bugün

Diğer 9 ay senin gibi kekolarla uğraştıkları için hakediyorlar.
Tanım : öğretmenler 3 ay ne yapıyor sorunsalıdır.
öneriniz nedir ? 3 ay boyunca ne yapmamızı istersiniz ? öğrenci arkadaşlar 12 ay okul olsun diyorsanız eyvallah olsun biz de derslere devam edelim. hem sayenizde "helal" para kazanmış oluruz. aynı şekilde veliler gönderin 12 ay çocuklarınızı. ya da tatil olsun ama öğretmenler maaş almasın diyorsanız buyrun evimizi 3 ay siz geçindirin. ya da en iyisi öğretmenlik mesleğini komple kaldıralım siz rahat biz rahat. öğretmenin 3 kuruş maaşından önce milletvekili maaşlarına bi el atın derim. keza onlar bizden daha çok tatil yapıyorlar. aynı şekilde mahkemelerde öyle değil mi ? savcı ve hakimler adli tatilde? ama haklısınız öğretmen 3 ay boşa maaş alıyor.
Adli tatil 20 temmuzda baslar 1 eylulde sona erer ve adli tatilde her hakim savci katip vs yillik izni kadar tatil yapar tum adli tatil boyunca tatil yapmaz.adliye islemeye devam eder. Ögretmenlerle kiyaslanamayacak derecede is yukleri agirdir. Ogretmen ocakta somestr tatili yaparken onlar calisir.
Tanim: diger meslek erbabına bok atarlar.
5 yılda, pazar günleri bile çalışarak, hepi topu 1 haftacık tatil yapma imkanı bulmuş olan bünyeme dokunan bir durumdur. seminerler varmış bir de hah!
bu ülkede sadece işçiler ve asgari geçinenlerin vergi verdiğini sanan ileri zekalıları ortaya çıkartan sorunumsudur. bu arkadaşlar devletin kadrolu işçisinin öğretmenden fazla maaş aldığını, hatta öğretmen yıllık yüzde 6 enflasyon zammı alırken devlet işçisinin yüzde 11 zam aldığını da bilmezler, normaldir.
ben öğretmen değilim, bilgisayar başında işim. ama bu yatıyorlar, yattıkları yerden kazanıyorlar diyenleri çok değil, 1 hafta bir sınıfa vereceksin, 1 gün sonunda isyan ederler.
öğretmenler, ailelerin akşamları tek bir tanesini idare edemediği 30-40 çocuğu aynı anda idare ediyorlar, ayrıca bir kısmının anlayışsız velilerini de. bu yüzden 2 ay tatili sonuna kadar hak ettikleri görüşündeyim.
Seminerler var, tatilimiz 2 ay diyorlar ya, haksızlık yapmamak adına gidip semineri gözümle gördüm. bildiğiniz, çaylı, kısırlı sohbet günü. münferit bir olaydır diye başka bir okula gittim, bu sefer kısır yoktu sadece çay vardı. 3. ve 4. ziyaretlerimden sonra olayın genel geçer bir durum olduğunu anladım. sabah 9'dan 12'ye kadar, mesai yazıyor. 1 ay seminerin özü budur.
cevabı "göt büyütüp, top sakal bırakıyorlar" olan sorunsaldır.
götlerini devirip yatıyor çalışmadan maaş alıp haram para yiyerek tatil yapıyorlardır diye cevaplandırılacak sorunsaldır.
o.çocuklarına batan sorunsaldır. hadi diyelim öğretmenlere 3 ay maaş vermedin, peki bu insanlar o 3 ay içerisinden nasıl geçinecek. ??
yahu milletvekillerinin 2 yılda emekli olup, boş yere para alması bu kadar batmaz, bunu bu kadar sorgulamazsınız ama bir öğretmenin aldığı her kuruş götünüze batar.
ulan ne acayip mahlukatlarsınız.
3 ay yatacak mecbur maaş verilecek ama eylem yapıp açız diyip boş tencere çalmasalar iyiydi.
sen bilmem kaç sene oku, bin bir türlü sınava gir. sonra öğretmen ol, onun bunun piçleriyle uğraş. ve bunların hepsini 2500 tl için yap. sonra iki tane dallama çıksın senin iki aylık tatiline laf etsin. siktirin gidin amına koduklarım.
Zaten işlerini biraz düzgün yapsalar bu kadar kötü eğitim sistemi içinde azcik parlarlardi.

işleri güçleri sınırsız çay içip , komik öğrenci videosu cekmek.

Bence üç ay boyunca maaşları yarıya insin.
jeopolitik konumunun önemini ve senelerdir gelişmekte olan ülke kategorisini siktiğimin memleketinde kim işini tam yapıyor da aldığı maaşı hak eder diye düşündürür. O kadar meslek grubunda öğretmenlik mi aldı aklınızı ?
Asıl maaşı sorgulanması gerekenler milletvekilleri ve imamlardır.