bugün

Farklı bir ideolojiye sahipseniz size hep iğnelemelerde bulunur. dersten zor geçersiniz genelde her olayda üstünüze gelir. ve mezun olana kadar rahat bırakmaz. insanı öğretmenlerden soğutur bu tip insanlar
Görüşlerim komünizmi yansıtmıyor fakat öğretmenin komünist olması harika bir şeydi. Ülkede sayıları oldukça az olduğundan (en azından benim şehrimde) küçük yaşta bana öğretilenden farklı fikirler olabileceğini öğretti bana. Ufkumu genişletti. Söylenilenin aksine kafamda ki örtünün kısıtlayıcı unsur değil şahsımı ön plana çıkarabileceği için bir ayrıcalık olduğunu anlattı hep. insan olmayı anlattı. Şunu düşün bunu söyle demedi. Öteye beriye itmedi kimseyi. Milliyetçisini de sevdi, kürdü de ateisti de. iyi ki tanıdım onu. Fikirleri bende benim sonuma dek yaşayacak...
öğrencileri için büyük bi şanstır. hayata 1-0 önde başlamaları muhtemel cocuklardır.
bazı durumlarda kötü sonuç verebilir:

(bkz: istanbul da işçi çocuğu olmak/#24862196)
sınıfta tabi sazıyla beraber ,karlı kayın ormanında adlı türküyü kendi çalar ,kendi söylerdi .
suan da pek fazla belli edemiyorlar ancak beş hocamla kol kol eylemlere gittik, gaz yedik, tomaya daldık. Sonuç bütün sözlüler 100. çay eşliginde muhteşem muhabbetler edilebilir kendileriyle. Özet olarak şanstir komünist hocaya sahip olmak.
ilkokul hocam olur kendisi. her sabah gazete aldırır, okuturdu bize derse başlamadan önce. durumu kötü öğrencilerin sırası geldiğinde kendi cebinden öderdi. teyp getirir ruhi su falan dinletirdi. arada da che yle ilgili nükteler anlatırdı.2 tane üniversite de okuyan kızı vardı. ingilizce derslerimiz boş geçmesin diye gelir onlar anlatırdı. Hakkı ödenmeyecek bir eğitimciydi.
belki de şanstır. aslında şanstır.