bugün

Şu cümleleri duymanın hazzını hiçbir şeye değişmem.
görsel
zor meslektir öğretmenlik öğretmen olmakda çok daha zordur.
olmak neyse de hadi olamamak da ayrı bir sıkıntı. 1 milyona yakın atanmayı bekleyen ögretmen oldugu tahmin ediliyor. bu insanlar en az 4 yılını ogretmen olmak icin fakultelerde curuttu. çoğumuz muhtemelen yıllarca atanmayı bekleyeceğiz.
bu cocuk mal arkadaslar.
Enteresan olan şu, ileride anne baba olduklarında öğretmenlere kin, öfke kusan bu yazarlar, çocuklarım için diyerek ilkokul 1. Sınıfta namı en yüksek olan hocanın sınıfına kaydolsun diye hocaya ve okul yönetimine binbir yalakalık, okula bağış vb. eylemler yapacak.
BU meslek bu kadar kolaysa, bu kadar iyi imkanları varsa, sözlükte şikayet etmek yerine niye sizde öğretmen olmuyorsunuz?
görsel
Bir dıgıdık iki dıgıdık dön dıgıdık!

Edit: cahillere ne anlatıyorsak biz de, hiç işte. Sözlük cahilden geçilmiyor maşallah.
Çok zor şartlarda bıkmadan usanmadan emek vermek.

https://m.ensonhaber.com/...ine-kapida-egitim-veriyor

--spoiler--

Van'da fedakar öğretmen, öğrencilerine kapıda eğitim veriyor
Van'ın Tuşba ilçesinde görevli sınıf öğretmeni Gamze Arslan, uzaktan eğitim sürecinde evde internet imkanı olmayan öğrencileri için evlerinin önünde birlikte ders yapıyor.

--spoiler--

görsel
görsel
görsel
Ulan eve bak bizde öyle ev yok ama internet bağlatmamışlar.
fark ettiyseniz hanim abla şov pesinde.

fotografini ceken olmasa ne ugrasacak.
Zor şartlar altında bıkmadan emek vermekmis

Kusura bakma ama kocaman bir hassktir diyorum sana

Ne zor şartı arkadasim
Dünyanın Hangi ülkesinde 7/8 ay boyunca bir gun işe gitmeden maaş alınıyor

Hanım abla resmen şov peşinde
Amaç suan bayaa tepki çeken haramzadeleri cici Çocuk gibi göstermek.

Ben pandemi boyunca sabah 8 akşam 11 çalıştım gikim çıkmamış

Bunlar daha seminere giderken virüs var diye götün götün kaçıyor

Kusura bakmayın ama bu ülkenin belindeki kamburdur öğretmenler..
şartlar değil, isteğin arzunun yönlendirilmesiyle olunması gereken bir meslek.

şartlar yönlendirince süper eğitim sistemimiz oluşuyor.
milyonlarca insanın yapmayı isteyip yapamadığı meslek, alamadığı ünvandır.

başarmak için çalışmak gerekir gençler.
görsel
1 yıldır yattığın yerden para kazanmaktır.
zaten evinden bağlandığın online derste, of pof çekmektir. neyin kafasıysa artık
öğretmen olmak bazı eğitilmeyecek tiplemeleri belli efor ve çaba ile eğitmektir. maalesef buradaki öğretmen ve eğitim düşmanlığına bakıldığı zaman aradan çokça fırlayanlar olmuş.
eskidendi o idealist ve kaliteli öğretmenler. şimdikilerin, özellikle de devletteki öğretmenlerin çoğu memur kafasında. ek dersleri yatsın, seminerlere katılınmasın yeter. özel sektörde kanları emilen öğretmenlerimizi tenzih ediyorum. hem kaliteli olmaları hem de eşek gibi çalışmaları gerekiyor. umarım şartları biraz daha iyileştirilebilir.
Asi olmayi ve haftada iki kez zorunlu pcr testi vermeyi reddeden ogretmen bozuntularinin sayisi her gecen gun artiyor. Bunlardan birisi de benim arkadasim.

Bir de ogretmen olacaklar, topluma ve cocuklara ornek olacaklar. Bu yavsaklarin is akitlerinin tek tarafli olarak feshedilmesi, velisi asi olmayan cocuklarin da egitim haklarinin sinirlandirilmasi gerekiyor. Ancak belki boyle hastaligi yenebiliriz.

Asi karsiti olan herkesin gotunu esekler siksin.
Hee aq yüksek lisans yapınca direkt profesör olup derslere giriyorsun. Yine mala bağladı bu.
gözyaşları ile koca bir leğeni doldurmak demektir.
6-7 yıl sonra sözlüğe şöyle bir uğrayayım dedim karşıma çıkan başlığa bak:))
5000 6000 tl maaşla sürünür. Fakat boş zamanları fazladır. 1 yılda herşeye %50 zam gelirken kendi maaşına zam %10 alırsa şükreder.
yatarak beleş para sahibi olmaktır düzenli tatili vardır.
güncel Önemli Başlıklar