersi bir an önce bitirip gitmeye meyilli, isteksiz ve sevgisiz işlerdi.
Seneler sonra bile üçüncü sınıftaki öğretmenimi saygıyla ve takdirle anıyorken sonraki baş belasını aynı şekilde anamıyorum.

işini ve çocukları seven öğretmen her daim sevilir ve sayılır. Öğretmen öğreten ve hayata hazırlayandır. işini bu ruhla yapan öğretmeni sevmeyen öğrencide sorun vardır.
öğretmenlik mesleğine saygım var ama lise deki öğretmenlerimin bana yaptıklarından dolayı allah a havale ediyorum. lise birde sınıf birincisiydim okulda da derecem vardı, lise ikiye geçene kadar.
efendi bir öğrenci olarak sebepsiz yere hakaret şiddet baskı gördüm eğitim hayatımın içine ettiler.
Okuma hevesi olmayan insanların bu mesleği ve erbablarını istememesi. Yok öğretmen bilmem ne diye zırıldamayın. Aklınızı alırım. Sanki bana okula birşey öğreneceğim diye geliyorsunuz hepiniz. Sizin o ölü balık bakışlarınızdan anlaşılıyor öğrenme ve bunu uygulama biçiminiz. Lütfen ötede tatava yapın. Başım ağrıyor benim. Migrenim var. Sıkmayın beni.
ben gayet de çok seviyorum uzun saçlı olanlarını eğitime gönül vermiş kadın bana çok çekici gelir konu ne olursa olsun.
fazla sinir küpü olmaları öyle bir sinir var ki adamlarda en azından önceden öyleydi.
tatillerinin bol olması antipatik yaklaşım geliştiriyor olabilir.
Öğretmen var öğretmen var...

Sevmediklerim aklıma bile gelmiyor ama sevdiklerimi hiç unutmuyorum.

Yani şimdinin öğretmenlerine de tavsiyem “bu sadece bi iş” sanmayın.

insanların hayatına yön veriyorsunuz.
bir çoğunun psikolojik sorunu olması, açgözlü olmaları daha bir çok nedenler zinciridir.
Hiç bir öğretmenimden nefret etmedim sinir bozucu olanları vardı elbette mesela canımı sıkan hocanın sandalyesine yapıştırıcı sürüp yapışmasını bile sağlamıştım. Sonra genelde canımızı sıkan hocalara maç teklif ederdik. Çoğuna çelme takıp düşürmüşlüğüm bile var. Amma velakin hepsi öyle değildi koruyup kollayanlar bile oldu. Matematik öğretmenimin gereksiz alınganlıkları yüzünden tüm sınıfla it dalaşı yapmak zorunda kalmıştım sonra da hiç sevemediğim dersten iyice tiksinmiştim. Ama onları sevmemek gibi bir tavrım yok dersinde ciddi anlamda yaramazlık yaptığım sürekli müdürün odasına gönderen öğretmenim oldu. Bir keresinde "umarım öğretmen olursun filiz yaşattıklarını yaşarsın" demişti sonuç tarih öğretmenliği okudum.
hz. ali’nin “bana bir harf öğreten kişinin, 40 yıl kölesi olurum” dediği insanları sevmemektir.

bakın andaval sürüleri. bu sevip sevmeme olayı genelde öğretmenle ilgili bir olaydır. öğretmenler ne denli içten, samimi, sıcak kanlı ve sevgi dolu olursa, öğrenciler o derece öğretmene bağlanıyor. ilgi, saygı ve şefkat gören öğrenci, yeri geliyor anne ve babasına bile seni seviyorum diyemeyen o haylaz çocuk öğretmenine duygularını çok rahat bir şekilde iletebiliyor. siz hala”6 ay yatıyorlar, oturdukları yerden para kazanıyorlar, verdiğim 100 lira ile çay içiyorlar” diye ağlayın amına koduğumun vizyonsuzları. siz öğretmen değil, insan sevmiyorsunuz. kadını da sevmiyorsunuz, doktoru da, pilotu da, patronu da, zengin çocuğunu da. hayal edip erişemediğiniz her şeyden nefret ediyorsunuz.
güncel Önemli Başlıklar