bugün

Bir an evvel yapılması gereken icraat. Çocuklar eğitimini sadece okuldan almazlar. Sokaktan, aileden, kitaplardan vesaire de bilgi edinilir. Göt büyütmekten başka bi halt yapmayan bu öğretmenlerin en azından 3 ay parası ödenmesin. Vergilerimiz boşa gitmesin. Evet.
Katıldığım önerme öğrenci velisi ders başına öğretmene 1 tl versin. Haftada 40 saat ders her sınıfta 30 öğrenci olsa. 30×40 1.200 ayda 4.800 bitti.
memur kelimesinin anlamını bilmeyen cahillerin önerisidir.

öğretmenler zaten yaz tatilinde ders ücreti almıyor, memuriyet ücreti alıyor. ciddi bir kayıp yaşıyorlar. ayrıca 3 ay tatil yok, 2 ay tatil var. bunun dışında normal memurların sahip olduğu yıllık izin gibi hakları da yok. ucundan kıyısından bir şeyler bilip/duyup bunu fikre dönüştürmeniz komik.
Bence o kadar çocukla uğraşmaya aylık maaşa bakınca az para alıyorlar.

Ben evde kendi çocuğumu zapt edemiyorum.

Ve ayrıca, doktor, öğretmen gibi meslek sahiplerinin asla ve asla geçim derdinde olmaması gerektiğini düşünüyorum.

Her ikisine de canınızı emanet ediyorsunuz.
Beyinsiz misiniz? Diye sordurtur.
3 ay değil 2 ay tatil. Ayrıca ek dersli değil ham maaş alınır. Ayrıca öğrencinin olmadığı okula gidip ne yapmasını bekliyorsunuz anlamıyorum. Okulda sadece derslerle değil aynı zaman sorunlarla uğraşıyor yani siz onu yıpranma payı sayın. Gerçi size laf anlatmak da ne bileyim.
öğretmen degilim ama nedir bu öğretmen düsmanligi? cahilin ferasetine güveniyorum diyen rektör yardimcisinin yolundan mi gidiyorsunuz? aferin. deli sacmasi önerme!
ayda 5 gün başka yerde kalsan ev sahibine ''ya ben 5 gün evde yoktum, sana 25 günlük kira ödeyeyim bu ay'' demeye benzeyen öneri.
Göt büyütmekten başka bir şey yapmayan...

Hmmm doğuştan mı yoksa sonradan mı gerizekalı oldun.

Dedirtmiştir.
Oldu, o üç ay yemesin, içmesin, aç kalsın. Çok malsınız bazen.
Ne pis insanlar var ülkemde.
Şimdi iyi dinle zeka yoksunu..

Öğretmen senin iki dakika oyun oynamaktan imtina ettiğin 1 tane veletle değil aynı sınıfta senin ve senin gibilerin şımarttığın en az 20 tane veleti sakın tutup eğitim veriyor. Bitiyor mu hayır..

Akşam toplantısı oluyor, velisi arıyor, yazılıyı okuyor, ertesi gün dersi için hazırlık yapılıyor.

Okula geliyor senin evde yaptığın şiddeti, gösteremediğin sevgisiyi ve etkilerini tamir ediyor.. Çocuğun daha iyi bir geleceğe sahip olsun diye(!) Senin aptal saptal triplerini çekiyor.. Yeri geliyor kendi ailesine çocuğuna vakit ayıramıyor..

Yazın totalde 1- 1 buçuk ay tatil yapıyor o sırada da seneye ne yapacağını planlıyor kendini yeniliyor.. Kısaca gecesi gündüzü dahil ettiğinde sen ona borçlu kalıyorsun..

Madem o kadar kolay meslek gidin yapın anasını satayım.. Milletin emekçi öğretmeninin kazancına el dil uzatacağına cengiz inşaattan alınmayan verginin peşine düş acar ekonomist seni.
O kadar (550 yetmedi 600 oldu) kan emici, terörist vatan haini millet vekili devleti milyonlarca lira zarara uğratırken öğretmenlerin iki ayı niye gözünüze batıyor.
(bkz: işe yaramayan mvnin maaşları yarıya indirilsin)
Artık yapılması kaçınılmaz olandır. Ülkemizin dövizle mücadelesinde eli bir nebze de olsa rahatlayacaktır.
Tasarruf için olması gerekendir. Yatan adama para verilmez.pardon adam dedim.
adaletin gereği olan uygulama. yattığı ayların maaşını alamaz böylece gayet iyi.
Kesilen maaşlar, yardıma muhtaç üniversite öğrencilerine verilmelidir. Dereceli öğrencilere.
güncel Önemli Başlıklar