bugün

başta milli eğitim bakanı ve devlet erkanına sorulması gerekendir. şimdi herkes tutturmuş online eğitim olacak diye. bu da demek oluyor ki öğretmenler muhtemelen ekimden itibaren yine yatışa geçecek. o zaman bende soruyorum tatile giderken avm avm dolaşıp her ay çalışmadan "ek dersler dahil" 5 bin liraya yakın maaşı cebe indiren bu haramiler daha ne zamana kadar böyle asalak asalak vatandaşın vergisinden nemalandırılacak. özel sektörde çok daha fazla eğitim almış insanların canı hiçe sayılırken bu asalaklara neden çalışmadıkları halde maaş veriliyor. benim yöneticilerden ricam eğer 2021 yılını da öğretmenler yatarak geçirecekler ise kesinlikle maaşları asgari ücret seviyesine çekilmeli veya 3 ayda bir kendilerine maaş verilmelidir. tatile gelince salgın yok okula gelince salgın var, iyice yatmaya alıştılar tabi.
imamlar her zaman yatarak mAAŞ ALiYOR BIRAZ DA ÖĞRETMENLER ALSiN ÇOK MU.
sen bu geri zihniyeti bırakıp beynini geliştirdiğinde bırakacaklardır kanka.

şaka maka bu kafada olan insanlara acıyorum. hatırlatırım ki Atatürk'te bir öğretmendi. o da mı yatarak para kazandı? neyse.

(söylenenler gerçekten yata yata ders anlatan öğretmenleri men etmiştir.)
bir insan niye küfür yiyeceğini bile bile başlık açar ki?
Haram zıkkım olsun aldıkları bir lira bile...
buradaki mesele öğretmenlerin neden hala maaş aldıkları değil, maaş alamayan, geliri yok denilen diğer insanlara neden gelir sağlanmadığıdır. öğretmenler birer emekçidir, her çalışan gibi, elbette pandemide maaşlarını alacaklardır. dediğim gibi asıl mesele iş güvencesi olmayan insanlara iş güvencesi, geliri olmayan insanlara gelir sağlanmasıdır.
yine cevap veriyorum ya bu insanlara kendime az kızmıyor değilim.
covid yarın öbür gün olur da öğretmenleri sapır sapır dökecek olursa ne yazacaksınız merak ediyorum.
Sen yata yata mezun olmayı bırakana kadar.
Sense siyasetçi, iktidar veya Cumhurbaşkanı ol sende milleti ... mantığına girer bazılarının düşüncesi. Oldu paşam vergiyi heryerde sorguluyorum burada da sorgularım.

Mesleğini tam icra edememeleri öğretmenlerin suçu değil. Lakin biz o kadar emek veriyoruz halkımız bu ücret değil diyen öğretmenlerin bunca aydır hakkı mı bu paralar? Ucu öğretmen yakını veya kendisi olunca hemen sizde olsanız, Şu mesleklerde alıyor paraya dönüyor. Öğretmenler bizim hakkımızı savunana kadar bende savunmam.

Daha öncede yazmıştım. Düzenleme gerekli bu duruma.
Üf amma ağladın örtmen abla. geç şöyle bi dinlen sonra da usulca maaşını çek bir şeyin kalmaz. Bye.
Yatışa geçmek isteyen doktorlara da dert oldular.

