bugün

brüt 6 aydır.

eğitim seviyesi dünyada sondan 3'ncü olan bir ülkede az bile olan tatil.
kabaca şöyle bir tatildir.
yaz tatili: 75 gün (aslında daha fazla ama neyse)
sömestr: 14 gün
ramazan bayramı: 3.5 gün
kurban bayramı: 4.5 gün
hafta sonu: 40x2= 80 gün (52 haftanın 12 haftası yaz tatili ve sömestr içinde kaldığı için 40 hafta olsun hadi)
29 ekim: 1 gün
30 ekim: 1 gün
23 nisan: 1 gün
24 nisan:1 gün
1 mayıs: 1 gün
19 mayıs: 1 gün
20 mayıs: 1 gün
1 ocak: 1 gün
+________________
toplam: 185 gün

ayrıca kar tatili, seçim tatili, karne tatili, genel sınav tatili, aşı tatili vs ve ders programını ayarlayıp boşaltılan günlerle 200+ gün olan tatildir.
işsiz de değilim güçsüzde, ama bunu eleştirmek hakkım benim. diğer memurlara haksızlık bu arkadaş.
işsiz olduğum için zoruma giden tatil.

bu öğretmenler kadar pişkin başka bir meslek var mıdır acaba, adamları eleştiren herkes ya işsiz, yada kıskanç.
verilen bilgilerde ne hikmetse eğitim seviyesinden bahsedilmemiş olan tatil.

bak bakayım o fazla tatil yapan ülkelerin eğitim seviyesine...

(bkz: eğitim de sondan 3 ncü olan ülke)
en az maaşın verildiği ülkede haktır.
(bkz: öğretmenlerin 1 yılda 6 ay tatil yapması)
Yine kalan 6 ayın hakkını verseler iyi.
Yatmak , adam kayırmak, öğrenciler üzerinden ego tatmini yapmak. Bütün ibnelikler bunlarda. Ulan öğrenci hayatımda derse dair bunlar bana 1 verdiyse 10 ben aldım. Kısacası oçğusuda bol olan meslektir.
Edit:6 ay tatile rağmen okulun bahçesi galeri gibidir.
Çünkü bu kavasların çoğu normal ders için harcamaları gereken eforu zengin piçlerinin özel derslerine ve dersanelere harcamaktadır. Derstede malak gibi yatıp
Öğrencilere özel ders teklif etmektedir. (Tecrübeyle sabit)
MEB bünyesinde ki öğretmenlerin özel ders vermesi yasaklanması arkadaş.
toplam 6 ay olan tatildir. buna az diyenler var.
öğretmen tatili diye birşey yoktur. Çünkü öğretmen hiç çalışmaz. ömür boyu yatar.
taam duydunuz rahatladınız mı ?
Cük kadar maaş almalarının sebebidir.
korkakların eleştirdiği tatil.
asla milletvekili ile ilgili bir yorum bulamazsın bunlardan. üstelik de kendi seçiyor bu vekilleri. ona rağmen çıt yok.
ne zaman yaz gelse ve öğretmenler tatile çıksa neden öğretmen olmadım diye hayıflanırım.
bende mesela işadamıyım, borsaya paramı koyuyorum yan gelip yatıyorum, ayda 15.000 tl gelirim var.
5 evim, köyde 7 arsam, 8 ineğim falan var. Yozgat'ta yaşıyorum, 65 yaşındayım, 20-25 yaş arası ciddi düşünen bayanları bekliyorum esra hanım.
yıllık net 5-6 aydır.

işin özü öğretmen olmayan birçok insanlar olarak evet sizi kıskanıyoruz. bu çok açık. çünkü yata yata para kazanıyorsunuz. e git sen de oku mu diyorsun? valla zamanında kazandık da gitmedik, puanımız yetiyordu hani birçoğuna ama yok monotondur, yok kim uğraşacak elin velediyle diye beğenmedik. he pişman mıyım değilim. o paraya çalışmam. türkiye şartlarında kısmen iyi olsa da 2-2500 lira çok iyi bir para değil. ayrıca hakikaten monoton. ama bunlar sizin yata yata para kazandığınız gerçeğini değiştirmez. boşuna burada debelenmeyin yok çok çalışıyoruz diye az çalışıyorsunuz kardeşim işte.
o üç aylık süre boyunca ne yaparlarsa yapsınlar, türkiye şartlarında yatmış olacakları gerçeği vardır. öğretmenlere pislik için söylemiyorum. iyisi vardır kötüsü vardır, hak edeni vardır hak etmeyeni vardır. ancak şu aralar kpss den 75 alıp hop öğretmen olmak kolaydır memleketimde.
Oldukça uzun süren tatil. Adamlar nerdeyse çalıştıklarını unutuyorlar. Evet.
Milletin çok zoruna giden tatildir. Nedir bu kadar batan şey anlayamıyorum.
8 hafta sonra her gün öğretmenlerin bitmek bilmeyen tatilleri diye sizi bunaltmaya başlarım ben.

hehehe.
Öğretmenler bu konu üzerinden eleştirildikçe eğitim kalitesi yükselmeyecek . Herhalde öğrenci yokken öğretmen sınıfta boş sıralara anlatsın isteniyor . Bu arada sana da iyi geceler öğretmenler odasında cirit atan fare .
hafta sonları tatilleri, ara tatiller, yağarsa bir de kar tatili üstüne koca bir yaz tatilleri varken okullar kapandıktan sonra üç hafta seminere gelmeyi dert edinirler bir de.
Afedersiniz ama 1 haftadan az kalmıştır.
boku yedik de.