bugün

öğretmenlere yazın çalışmadıkları halde boş yere para verilmese ekonomi ayağa kalkar, esnafın yüzü güler, çiftçi kardeşimin beli ağrımaz.
devlet kaç tane öğretmene yaz maaşı veriyor ki? zaten çoğu ücretli öğretmen.

amaan, devletten yaz maaşı almadığım için beni bağlamayan boş laf kalabalığı.
tam tersi. ekonıminin canlanması için harcamalrın artması gerekiyor. kimse para haracamadığı için esnaf siftahsız dükkan kapatır oldu.
Bir gün milletvekillere maaş verilmese ekonomi şahlanır.
cahil cühela söylemi. iktisat okumaya gerek yok ki kafanın çalışması için. ne diyelim?
maaş verilmeyince ekonominin şahlanacağını düşünenler ile atın arpasını kesince şahlanacağını düşünler arasında fark kıl payımıdır acaba?
milletvekillerine 1 ay maaş verilmese ekonomi yine şahlanır hem bu şekilde zamandan tasarruf sağlanır. onu da geçtim erdoğan bir hafta sarayda kalmak yerine bir apartman dairesinde kalsa ekonomi yine şahlanır. gariban öğretmenlerden ne istiyorsunuz?
Merhabalar.
iyi geceler diliyorum, ben şöyle oturdum direkt olarak konuya dalacağım, üzgünüm..
Sen, sen evet sende..
Ak partili tipi görüyorum, doğru sanırım.
Çok fazla uzatmayacağım, 10 milyon Suriyeli'yi aldınız, sonrasında istihdam sağladınız, ev verdiniz en azından kiracınız. Normal şartlarda Türk vatandaşı, kira bulamaz iken, Suriyeli kiracı arayan insansılar da, sizlerin arkadaşları.
Avrupa'dan belirli bütçe sağlanmadı. Bir ton cari açığımız var, Türkiye'den başka vatandaşlarından başka herkese kucak açtınız. Zaten refah düzeyi düşük olan ülkeyi, bir nefes alıp, kendisine ekonomik olarak güçlenireceği en kritik zamanda bir ton Arap alıp, melez tohumlar serpiştirdiniz geleceğe.
Şimdide, sizlerin beynine her gün okuttukları andımızı sokamayan insanların maaşlarına mı göz diktiniz?
Utanır insan.
Bir işe yaramayacak milletvekillerine verilen maaşı kesmeyi neden düşünmez bu insanlar?
Öğretmenlerin kuş kadar maaşlarına dil uzatan bilim adamı sözlük yazarlarından entry başına vergi alınsa hem daha faydalı hem daha karlı olur.
Bence de doğru bir tespit. 3 ay boş boş yattıkları bilinen öğretmengiller, bir de seminer ayağına boş okul binasının içerisinde 2 saat oturup seminer ücreti alıyor.