bugün

öğretmenler 7 bin lira maaş almazlar.
en yüksek öğretmen maaşı 4300 civarıdır. o da yıl sonuna doğru 3800'lere düşer
en fazla 1000 tl ek ders alsa bile yine bu rakamı tutmayan
yanlış argümanlar üzerine açılmış başlıktır.
araba almaya gelince: araba artık lüks değil. eşi iyi kazanıyordur. birikim yapmıştır. miras kalmıştır. pek çok sebebi olabilir.
öğretmenlerin aldıkları parada gözü olanlar önce utanmakla başlasınlar.

(not: öğretmen değilim, ailede hiç öğretmen yok)
3 buçuk ay evde oldukları için masrafları olmuyor öyle alıyorlar, evet.
diyanetin cukka ettiklerini görmemek için at gözlüğü takanların içine dert olmuştur. biri de demiş ki; öğretmen 3 ay tatil yapıyor. hani nerede o 3 ay tatil yapan öğretmen bir gösterin bana amk ya.

günde 5 vakit namaz kıldırmak dışında numarası olmayan imam daha fazla para alıyordur öğretmenden.
7 bin maaş alan öğretmen yok.Ek dersle 6 bin olabilir.En fazla 4 bine yakındır ki o da kıdemden dolayıdır.Krediyle gayet tabii alınır.Ben ev yaptırıp babama araba bile aldım.Kaldi ki kardeşimle kıdeme rağmen 50 tl fark var aramızda.12 yıllık öğretmenlik hayatımda Hale’n kredi ödeyen biri olarak söyleyebilirim ki kira ödemiyorsanız araba da alınır evde yapılır.Para yönetimiyle ilgilidir.
Öğretmenler 7 bin değil 17 bin lira maaş almalı. ama öncelikle en çalışkan en parlak öğrencilerimizin ilk tercihleriyle öğretmenlik okumaya başlayacakları bir sistemi hayata geçirmek kaydıyla.
Öğretmenler 7 bin değil 17 bin lira maaş almalı. ama öncelikle en çalışkan en parlak öğrencilerimizin ilk tercihleriyle öğretmenlik okumaya başlayacakları bir sistemi hayata geçirmek kaydıyla.
Öğretmenler o kadar kazanmıyor ama yine de başlığı açan bilir.
Özel ders.
Öğretmenliğin yanında ek ticaret işleri.
genelde birbirleriyle evleniyorlar, tarikat gibi kendi içlerinde birleşip çoğalıyorlar. e 7x2 olunca alınıyor bir şekilde demek ki.
matematik hocaları alabilir yedirdiğim paralardan biliyorum.
Araba bir şekilde aldılar diyelim de bunlar işin ticaretini de yapıyorlar resmen, yılda kaç kere araba alıp sattıklarına inanamazsınız. lan daha ben siftah yapamadım siftah, lanet olsun bu hayat!!!
krediyle beyinsiz denilesi...

t.bir soru.
aylık düzenli borcu yoksa mesela yeni evlenmedi ise,
oturduğu ev kira değilse, yani aylık kira gideri yoksa,
evli ise ve eşi de çalışıyor ise eve giren 2 maaştan 1inin tamamını kredi taksidine ayırarak kredi ile alınabilir. zaten ülke şartlarında otomobil gibi temel ihtiyaç sayılabilecek bir malı satın almanın tek şartı budur. aksi imkansızdır.
tamam a.çık otu...
görsel

araba alan öğretmen temsili.