bugün

corona yazıp bilmem kaça defalarca mesaj atarak maaşının hepsini bağışlayabilirsin.
Biraz pratik düşünmek lazım basitçe çözüldü konu.
Vicdanınız rahat değilse, bir sürü ihtiyacı olan insan var onlara yardim edebilirsiniz.
Birader nikinden belli zaten nasıl öğretmen olduğun deli misin divane misin şov yapma, ali agaoglunu kurtaran devlet bosporus kulüplerinde milyonlar ezen akp veletlerinin ezdiği para seninkinin yanında hiç yarim saatte kuruşu kalmaz o paranın. Gereksiz şovu bırak komşuna, akrabana okuldaki yoksul öğrencilere çalıştığın köydeki garibanlara veya ahbapa veya direkt TÜMYAD (@Tumyad4) adlı kişiye göz at: https://twitter.com/Tumyad4?s=09 bu ahbap emsali kuruluşa bağışla paranı boş yapma iyep kursun varsa ücretleri de yatirilmiyo ayrıca haberin olsun sonra hesaba bakıp ek ders eksik yatmış yauv deme.
Ama o benden daha çok yatıyor diye savunma yapıp haklı olduğunu iddia edenleri gösteren başlık. Zaten temelde sözümüz şu süreci evinde geçiren meslek gruplarına tam maaş verenlere. Ama bu durum o maaşı alanı da tamamen haklı yapmaz.
(bkz: başlık entry nick uyumsuzluğu)
en yakın yardım kuruluşuna bağışlayabilirsin.
tutan veya engel olan yok.

ama çoğul konuşup, insanları zan altında bırakamazsın.
imamlar beni ilgilendirmiyor diyorsun ama senin yazdığın yazı diğer öğretmenleri ilgilendiriyor onu ne yapacağız? illa aynı meslekten mi olmak lazım. Kendi maaşını ne yapıyorsan yap o senin kendi öz iraden ona hiçbir şey diyemem fakat sen burada öğretmenlerin aldığı maaş haksız, etik değil falan dersen o iş senden çıkıyor. Sen bunu söyleyebildiğine göre bir birikimin var, olmadı gençsin daha gider ailenle kalırsın diyelim. Peki 2-3 çocuk babası ailenin tek çalışanı olan öğretmen ne yapacak? O boğazlar o maaşa bakıyor haberin var mı senin duygusal ergen? Ya da farz et boşanmış bir kadın öğretmen onunda çocuğu var diyelim o nasıl baksın? Zaten millet dul diye yaftalamıştır onu bir de milletin eline mi düşsün? Ya sizin empati yeteceğiniz yok empati. Öğretmen olmanın en önemli şeyidir empati. Ama sen şurda başlık açıp like toplayacağım diye neler yapıyorsun. Bişey söyleyeyim mi madem etik bulmuyorsun bence daha etik olan meslekler var yönelebilirsin.
Ya zaten alınan maaş 5000 - 6000 arası yarısını alsan başka insanların tamamını almış oluyorsun, o yüzden koymaz.
Anladım ben seni gel.

Keşke büyük harflerle yazabilsem, Sözlüğün gördüğü en büyük challenge’a davet ediyorum seni. Madem öyle düşünüyorsun, etkiledin beni.

Sen 2 aylık maaş tutarını bağışlayıp buraya dekontunu at. Bütün sözlük beni siksin ki bir fazlasını ben bağışlayacağım!!!

challenge accepted?
bence de isteme arkadasim.
utanmadan yata yata maas alip ciftlesip duruyorsunuz.yok dogum izni yok lohusa izni yok sut izni yillik izin yok cocugum gazlandi izni raporlarla beraber zaten hep yatis.

33 yasindayim 15 yasindan beri calisiyorum isciyim.
boyun bel kol ceneme kirpigime kadar her tarafim fitik.
öyle bir hale geldiniz ki hiçbiriniz şu an öğretmenlerin yaşadığı hadi dediğiniz olsun “çalışmadan” para kazanma durumunun aslında tüm ülkedeki çalışanlara verilmesi gereken bir hak olması gerektiğinin, kimsenin çalışmamasının olması gereken olduğunun ve devletin herkese evde kaldıkları süre boyunca da maaşını vermesinin sosyal devlette zorunluluk olduğunun, bunun herkesin Hakkı olduğunun farkında değilsiniz de öğretmenler neden evdeyken maaş alıyor onun derdindesiniz. Tebrikler gerçekten.
sana söylediklerim ağzımı bozmaksa ohoo sen eleştiri görmemişsin. neyse devam ediyorum o zaman ağzımı bozmaya. senin dediğin şey şu öğretmen maaşları verilmesin, ben kendim bunu etik bulmuyorum ve bana maaş verilmemesini istiyorum diyorsun. senin söylediğin ahlak, gizlilik nerede burda? e sen aklınca yapmak istediğin iyiliği kendin bize gösteriyorsun ironi burada. sana diyorum ki dekont at bir fazlasını ben vereceğim, diyorsun ahlaki değil. bize kendisi yardım etmesi gerekirken, iban verip bana siz yardım edin diyen devlet ise ve bunu herkes biliyorsa ona yardım edip dekont atmanın neresi ahlaksızlık onu çözebilmiş değilim. sonuçta sen dışarıda kalan birine yardım etmiyorsun, birinin karnını doyurmuyorsun, birine erzak yardımı yapmıyorsun ki dilenen devlet burada. devlet ya devlet daha üstü yok. boş gaza gelen kim bence şimdi daha net ortaya çıkmıştır, böyle başlıklar açarken daha oturaklı açarsın bir daha ki sefere * demem o ki asıl ahlak senin bahsettiğinden çok farklı. ha bu arada gerçek bir yardım etmek istiyorsan aşağıdaki görsele bakabilirsin, başlık açmakla bazı şeyler olmuyor.
görsel
Yetkim olsa bu başlığı açan ve aynı fikirde olan öğretmenleri üst makamlarda değerlendiririm.
arkadaşlar hep öğretmenlere geçiriyorsunuz ama imamları göz ardı ediyorsunuz. imamlar ne iş yapıyor allasen? cemaat yok zaten madem allah allah o zaman hadi bakalım kessinler maaşlarını? ya da kendileri bağışlasın? yer mi? yemez... bırakın şu öğretmenlerin peşini artık.

ayrıca virüs tatilini ne? ne o? öğretmen falan değil bu aq.
Bu yazilari yazan trolun gercekten bir oģretmen olduguna inanan var mi acaba?
Reis iban numarasi verdi. Hakettigini dusunmuyorsan yapistir maasini hesaba arkadasim. Elini tutan mi var.
Benim kardesim ogretmen, uzaktan ogretime gecildiginden beri normalden cok daha fazla efor harcamak zorunda oldugunu biliyorum.