bugün

Hakettiğinin çok altında olan para.
yoksulluk sınırının 3te 1ine doğru giden miktar.
22000 hiç sanmam doktorlar almıyor.
Doktorlar 60.000 üzerinde alıyor artık hacı. Sen epey eskide kalmışsın.
Ücretli öğretmen, sözleşmeli ögretmen, kadrolu öğretmen, uzman öğretmen, baş öğretmen gibi ayrı ayrı gruplara ayrılmış kişilerin maaşlarıdır. ek derse nöbete göre hepsinin maaşı değişkendir. Maaşa yol ve yemek ücretleri dahil değildir özel sektörün aksine. En yüksek maaş miktarını söyleyip algı yapmaya gerek yok. 12bin alan da var 25bin alan da. Çok değil birkaç sene öncesine kadar en düşük öğretmen maaşı asgari ücretin 3 katıydı. Her halükarda azdır.

Sanki tüm meslek grupları işini dört dörtlük yapıyormuş gibi 3-5 çürük yumurta üzerinden genelleme yapmayalım.
Yetmeyen, bir türlü gözlerini doyuramayan maaştır. Yattığı yerden, maaş kivirtan bu vasifsiz güruha 22 değil, 50 bin versen yine geçinemiyoruz der. Dünyayı ver, ay'ı niye vermedin diye zırlar. mesleki hastalik yav he he deyin geçin.
haftada 3 gün veya 4 gün mesai yapıp sarı sayfalarda 500 bin civarı araç satanları da var.
90'lı yıllarda okul öğretmenleri ek iş yapardı, pazarcılık, kırtasiyecilik, taksicilik gibi.
şimdi 1 saat sınav gözetmenliği için 200 lira da para mı ya diye sosyal medyada ağlayanları var.
En fakir öğretmen 2015 modelden asağya arabaya binmiyor.
her kimin maaşı olursa olsun, sadece o kişiyi ilgilendirir.
Öğretmen maaşı 12000 maaş ve 3000 ek ders ile 15000 civarıdır. 22000 alan nadir durumlarda olabilir. Baş öğretmendir falan... Öğretmen maaşı düşüktür ama ilk suçlu yine öğretmenlerdir. Kendimizi yeterince geliştirmiyoruz.
sadece öğretmen maaşı değil, bana göre tüm maaşlar düşük çünkü enflasyon olduğundan düşük hesaplanarak alım gücü düşürülüyor. ne kadar arttırılırsa arttırılsın yetersiz kalır.
özellikle ilkokul ve anaokulu öğretmenleri çok vasıfsız. 3-4 saat yatıp bedavadan yaşıyorlar.
Geldi yine meşhur yobaz başlığı.
Hangi meslek ne kadar maaş alır, hakediyor mu?
Size ne acaba, onların aldığı maaşın sizin sefil hayatınıza kötü etkisi mi var?
Bu ülkede hala emekli milletvekili maaşını tartışmayıp memur, öğretmen, doktor, polis vb. mesleği tartışıyorsanız kusura bakmayın ama bizi daha çok öperler.
öğretmen maaşarı bence ülkedeki en yüksek maaşlardan biri olmalı.
öğretmen maaşarı bence ülkedeki en yüksek maaşlardan biri olmalı.
bu parayı öğretmenine reva görenler, hele ki emekli öğretmenlerin mağduriyetleri...
açlık sınırı altında öğretmen maaşı mı olur?
oğlum oku öğretmen ol, doktor ol, devlet sana asgari ücretten 20 dolar fazla verecek.
bu mu motivasyonunuz?
işte sen milyoner olsan ne olur, gideceğin doktor hayata küsmüş, çocuğunu eğitecek öğretmen, ruhunu yitirmiş...
bu işleri böyle yönetenler bir arayıp ilkokul öğretmeninden helallik istesinler...
nasıl bir konuşma geçer aralarında çok merak ettim.
sizde hiç utanma da mı yok?
ne kadar alıyorlarsa o kadardır. ben de öğretmenlerimi severim ama 2 ay tatil yaparken de maaş alıyorlar. tamam zor bir meslek ama diğer meslekler çok mu kolay. bir gün izinleri oluyor hafta sonu hariç. ben felsefe hocamın ders programına bakmıştım, günde en fazla 6 saat ders veriyormuş ama öğrenciler her gün 8 saat okumak zorunda. zaten son haftalar ders de işlemeyebiliyorlar.
20 dolar fazla verecek deyip kelime oyunu yapmayın. benzin sadece 1 dolar deyince de parayı dolarla mı ödüyoruz diye yaygara yapıyorsunuz.
2016’da asgari ücretin 3 katıymış.
Yeterlidir.

Bu AKP hükümet nin tek iyi yaptığı şey memur maaşlarını düşürmek.

Yok öyle tüm ülke kpss kasıp devlete kapağı atma dönemi.

Şimdi yapılması gereken tek şey memuriyette rekabet ve performans ı getirmek.
yılda 3 ay tatil yapılan meslek için yeterli bence. evet.
Azdır. Ancak o kadar çok asgari ücret altında ve asgari ücrete çalışan avukat var ki. Öğretmenlere bu yüzden üzülemiyorum.
Asgari ücretle eşdeğerdir hele ki özelde çalışan öğretmenler bırakın karın tokluğunu otobüs parasına bile yetmiyor aldığı maaş.
Özel sektördekiler hem daha çok çalışıyor hem de asgari ücret ten bile az maaş alanlar var. Ama devlettekiler çalışma saatleri ile uyumlu bence.
Normal bir maaştır, bir meslek düşünün 3 ay izini ve 15 gün yine ara dönem izini, hafta sonu yine 2 gün kafa izini olsun, ve yeri gelince ders saatleri bile bir öğrencinin aldığı dersten daha az olsun, ne bekliyordunuz benim güzel öğretmenlerim, 24 saat acil nöbeti olan doktorla aynı maaşımı almayımı umuyordunuz, birde artık kendinizi bu kadar değerli hissetmeyin, eba gibi eğitim teknolojilerinin hayatımıza girmesiyle öğretmenlerin varlığı sorgulanmaya başlanmıştır, neden tüm lise öğrencilerini açık liseye geçirip derslerinide internet üzerinden verip, tüm liseleri aöle devredip, hem öğretmenlerin masrafından hemde okulun idari giderlerinden kurtulmuş olmayalım, benim düşünceme göre ilkokul ve lisans eğitimi hariç, tüm eğitim süreci digital bir alana taşınmalı bu kadar öğretmene gerek yok, özellikle liseler kapatılmalıdır.