bugün

kendisine burs çıktığı zaman küfür mü edilmesi gerekir yoksa ''iyi ona bari çıkmış'' gibi bir tepkiye mi maruz kalmalıdır? şahsi fikrim çok ateşli bir şekilde söyleyebilirm ki bir öğretmen çocuğu fakir değildir, kesinlikle fakir diye nitelenemez.. en fazla, en iyi ihtimalle orta hallidir. (bkz: inşaattan yazıyorum selamlar)
(bkz: orta direk şaban)
valla eskiden değildir fakat şimdi öyledir .
Eğer annesi babası öğretmense öyledir.

Tayyip gelmeden önce memurluk eziklenirken şimdi , yeni başlayan bir öğretmen bile 1.800 civarı alıyor.
ilerledikçe 2.400 ü buluyor.
ve bir sınavda gözetmen olsa 2 saat onada 60-70 tl alıyor . düşünün artık.

Birde özel ders verse , bu matematikçi , fizikçi falansa saati en az 60 liradan 150 liraya siz düşünün.

Üstelik haftada ortalama 8-12 saat çalışıyorlar.
ne öğretmenin çocuğu olup ve sözkonusu öğretmenin eşinin ne iş yaptığına bağlı olan bilmemnedir.
aileden gelen zenginlik de ayrı konudur.
ülke koşullarında kesinlikle zengindirler..
annesi de babası da öğretmen bir insan olarak söyleyebilirim ki değildir. Orta hallidir.
öğretmen=devlet memuru. başka sözüm yok hakim bey.
Kendimden biliyorum değildir diye yorum yapacağım sorunsal. Ama aç değiliz açıkta değiliz çok şükür.
çevremizde gördüklerimizden yola çıkacak olursak iki seçenek mevcuttur, bu durum için; ya zengindirler, ya değildirler fakat uzaktan öyle görünürler. Ama hem annesi hem de babası öğretmen olanların birinci ihtimal de olma olasılıkları daha bir yüksektir. Tabi bir de babası öğretmen annesi eczacı olanlar var onlara hiç girmiyorum bile.
güncel Önemli Başlıklar