bugün

şüphesiz ki öğretmenlik önemli bir meslektir. fakat hekimlik, hakimlik, savcılık, avukatlık, yöneticilik, mühendislik, akademisyenlik gibi meslekler kadar önemlidir. öğretmenlik mesleğine fazladan bir kutsiyet yüklemek gerekli değildir. sonuçta bu çok gelişmemiş eğitim sisteminde kendilerine verilen görevi yapıyorlar, bunun karşılığında bir ücret alıyorlar. tabi eğitim sistemi gelişmemiş olduğu için verdikleri eğitim de pek işe yaramıyor. bu durumda yapabildikleri en fazla notla korkutmak, not kırarak ego tatmin etmek, öğrenci azarlayarak ego tatmin etmek, öğrenci velisini ayağına çağırarak ego tatmin etmek, klişe cümlelerle ayar verdiğini sanmak oluyor. tabi fedakar demek de ayrı bir konu, 3 ay yatarak maaş almak fedakarlıksa herkes fedakar olmak ister.
Ayakta algışladim okumadim ama başlık haklı.
bu memleket öğretmen ve polisleri bi doyursa her şey çözülcek. bu kadar doyumsuz başka bir meslek gurubu yoktur.
bu memleket öğretmen ve polisleri bi doyursa her şey çözülcek. bu kadar doyumsuz başka bir meslek gurubu yoktur.
Öğretmen bir toplumun yapı taşıdır ve toplumun genelini ilgilendirir. Yapıtaşı sağlam bir toplumda başarıda huzurda Mutlulukta her şey elde edilir. O yüzden öğretmenler bir ülke için çok önemlidir .umarım bir gün bunun farkına varız tatmin edici maaşlar ile ülkenin zeki insanların umarım bir gün bunun farkına varız tatmin edici maaşlar ile ülkenin zeki insanlarını kabiliyetli insanlarını öğretmen olarak Sınıflarımızda çocuklarımızı eğitirken görürüz.

Bir Sağlıkçı olarak , sağlıkçılar toplumu çok yönlü etkileyemez bu konuya da bu çerçevede bakmak gerekir. Öğretmen bir toplumun genelini etkiler.
"Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır."

Mustafa Kemal Atatürk

Haydi selametle yeni nesil.