Pandemi bitsin uyandırın bizi
Sosyal medyadaki öğretmen arkadaşlarımı takip ediyorum. Yalnız bir tanesi sınıf öğretmeni ve sürekli öğrenciler için pandemide bile bir şeyler yapmak için uğraşıyor, aynı zamanda da kendini geliştirmeye çalışıyordu.
Diğerleri hep deniz kenarında maşallah kocalarıyla, sevgilileriyle tatildeydi. Yapmasınlar demiyorum elbette yapabilirler ama bu milletin gözüne batıyor işte. Ben ki öğretmenliğe saygım sonsuzdur, Bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum demiş hz. Ali ama rahatsız oldum yani.
Ekonominin ayakta olmasının sebebi olan fabrika işçileri, üreticiler, ithalatçılar işlerinden oldu. Yarım maaş aldı. Bazıları hiç alamadı. Ufacık yardımlarla ve biriktirdikleriyle geçindiler ve geçiniyorlar.
Yani bu durum size de mantıksız gelmiyor mu? Bu insanların sizi eleştirmesi tabiki haklı gerekçelere dayanıyor. Adam haklı. Oh öğretmen çalışmıyor, bol bol tatilde maaşı da tam. Pandemi onu vurmuyor ama biz garibanlar geçim derdini düşünmek zorundayız diyor.
Hala ağlamaya devam etmeyin. Bu insanların sizi eleştirme hakkı var. Söylenme hakkı da var.
Devlet burada ya (online ders verenler hariç) öğretmenlerin maaşı ile ilgili bir karar alacaktı ya da öğretmenleri farklı bir alanda değerlendirecekti.
Seminere katılmıyorlar şaka gibi. Ee fabrika işçileri de işe gitmesin o zaman. Kimse çalışmasın. Bak bakalım ne oluyor o zaman türkiye.
Öğretmenler halka özür borçludur ve helallik istemelidir.
yani soyle bir sey de var. ogretmen maaslarinin pandemi suresince azaltilmasini isteyenler, bilmiyorlar ki o para da diger tum ornekler gibi birilerinin cebine gidecek. belki de sarayin 1 haftalik maliyetini -iyimser bir tahmin- karsilayacak, o kadar. siz ne saniyorsunuz faydali bir isin kullanilacagini falan mi? bombos gurultusunuz baska bir sey degil.
görsel
Maskeyle ders anlatmak, maskeyle ve buharlaşan gözlükle, gözüne kaçan terinle hastaya damar yolu açmak kadar zor degildir bence.
Ama şu ortamda bile sürekli car car bir savunma hali, elinizi belinize koyup sanki karşınızda ögrenciniz var gibi konusmanız yok mu. Öyle oluncada olmadık bir sürü başlık acıyor insanlar çünkü irrite oluyorlar. Is terbiyesiz boyutlara ulaşıyor siz de çanak tutuyorsunuz.
Şu ortamda kaç sağlık çalışanı var bilmiyorum ama bir gün de çıkıp sikayet ettiklerini okumadım. Isleri bu dedikleri olmadı mı, zamanında cok cay kahve iciyorlardı dedikleri olmadı mı. Herkes kötü hastane anılarını anlatmadı mı, anlattı.
Herkes ögretmenlere bu kadar yüklendiyse iğne cuvaldız hesabı siz de bir düşünün.
Düşünenleri tenzih ederim.
Şu öğretmenlerin zırlamaları bir türlü bitmiyor arkadaş, her geçen gün zırlayacak bir sebep muhakkak buluyorlar..
Kpss den 60 puan alır atanamıyoruz diye zırlarlar..
Maaşımız az, açız ölüyoruz diye zırlarlar
Şimdide neymiş efendim maskeyle ders anlatmak çok zormuş yer yüzünde tek maske takan bir tek sizsiniz sanki.
Aç gözlüler her şeyi hep bana hep bana istiyorsunuz, bu dünyada tek mağdur hep sizsiniz..
Mağdurum da mağdurum ayy puhahah
Tüm aktroller teyakuzda bu konuda sabah akşam öğretmenlere saldırıyorlar. Emir büyük yerden belli ki.
Okulları kapatan devlet.
Pandemi de kontrolü kaybeden devlet
Turizm için kredi veren devlet
Suçlu kim öğretmenler.
Hasiktirin lan oradan.
Götünüz yiyorsa asıl suçlulara laf soksanıza.
Yemez biliyorum.
Öğretmen arkadaşlar. Burada ve sosyal medya da saldıranlar profesyonel trol. Arada bu trolleri kandırdığını dangalaklarda var.
Boşuna laf anlatmayın.
Dertleri üzüm yemek değil. Dertleri
Asıl sorumlu ve suçlulara laf edilmesin diye gündem değiştirmek.
Derya 28 bey güzel söylemiş. Evet. Teşekkürler.
Öğretmenlerin görevi nesilleri eğitmek, bilinçlendirmek, kendi yeteneklerinin farkına vardırmak, vatana millete hayırlı bir nesil oluşturmaktır. Bakıyorumda nerede it kopuk var hepsi türkiyede kardeşim. Görevinizi adam gibi yapamıyorsunuz üstüne ağlıyorsunuz. Çok denk geldim öğrencilere küsüp ders anlatmayan hocalara,ben maaşımı alıyorum dinleyen dinler mantığa bak. Hala daha ağlıyorsunuz. Öğrötmönlök kötsöl möslök hahaha yok öyle birşey bilader. Yüksek Lisans okuyorum bu zamana kadar 500 hocam olmuştur 490ının anasına sövmüşümdür. Ülke sizlere kaldıysa kapıya kilidi vuralım.
Şartlar böyle gerektirdi. Onların bir müdahili yada suçu yokki. Bu pandemi dönemi en fazla 2021 Marta bilemedin nisana kadar sürer. Sonra aşı ilaç v.s. bulunur hayat normale döner. Ondan sonra gelsin işbaşı, ver elini okul, öğrenciler. Ya bi rahat bırakın ilişmeyin öğretmenlere. Bırakın da keyfini çıkartsınlar. Zira nasıl olsa çok arayacaklar bu günleri. 2 koca yıl. Açık büyük. Ders çok. Ayrıca Böyle fırsat hayatta 1 defa denk gelir..
işleri güç hesaplama ek iş yapmaları hepsi şovmen .
Bizim insanlarımız öğretmenlere neden bu kadar taktılar ki. Onlar ne yapsınlar. Corona yı onlar yaymadı ya.
tüm öğretmenlere asgari ücret verilmeli.
Bu gidisle daha cok alacak bunlar da evlerinde kis kis gulecekler ise giden insanlara nedenleri de su napalim biz mi dedik pandemi olsun diye. Oyle bir sistem olmali ki bunlar gelecek egitim zamanında haftasonu bile calismali. En cok neye gulecegim biliyor musunuz aniden bir vaka sayisi dusmesinde egitim baslarsa bunlarin rahati bozulup s*kkke s*kkee kara tahtaya gececek milletin şımarık çocuğuyla ugrasmaya devam edecekler ya heh iste o zaman .
pandemi suresince ise gittim sokaga cikma yasaklarinda gidemedim.
maasimdan kesildi.

adamlar hala sikayetci hala memnun degil.
vay arkadas telepati yontemiyle ders anlatin tamam.zahmet olacak.

boyle bir kaos ortaminda hem bir sey yapmadan tam maas alip da surekli sikayetci olmak.
insanlar ac kaldi ulan.
yatar mı

yoksa

kalkar mı

bilmem

ama

görüne o ki, 21 yazına kadar zor

he devlet istedikten sonra onları

yapabilecekleri her işte kullanabilir mi ?

kullanır,

ister mi ?

bilmem

benim bu memleketten hiç bir umudum yok

onlar da bir şekilde aradan kaynar

daha bilmem kaç gün önce dinayete

ek 5000 personel alımı yaptılar

elde ki, o kadar öğretmen ne güne durur ?

daha bugüne kadar anlayamadım.